UWAGA!

Zespołowe Mistrzostwa Elbląga

 Elbląg, Zespołowe Mistrzostwa Elbląga
Fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl)

W środę (15 grudnia), w kawiarni "U Aktorów", odbyły się Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Elbląga w Brydżu Sportowym. Gośćmi specjalnymi byli brydżyści Regina Wołek i Bogusław Gierulski z Elbląga, którzy tego dnia obchodzili urodziny i imieniny. W czasie inauguracji Igrzysk Brydżowych uczestnicy zawodów odśpiewali solenizantom tradycyjne „100 lat”.

Na zawody przyjechała plejada gwiazd z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego a na starcie w wyścigu o miejsca na podium wystartowało 9 drużyn. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk a w ostatniej rundzie z wielką determinacją do ataku przeszedł team Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, zdobywając cenne punkty, które były kluczem do zwycięstwa i zdobycia zaszczytnego tytułu Drużynowego Mistrza Elbląga. Zespół wystąpił w składzie: kpt. arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski, Ryszard Pichla, Jerzy Ratkowski i Jerzy Sukow. Kolejne tytuły zdobyli kolejno: Bridge Club Zamek Elbląg oraz team Pianpum Lębork.

 

- Bardzo się ciesze, że otrzymałam z zespołem zaproszenie na te prestiżowe igrzyska brydżowe, podczas których panowała miła atmosfera. Gra w tych zawodach była wielkim wyzwaniem i okazją do odnowienia spotkań w kameralnej atmosferze, podniesienia poziomu umiejętności i złożenia wzajemnie sobie życzeń świąteczno-noworocznych. Jeśli zdrowie i czas pozwolą chętnie weźmiemy udział w kolejnych mistrzostwach. W imieniu wszystkich uczestników pragnę podziękować zarządowi Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego za profesjonalne przygotowanie i zorganizowanie mistrzostw, a dyrekcji kawiarni "U Aktorów" za udostępnienie sali do gry. Dziękuję również solenizantom za poczęstunek podczas spotkania – mówi Janina Maksymowicz, ikona elbląskiej sceny brydżowej, mająca na koncie wiele nagród i wyróżnień.

 

Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego z okazji nowego roku przesyła najlepsze życzenia dobrego zdrowia, oraz wielu sukcesów w sporcie, życiu osobistym i na polu zawodowym.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama