Zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Concordia zanotowała w niedzielę pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie
Concordia zanotowała w niedzielę pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie (Fot. W. Sadowski)

Komplet punktów przywiozą z Nowego Dworu Mazowieckiego piłkarze Concordii. Po golu Łukasza Nadolnego w końcówce pojedynku pomarańczowo-czarni wygrali ze Świtem 1:0 (0:0). Była to pierwsza wygrana elblążan w nowym sezonie.

Po dwóch porażkach i remisie elblążanie bardzo potrzebowali zwycięstwa w niedzielnym spotkaniu. W podobnej sytuacji był zresztą Świt, który w trzech pierwszych meczach zdobył zaledwie trzy punkty. Już przed pojedynkiem kibice oczekiwali zaciętej walki. Starcie było wyrównane, a szalę zwycięstwa na stronę elblążan przechylił pięć minut przed końcem spotkania Łukasz Nadolny.
       W pierwszej odsłonie niedzielnego pojedynku nie padły bramki, choć obie drużyny stworzyły sobie kilka bramkowych sytuacji. Nie były to okazje znakomite, ale przy lepszej skuteczności strzelających, piłka mogła wylądować w siatce. Dobrze grali obrońcy, pewnie bronili bramkarze i nikt nie zdołał się wpisać na listę strzelców. Concordia miała dobrą sytuację w 24 min., ale piłkę po uderzeniu z pola karnego Radosława Stępnia zablokował Przemysław Szabat i ostatecznie znalazła się ona w rękach bramkarza gospodarzy Erwina Saka. Minutę później cieszyć się mogli miejscowi, jednak po prostopadłym podaniu do Rafała Melona lepsi okazali się defensorzy pomarańczowo-czarnych. Oba zespoły miały też okazje w końcówce pierwszej połowy, ale najpierw po rzucie rożnym niecelnie uderzył Michał Kiełtyka, a po chwili Emil Rembiejewski strzelił głową prosto w Hieronima Zocha.
       W drugiej połowie najpierw bliscy powodzenia byli piłkarze Świtu. Na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Kamil Szczepański, jednak piłka przeleciała wzdłuż elbląskiej bramki. W 65 min. biało-zieloni byli jeszcze bliżej celu, kiedy najpierw kapitalnie obronił Zoch, a po chwili po strzale Damiana Adamczyka piłka minęła słupek o centymetry. Elblążanie odpowiedzieli akcją na kwadrans przed końcem pojedynku, ale w zamieszaniu podbramkowym nie byli w stanie wepchnąć piłki do siatki. W końcu nadeszła 85 min. i padła jak się później okazało jedyna bramka niedzielnego pojedynku. W polu karnym największym sprytem wykazał się Łukasz Nadolny i zdołał pokonać interweniującego Saka. W doliczonym czasie gry piłkarze z Krakusa mogli podwyższyć prowadzenie, ale po kontrataku sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Marcin Martynowicz.
       Concordia zdobyła w Nowym Dworze Mazowieckim bardzo ważne punkty i awansowała w ligowej tabeli. W kolejnym pojedynku pomarańczowo-czarni zagrają w Elblągu z Radomiakiem Radom.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg 0:1 (0:0)

Łukasz Nadolny 85

Zobacz tabelę II ligi.

Świt:
Sak – Szabat, Drwęcki, Melao, Maślanka (88' Adamski), Szczepański, Grzelak, Adamczyk, Kiwała (74' Świderski), Rembiejewski (57' Zawiska), Melon
       Concordia: Zoch – Szuprytowski, Lewandowski (84' Niburski), Stępień R. (73' Stępień A.), Lepczak, Uszalewski, Korzeniewski, Zejglic (81' Nadolny), Martynowicz, Glaniewski (37' Kiełtyka)

Komplet wyników 4. kolejki II ligi gr. wschodniej w sezonie 2013/14:

Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 0:0, Pelikan Łowicz – Stal Rzeszów 1:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg 0:1, Radomiak Radom – Pogoń Siedlce 5:3, Limanovia Limanowa – Siarka Tarnobrzeg (przeł. 21.08), Motor Lublin – Wigry Suwałki 1:3, Wisła Puławy – Garbarnia Kraków 2:1, Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 0:1, Stal Stalowa Wola – Stal Mielec (przeł. 21.08).