UWAGA!

Wicemistrzynie Polski juniorek za mocne dla Truso

 Elbląg, Wicemistrzynie Polski juniorek za mocne dla Truso

Siatkarki II-ligowej Energi MKS Truso rozegrały przedostatni w tym sezonie mecz na wyjeździe. Podopieczne Wojciecha Samulewskieo przegrały z Wieżycą 2011 Stężyca 0:3.

W 20. kolejce II-ligowych rozgrywek Truso zmierzyło się na wyjeździe z Wieżycą 2011 Stężyca. Zdecydowanym faworytem w tym starciu był gospodarz pojedynku, który jest wicemistrzem Polski w kategorii juniorek. Wieżyca górowała nad elblążankami w każdym elemencie i w każdym secie udowadniała swoją lepszą dyspozycję. Podopieczne Wojciecha Samulewskigo zdołały w całym meczu zdobyć zaledwie trzydzieści punktów.

- Nie udało nam się nawiązać walki z wicemistrzem Polski juniorek. Mocna z wyskoku zagrywka Stężycy spowodowała, że mieliśmy problemy z jej przyjęciem. Łącznie popełniliśmy dziewiętnaście bezpośrednich błędów w przyjęciu i mieliśmy tylko dwadzieścia cztery procent pozytywnego przyjęcia. Automatycznie, po negatywnym przyjęciu mieliśmy duże problemy, żeby skończyć akcje. Procent skuteczności w ataku po negatywnym przyjęciu jak i w kontrze wynosił zaledwie dwadzieścia trzy. Z taką skutecznością nie da wygrać się spotkania. Gratulacje dla zawodniczek Stężycy, były od nas o dwie klasy lepsze - powiedział trener Truso.

 

Przed elbląskimi siatkarkami bardzo ważny turniej. Od soboty (6 marca) będą walczyć w ćwierćfinale mistrzostw Polski w kategorii juniorek. Żeby udać się do Łodzi zespół musi zebrać aż 7000 zł i prosi o wsparcie finansowe, o czym pisaliśmy w tym artykule.

 

Wieżyca 2011 Stężyca - Energa MKS Truso Elbląg 3:0 (25:11; 25:9; 25:10)

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No to tymi słowami. .. "były od nas o dwie klasy lepsze - powiedział trener Truso". .. zawodniczki Truso zostały zapewne "dobite", czy tak zachowuje się trener wobec zespołu? To jak pan przygotował drużynę do odbioru zagrywek - i to jest raczej trenera "zasługa". Jak się nie ćwiczy na treningach to i nie można zwalać na siatkarki, tak czy nie tak trenerze?
  • Kiedy oficjalny komunikat, że spadek z hukiem?
  • @kkk - A ty bywasz na treningach że wiesz co się ćwiczy a co nie? Hashtagi: #Siatkarka
  • kkk-trener Samulewski podał procenty skuteczności poszczególnych elementów gry. Nie wydaje mi się żeby próbował zganiać cokolwiek na zawodniczki! Jeżeli ktoś śledzi dokładnie tabelę to o spadku było wiadomo już dużo wcześniej. Jest to przykre ale świat się na tym nie kończy i trzeba się teraz zmobilizować żeby jak najszybciej wrócić do II Ligi. No i teraz przekona się trener Wojtek czy w Elblągu jest ktokolwiek komu zależy na siatkówce żeńskiej. Zobaczymy gdzie jest Senator-siatkarz, Prezydent Nowak, Radni-siatkarze itd. Mają pole do popisu już przy ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek a za chwilę będą kadetki gdzie Elbląg jest gospodarzem. Energa czy wcześniej Leclerc i wielu innych sponsorów oraz chociażby P. Jerzy Wilk bardzo pomagali a teraz czas na nasze władze miejskie! Dziewczyny i wierni kibice czekają!ZK
  • Widać że ci "pasi"ino pieniądz publiczny? To idźże do energi tam jest kasa, ale trzeba mieć efekty-sukcesy w graniu - niestety tu ich nie ma i nie będzie, czyż nie tak?
  • kez!Czytanie ze zrozumieniem to jest dla Ciebie zbyt wielki wysiłek!Tutaj nie chodzi o pieniądze miejskie tylko o pomoc określonych osób związanych z władzami miasta. Sukcesy natomiast są bo awans juniorek i kadetek do ćwierćfinału Mistrzostw Polski to jest wymierny i pozytywny wynik. Sponsorzy pieniądze dali a teraz czas na pomoc Miasta bo siatkarki reprezentują Elbląg/podobnie jak inne młodzieżowe gry zespołowe/. To nie jest zespół z Pcimia tylko z naszego miasta. Jasne i proste chociaż może nie dla wszystkich!ZK
Reklama