Wygrana na koniec, czas na baraże

Elbląg, Kacper Jastrzębski zdobył 22 punkty
Kacper Jastrzębski zdobył 22 punkty (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

To był trudny mecz dla elbląskich koszykarzy. Przedostatnia drużyna trzeciej ligi sprawiła sporo problemów gospodarzom, przez długi czas prowadząc wyrównany pojedynek. Ostatecznie elblążanie wygrali w sobotę z Orką Iława 79:60. Zobacz zdjęcia.

To był ostatni mecz Basketball Elbląg przed własną publicznością i gospodarze chcieli w nim zaprezentować się jak najlepiej, tym bardziej że grali bez swojego lidera Przemysława Zamojskiego, który obecnie występuje w rozgrywkach wersji 3 na 3. Czasami chcieli aż za bardzo, co skutkowało wieloma błędami i niecelnymi rzutami spod kosza.

Pierwsi punkty zdobyli goście, dzięki rzutowi za trzy Jacka Markowskiego. Najskuteczniejszy koszykarz Orki Iława sprawiał najwięcej problemów elblążanom, często rzucał za „trzy” i wchodził pod kosz, rzucając między rękami wyższych gospodarzy. Zdobył w sumie aż 28 punktów. W Basketball Elbląg drużynę do zwycięstwa poprowadził duet Piotr Prokurat (18 pkt) i Kacper Jastrzębski (22 pkt), którzy zdobyli połowę punktów dla gospodarzy.

Elblążanie prowadzili najpierw 9:8, ale z minuty na minutę powiększali przewagę, schodząc z parkietu po drugiej kwarcie przy wyniki 46:31. Po przerwie iławianie jednak dotrzymywali cały czas kroku gospodarzom, dzięki czemu mecz stał się bardziej wyrównany. Pod koniec trzeciej kwarty dzięki punktom Prokurata i Aleksandra Klonowskiego Basketball prowadził już 19 punktami. Wydawało się, że w czwartej kwarcie gospodarze wrzucą piąty bieg, ale nie brakowało błędów w rozegraniu i zmarnowanych okazji pod koszem. W efekcie publiczność obserwowała zacięty pojedynek, w którym po obu stronach szwankowała skuteczność. Czwarta kwarta zakończyła się remisem po 13, a cały mecz 79:60.

Elblążanom pozostał do rozegrania jeszcze jeden, zaległy, mecz wyjazdowy w Ełku. A potem już czeka półfinałowy turniej barażowy o wejście do II ligi, który ma się odbyć w dniach 31 marca - 2 kwietnia. Basketball zapowiedział, że będzie starał się o organizację tych zawodów w Elblągu.

Truso Elbląg – SSP Orka Iława 79:60 (21:13, 25:18, 20:16, 13:13)

Truso: Klonowski 10, Prokurat 18, Nisztuk 2, Szarszewki 6, Domaszewicz, Krakowski 6, Chrzanowski 3, Jakimowicz, Pawlak 12, Gliński, Jastrzębski 22.