Wysoka wygrana Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Wysoka wygrana Startu (piłka ręczna)

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010/2011 PGNiG Superligi odniosły szczypiornistki EKS Startu. Elblążanki przed własną publicznością wysoko pokonały KPR Jelenia Góra 39-23 (17-13). Zobacz wyniki Superligi. Zobacz zdjęcia.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Za wieloletnią grę w barwach Startu podziękowano Katarzynie Szklarczuk, która z elbląskim zespołem dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Polski.
       W meczu od początku przewagę posiadały elblążanki. Co prawda na początku grały nerwowo, jednak już w drugiej minucie po rzucie ze skrzydła Magdaleny Dolegało Start wygrywał 2-1 i jak się później okazało nie oddał prowadzenia do końca spotkania. Nasze szczypiornistki sukcesywnie powiększały przewagę. W 8 min. po sytuacji „sam na sam” wykorzystanej przez Hannę Sądej prowadziły 5-2, a w 10 min. po kolejnej kontrze wykończonej przez Paulinę Wasak 7-2. W 25 min. po bramce Hanny Strzałkowskiej przewaga Startu wynosiła 8 bramek (16-8), jednak po chwili nasze zawodniczki „stanęły”, a celniej zaczęły rzucać jeleniogórzanki, które zdobyły pięć bramek z rzędu i doprowadziły do stanu 16-13. W ostatniej minucie pierwszej odsłony „niemoc” naszych szczypiornistek przerwała celnym rzutem Ewelina Ocalewicz.
         Dobry w wykonaniu elblążanek był początek drugiej połowy, kiedy nasze szczypiornistki skutecznymi rzutami powiększały przewagę. W 38 min. po kolejnym dobrze zakończonym kontrataku i bramce Pauliny Wasak prowadziły 23-15. Piłkarki KPR grały słabo, a Start rozpędzał się z każdą minutą. W 50 min. Monika Pełka-Fedak podaniem zza pleców uruchomiła Annę Szott, a ta rzuciła kolejną bramkę i było 34-18. Do końca meczu nasze zawodniczki pilnowały wysokiej przewagi i ostatecznie wygrały 39-23. - Zagrałyśmy skutecznie i na pewno cieszy pierwsza wygrana w sezonie. Nie wszystko nam jeszcze wychodziło, ale bardzo się starałyśmy pokazać z dobrej strony przed naszą publicznością - powiedziała szczypiornistka Startu Monika Pełka-Fedak.
       Nasz zespół bardzo potrzebował zwycięstwa i po dwóch słabszych występach udało się w końcu rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. To pozwoli w spokoju przygotowywać się do kolejnego spotkania w którym Start zagra na wyjeździe z AZS AWF Wrocław. Zobacz tabelę Superligi.

EKS Start: Kordunowska, Kędzierska, Frąckiewicz, Anna Szott 2, Pełka-Fedak 2, Sądej 5, Dolegało 5, Cekała 2, Wolska 6, Strzałkowska 6, Szymańska 1, Aleksandrowicz, Wasak 6, Ocalewicz 4.
       KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Szalek, Krajewska - Kocela 5, Fursewicz 1, Dąbrowska 6, Muras, Buklarewicz 7, Konsur 3, Bułak, Kubicka, Rykaczewska, Załoga 1