Trzynaste zwycięstwo Kram Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Trzynaste zwycięstwo Kram Startu (piłka ręczna)

Szczypiornistki Kram Startu, po dwóch porażkach, wróciły na zwycięską ścieżkę. Elblążanki wygrały z outsiderem ligi Koroną Handball Kielce (38:29) i zgarnęły trzy punkty. Zobacz zdjęcia z meczu.

Zdecydowanym faworytem meczu Startu z Koroną był gospodarz tego spotkania. Zespoły mają zupełnie inne cele, jednak obu zależało na dzisiejszym zwycięstwie. Oczywiście dużo większe szansę na to miały elblążanki, jedynak rywalki nie raz w tym sezonie pokazały pazur w meczach z mocniejszymi przeciwnikami. Przed spotkaniem drużyny dzieliło aż dwadzieścia dziewięć punktów i dziewięć pozycji w ligowej tabeli. Korona jako beniaminek PGNiG Superligi nie radzi sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej i do tej pory odniosła tylko dwa zwycięstwa. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy wygrały dwunastokrotnie i dziś chciały po raz kolejny unieść ręce w geście zwycięstwa.
       Start rozpoczął mecz od akcji z podaniem do koła, by w końcu druga próba zakończyła się golem Aleksandry Dorsz. W 4. minucie spotkania przyjezdne doprowadziły do wyrównania 2:2 i jak się później okazało był to ostatni remis w tym meczu. Dwie skuteczne akcje kapitan EKS, obrona rzutu karnego przez Klaudię Powagę oraz kolejny gol kołowej i gospodynie prowadziły 5:2. Po przerwie zarządzonej na prośbę trenera Korony, czterobramkowe prowadzenie naszej drużynie dała Magda Balsam. W końcu przyjezdne złapały lepszy rytm i zaczęły odrabiać straty, by w 10. minucie przegrywać już tylko 5:6. Kolejne skuteczne interwencję zanotowała Sołomija Szywerska, trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych, zdobyła Sylwia Lisewska i elblążanki prowadziły 9:6. Kolejne dwa trafienia padły z rąk Aleksandry Dorsz, która rozegrała dziś niezłe zawody i w sumie rzuciła sześć bramek, wywalczyła także rzut karny. Trener Andrzej Niewrzawa rotował składem, na parkiecie pojawiła się m.in. Barbara Choromańska, Justyna Świerczek. Skuteczna była Magda Balsam, która rzuciła trzy bramki z rzędu dla swojej drużyny. Wynik pierwszej połowy na 21:13 ustanowiła Daria Gerej.
       Po zmianie stron kielczanki zabrały się za odrabianie strat i szło im to całkiem nieźle, bo gdy rzuciły cztery bramki, przy dwóch EKS, o przerwę poprosił Andrzej Niewrzawa. Piłkarki Korony zbyt łatwo zdobywały bramki i w 40. minucie zminimalizowały straty do pięciu goli (20:25). W końcu gospodynie zacieśniły obronę, co mocno utrudniło rywalkom oddawanie rzutów. Niezła gra w defensywie pozwoliła na wyprowadzanie kontrataków, a tu praktycznie nie myliła się dziś Magda Balsam. W 42. minucie gospodynie prowadziły 28:20. Znów między słupkami uaktywniła się Sołomija Szywerska, która przez kilka kolejnych minut nie dała sobie rzucić bramki,a w całym spotkania miała aż 43 % skuteczność. W 52. minucie, po serii zwodów, piłkę między słupkami umieściła Hanna Yashchuk i Kram Start miał już dziesięć goli przewagi. W ostatnich minutach meczu do siatki na zmianę trafiała albo Aleksandra Kwiecińska albo Justyna Świerczek, by ostatecznie gospodynie zwyciężyły 38:29.

Kram Start Elbląg - Korona Handball Kielce 38:29 (21:13)
       Start
: Szywerska, Powaga - Balsam 8, Dorsz 6, Waga 5, Lisewska 5, Świerczek 4, Kwiecińska 4, Kozimur 3, Yashchuk 2, Gerej 1, Choromańska , Jędrzejczyk, Szynkaruk, Stokłosa.
       Korona: Orowicz, Chojnacka - Więckowska D. 10, Więckowska M. 5, Czekala 4, Homonicka 4, Skowrońska 3, Zimnicka 1, Janczyk 1, Radzikowska 1, Eduardo, Gliwińska, Piecaba, Mochocka.

Kolejny mecz Kram Startu już w najbliższą sobotę (17 lutego). Elblążanki zmierzą się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna.