UWAGA!

Zagrali o mistrzostwo Elbląga (brydż)

 
Elbląg, Zagrali o mistrzostwo Elbląga  (brydż)
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

W Elbląskim Amfiteatrze Brydżowym na elbląskiej Starówce odbyły się Mistrzostwa Elbląga w brydżu sportowym. Kolejna edycja Mistrzostw jest potwierdzeniem, że w Elblągu brydż sportowy zadomowił się na dobre, ma tutaj swoich licznych sympatyków i aktywnych zawodników oraz działaczy.

Ta impreza jest niezwykle ceniona przez znawców tej dyscypliny sportu nie tylko z Elbląga, ale także z Powiśla, Pomorza i Warmii oraz Żuław. W maratonie brydżowym uczestniczyło 10 drużyn, a wśród nich gwiazdy mistrzostw: Bogusław Gierulski z Elbląga, aktualny mistrz Elbląga, Polski, Ameryki Południowej z brazylijskiego Sao Paulo, brązowy medalista z mistrzostw świata z Orlando na Florydzie USA, Andrzej Fronczak i Jerzy Ratkowski, wielokrotni mistrzowie Polski. Mistrzostwa uświetniły  także panie: Rena Bieda z Elbląga, Anna Dworakowska z Suchacza oraz Janina Maksymowicz, Iwona Wierzbicka i Regina Wołek z Elbląga. Wszystkie rywalizowały o nagrodzone i punktowane miejsca na podium. Po niezwykle pasjonującej i zaciętej walce miejsce na szczycie podium zajęła Reprezentacja Elbląga z wynikiem 108 pkt w składzie: kpt. Jerzy Ratkowski, Marek Lichocki, Jerzy Sukow i Daniel Wesołowski wyprzedzając team Pianpur (Lębork - Słupsk) - 100 pkt. Trzecie miejsce na podium zajął team Pichla (Braniewo,Elbląg, Kwietniewo) 98,0 pkt. 4. Kreatorzy (Elbląg - Nowakowo) - 91,00 pkt. 5. Zamek elbląska Starówka, aktualny Lider Elbląskiej Ligi Brydżowej - 90,00. 6. Braniewo - Orneta - 83,00 pkt. 7. Protekt PIN Elbląg - 78,00 pkt. 8. Team Kwoczek (Gronowo Górne) 64 pkt. 9. Women Club Regina (Elbląg) - 54,00. 10 Team Iwona (Elbląg, Nowa Pasłęka) - 46,00pkt. 
       Organizatorami tego integralnego przedsięwzięcia, jakim były Mistrzostwa Elbląga, jest od wielu lat Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego pod wodzą prezesa Zarządu ESBS, arcymistrza Bogusława Gierulskiego i dyrektora koordynatora mistrzostw Reginy Wołek. ESBS zaprasza na kolejną edycję w 2019 roku.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama