Złoty medal Kacpra Lewalskiego

Elbląg, Złoty medal Kacpra Lewalskiego

Z dwoma medalami i jedenastopunktowym dorobkiem z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wrócili lekkoatleci MKS Truso. Zawody makroregionalne odbyły się tym razem w Olecku. Bardzo dobrze zaprezentowali się elbląscy zawodnicy (roczniki 2002-2003). Miłą niespodziankę sprawili przede wszystkim podopieczni trenera Czesława Nagy.

Po dobrze taktycznie rozegranym biegu na dystansie 600 m Kacper Lewalski wywalczył złoty medal. Natomiast jego kolega z grupy Dominik Rudawski na 2000 m zdobył srebrny medal. Tym samym obydwaj zawodnicy zapewnili sobie awans do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej.
       O brązowy medal otarły się dziewczęta biorące udział w biegu sztafetowym 4x100 m. Zajęły czwarte miejsce, a do brązu zabrakło im 0.09 sek. Punktowane miejsca wywalczyli także inni zawodnicy. Szósta na mecie biegu dziewcząt na dystansie 600 m była Maja Dalidowicz. Siódme miejsce wywalczyła w konkursie skoku wzwyż Karolina Andrzejewska. Do finału biegu sprinterskiego awansowała i ostatecznie zajęła ósme miejsce Oliwia Strugińska. Natomiast Zosia Laskiewicz na 300 m uplasowała się na dziesiątej pozycji.  W ocenie trenerów MKS Truso był to najlepszy występ młodych elbląskich lekkoatletów w ostatnich latach.