UWAGA!

Zapisz się na Bieg Piekarczyka

 Elbląg, Zapisz się na Bieg Piekarczyka

W tym roku Dzień Kobiet będzie miał dodatkowy akcent. Ucieszą się z niego jednak nie tylko sympatycy biegania płci pięknej. Od 8 marca startują bowiem zapisy na XII edycję Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Największy coroczny bieg ulicami miasta planowany jest na niedzielę, 30 maja.

Mimo zmieniającej się sytuacji epidemicznej i wprowadzanych obostrzeń, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elbląga z nadzieją spogląda w przyszłość. Podobnie jak całe środowisko biegaczy i wiele innych osób, które cenią sobie aktywność fizyczną. Wszyscy czekamy na możliwość radosnej sportowej zabawy z nutą rywalizacji, a ta powinna nadarzyć się 30 maja. To właśnie wtedy wystartuje XII edycja Biegu Piekarczyka. W poniedziałek, 8 marca, ruszają zapisy na największą imprezę biegową w naszym mieście.

Bieg Piekarczyka co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników, aktywizuje elblążan, zachęca do zmierzenia się ze swoimi słabościami i pokonywania kolejnych barier. Tegoroczna impreza toczyć się będzie w szczególnym czasie dla miasta. Otóż cały 2021 rok będzie w lokalnej społeczności toczył się wokół 500-lecia legendy o dzielnym Piekarczyku, który uratował Elbląg nad naporem Krzyżaków. Bieg Piekarczyka będzie więc idealnym dopełnieniem obchodów tej okrągłej rocznicy.

W nadchodzącej edycji biegu wszyscy uczestnicy muszą liczyć się ze zmianami, które wprowadzone zostaną w związku z panującą pandemią koronawirusa. Przede wszystkim Mały Bieg Piekarczyka odbędzie się dzień wcześniej, czyli w sobotę, 29 maja. Zmianie uległo także miejsce rywalizacji sportowej młodych zawodników. Tym razem Mini Bieg Piekarczyka odbędzie się na Torze Kalbar, a czas między poszczególnymi kategoriami wiekowymi zostanie wydłużony. To wszystko z uwagi na większe bezpieczeństwo naszych pociech. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to start dzieci będzie połączony z festynem dla całych rodzin oraz innymi atrakcjami, a impreza wpisze się w dwudniowe święto biegowe.

W biegu głównym wszystko uzależnione będzie od sytuacji epidemicznej. XII edycja Biegu Piekarczyka rozegrana zostanie na znanej i lubianej przez uczestników trasie, która rozpoczyna się na ul. Teatralnej i prowadzi przez centrum miasta, aż na Stare Miasto, z którego biegacze ponownie wracają w okolice startu-mety. Dla doświadczonych uczestników przygotowany zostanie bieg główny na 10 km, natomiast dla poczatkujących wyznaczony będzie Bieg Towarzyszący na dystansie 5 km, który stanie się pierwszym krokiem, aby za rok zmierzyć się już w biegu głównym. Tradycyjnie prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa. Warto jednak pamiętać, że jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie, to uczestnicy biegu głównego muszą liczyć się ze zmianami godzin startów lub ograniczeniem liczby uczestników. W takim przypadku o udziale w biegu decyduje data zaksięgowania przelewu na konto bankowe Organizatora. Czy tak się jednak stanie, przekonamy się dopiero na kilka tygodni przed startem imprezy.

Zgłoszenia do Biegu Piekarczyka na 10 km, Biegu Towarzyszącego na 5 km oraz na Mini Bieg Piekarczyka będą możliwe od 8 marca za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej www.biegpiekarczyka.pl. W tym roku jednak zapisy odbywać się będą dwuetapowo. Od 8 marca wszyscy chętni będą mogli zgłosić swój udział w biegu, bez możliwości dokonania opłaty wpisowej. Tej dokonać będzie można dopiero od 1 maja. W obu biegach dla dorosłych obowiązują opłaty, w wysokości 50 PLN, obejmujące pakiet startowy bez koszulki technicznej. Natomiast w Mini Biegu Piekarczyka obowiązuje opłata startowa w wysokości 20 PLN. Każdy z uczestników Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka od 1 kwietnia będzie miał ma możliwość zakupienia okolicznościowej koszulki technicznej, a jej koszt wynosi 20 zł.

 

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Już to widzę jak cokolwiek się odbędzie w tym covid cyrku. Rok temu cały kraj organizował imprezy plenerowe a w Elblągu wszystko z automatu odwoływali.
 • Odwołają 2 tygodnie przed
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Hahahaha(2021-03-08)
 • Spokojnie. Formuła zapisów ok. Na 10-20% się odbędzie na 80-90% się nie odbędzie. Odwołają to nie będzie zamieszania ze zwrotem wpisowego. Mamy to co mamy, po uszach od rządu i pozamykane wszystko.
 • Patrząc na koronapie.., pobiegam sobie w swoim towarzystwie ludzi którzy mają głęboko gdzieś maseczki, sreczki i inne durne wymysły durnia morawieckiego i całej jego świty. Dajcie się dalej manipulować jak małpki w cyrku, oddychać wam zabronią publicznie i obowiązkowo kupować maseczki bo przecież znajomki rządzących muszą sobie koryta napchać.
 • medal na allegro kosztuje 5-10 zł, czy nie lepiej sobie samemu kupić medal i przebieg bez dorabiania urzedasów z mosiru?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  chyttr(2021-03-08)
 • Dlaczego tak wielu pracowników ucieka z MOSiRU?
 • nie musisz już dołączać obrazka z tym, jak poddawany jesteś tresurze, znamy to. Ty pobiegasz wokół telewizora lub laptopa, nudziarzu
 • no to teraz pora na TENCERZA (lub jego wafli)tour de elbląg po sponsorach
 • no ale skok z 30 na 50 PLN -jak to wytłumaczyć?
 • Elbląg i organizacja zawodów. .. .Liczy się tylko kasa. Za 50 zł to można pobiegać w pięknie zorganizowanych zawodach. To samo z dziećmi. Dać 20 zł za medal który jest wzięty z biegu głównego bo nawet tego ciężko zmienić. Nawet ciężko wydrukować kilka dyplomów i dać za miejsca 1-3.Liczy się kasa i tyle. Jeżdżę po różnych miejscowościach ale gorzej jak w Elblągu organizacyjnie zawodów nie widziałem. Hashtagi: #A
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Lapczywi na kasę(2021-03-09)
 • @misiek778 - Inflacją i wzrostem kosztów wszelakich
 • A ja nie jetem z Elbląga, ale co roku wraz z dziećmi jestem na biegu i tym razem też będę. I ja oraz moi znajomi bardzo chwalimy bieg i organizacje imprezy. Nie wiem czemu się czepiacie, ale pewnie z zawiści. A co do wpisowego to wszystko idzie w górę, wszystko w koło drożeje, więc organizacja takich imprez takkże. Spójrzcie na inne biegi, tam też więcej trzeba zapłacić. Gratulacje dla organizatorów i nie przejmujcie się głupimi uwagami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lubie sport(2021-03-09)
Reklama