Waleczne Stokrotki (liga miejska)

W najciekawszym meczu 12. kolejki Stokrotki, mimo że do przerwy przegrywały 0:2, pokonały prowadzącego w tabeli Specjala 4:3. Komplet punktów wywalczył także wicelider Auto El pokonując Pujan 1:0.

Bez wątpienia najciekawsze spotkanie w 12. kolejce rozegrały między sobą zespoły Specjal i Stokrotki. W pierwszej połowie obserwowaliśmy sporo sytuacji podbramkowych oraz zaciętą i wyrównaną walkę. W końcówce pierwszej odsłony Stokrotki popełniły jednak dwa błędy, wykorzystał je lider tabeli, który na przerwę schodził z przewagą dwóch bramek 2:0. Po zmianie stron nadal kibice obserwowali szybkie i emocjonujące widowisko. Stokrotki szybko zdobyły bramkę kontaktową, co zapowiadało jeszcze większe emocje. Odpowiedz Specjala była niemal natychmiastowa i po kilku minutach drugiej połowy lider prowadził 3:1. Ostatni kwadrans meczu to już popisowa gra Stokrotek. Zespół ten najpierw zdobył dwie bramki doprowadzając do remisu 3:3, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra zdołał przechylić salę zwycięstwa na swoją stronę, zdobywając czwartą bramkę.
     Trzy punkty wywalczył także wicelider Auto El, który pokonał Pujana 1:0. W pierwszej odsłonie przewaga należała do zespołu Auto El, który z kilku stworzonych sytuacji zdołał wykorzystać zaledwie jedną. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale żadna z drużyn nie potrafiła skierować piłki do bramki rywali i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem wicelidera.
     Łatwe trzy punkty wywalczyła natomiast ekipa EC pokonując aż 4:0 Kromet. Wyrównane zawody oglądaliśmy tylko w pierwszej połowie, która zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem EC. W drugiej połowie piłkarze EC zagrali już bardziej skutecznie, czego efektem było zdobycie kolejnych trzech bramek.
     Ciekawy przebieg miało także spotkanie w którym PKP pokonało RUP 2:1. Początek spotkania to przewaga PKP, który przed przerwą dwukrotnie zdołał pokonać bramkarza rywali. W drugiej odsłonie ambitnie grający piłkarze RUP, za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale zdołali strzelić tylko jedną bramkę i trzy punkty powędrowały na konto PKP.

Komplet wyników 12. kolejki: Specjal - Stokrotki 3:4 (2:0), EC - Kromet 4:0 (1:0), PKP - RUP 2:1 (2:0), Pujan - Auto El 0:1 (0:1).

Zestaw par 13. kolejki: poniedziałek 23 maja: Pujan - RUP (17.30), Kromet - Auto El (18.40); wtorek 24 maja: PKP - Stokrotki (17.30), EC - Specjal (18.40).