Znowu mecz bez zdobyczy punktowej

Elbląg, Znowu mecz bez zdobyczy punktowej

Kolejny mecz Concordii i znów podopieczni Łukasza Nadolnego nie potrafili zdobyć punktów. Tym razem pomarańczowo - czarni punkty zostawili w Tomaszowie Mazowieckim.

Lechia Tomaszów Mazowiecki w trwającym sezonie punkty straciła tylko z Wartą Sieradz. W innych meczach piłkarze z Tomaszowa Mazowieckiego wygrywali i zasłużenie dzierżą fotel lidera pierwszej grupy III ligi. Concordia Elbląg notuje przykrą passę porażek.

We wczorajszym (16 września) meczu z Lechią, pomarańczowo - czarni już w pierwszej minucie postraszyli bramkarza rywali. Radosław Bukacki huknął, ale Mateusz Awdziewicz strzegący bramki gospodarzy obronił. Na nieszczęście dla gości pierwszy atak Lechii się powiódł. Bartosz Snopczyński poradził sobie z obrońcami i strzałem z pola karnego wyprowadził Lechię na prowadzenie. Od 2. minuty Concordia musiała gonić wynik. A był to dopiero początek pomarańczowo - czarnych kłopotów.

W 13. minucie Kamil Szymczak wykorzystał podanie kolegi i Maksymilian Manikowski skapitulował po raz drugi. Trzecia bramka padła w 32. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kordian Górka. Obrońcy Concordii nie pokryli piłkarza gospodarzy w polu karnym i ten błąd kosztował ich stratę trzeciego gola.

Nie można powiedzieć, że pomarańczowo - czarni nie tworzyli w pierwszej połowie sytuacji strzeleckich. Potrafili, brakowało tylko skuteczności.

Pięć minut po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą część spotkania Maksymilian Manikowski skapitulował po raz czwarty. Bartosz Snopczyński wygrał wyścig z Gracjanem Szpuchą i płaskim strzałem podwyższył wynik. Zanosiło się na pogrom.

Dwie minuty później pomarańczowo - czarni zdobyli honorową bramkę. Mateusz Szmydt podawał do Joao Augusto, a ten z bliska pokonał Mateusza Awdziewicza. Zarówno goście jak i gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji do zmiany wyniku. Warto zwrócić uwagę na dwie sytuacje Concordii z ostatnich minut. Najpierw Łukasz Kopka przegrał wyścig z bramkarzem rywali, a potem Oskar Kottlenga nie wykorzystał sytuacji „sam na sam“ z Mateuszem Awdziewiczem.

W następnej kolejce podopieczni Łukasza Nadolnego podejmą w Elblągu Mławiankę Mława.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Concordia Elbląg 4:1 (3:0)

Bramki: 1:0 - Snopczyński (2. min.), 2:0 - Szymczak (13. min.), 3:0 - Górka (32. min.), 4:0 - Snopczyński (50. min.), 4:1 - Augusto (52. min.)

Concordia: Manikowski - Szpucha, Jakubowski, Mroczko, Bukacki (56‘ Nowicki), Drewek, Szmydt (71‘ Bartosiński), Jońca (56‘ Maćkowski), Kopka, Augusto (80‘ Kottlenga), Sionkowski (56‘ Pytelewski)