UWAGA!

Kolejna zawodniczka opuści Start

 Elbląg, Kolejna zawodniczka opuści Start

Aliona Shupyk to druga zawodniczka Startu, która podpisała kontrakt na kolejny sezon z innym klubem. Ukraińska rozgrywająca zasili KPR Gminy Kobierzyce.

Aliona Shupyk trafiła do Elbląga z Jarosławia. W tamtejszym SPR JKS rozgrywająca była czołową szczypiornistką. Dla swojej drużyny zdobyła aż 203 bramki i w znacznym stopniu przyczyniła się do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do Startu trafiła w sezonie 2019/2020 i tu również była podstawową rozgrywającą. W pierwszym sezonie w Elblągu rzuciła 110 bramek. Wynik ten mógłby być dużo lepszy, jednak z powodu kontuzji nie mogła zagrać we wszystkich meczach. Ukrainka została doceniona przez kibiców i w kwietniu 2020 roku zdobyła Gladiatora w kategorii "Wybór sezonu'", pokonując Magdę Balsam i Adriannę Górną.

W bieżących rozgrywkach nie może pochwalić się tak imponującym dorobkiem strzeleckim, z powodu kontuzji zmuszona była pauzować przez kilka spotkań. Aliona do tej pory zagrała w 14 meczach, w których zdobyła 48 bramek. Wiadomo już, że w kolejnym sezonie nie będzie grała w Elblągu, bo zdecydowała się przenieść do Kobierzyc.

- Czasami w życiu dzieje się tak, że czujesz potrzebę zmiany czegoś i tak się stało w moim przypadku. Otrzymałam propozycję z Kobierzyc. Ten zespół mi imponuje, podoba mi się jego styl gry i to jak się prezentuje w tym sezonie. Póki co jestem zawodniczką Startu i na razie skupiam się na wynikach mojego obecnego zespołu. Czas w Starcie na pewno zapamiętam pozytywnie, bo to wspaniały czas, nowe znajomości, nowe doświadczenia. Szkoda, że nie osiągnęliśmy pożądanego rezultatu. Start na to zasługuje - powiedziała Aliona Shupyk.

Przypomnijmy, że wcześniej rozstanie ze Startem ogłosiła kapitan elbląskiego zespołu  Joanna Waga. 

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Niestety w Elblągu nie ma przyszłości dla młodych.
  • Dziękuję. Powodzenia!
  • Wczoraj podpisała przy okazji wizyty w Kobierzycach. .. kogo to jeszcze obchodzi, zaciąg obcokrajowców nikomu nieznanych, najpierw trzeba się rozegrać w Polsce trafiło na Start, pokazać jakość, trochę miodu dla otoczenia klubu kibiców, w dobrym tonie kilka ciepłych słów a chodzi o szybką ewakuacja poziom wyżej.
  • Niespodzianka żadna, kluby wbijają harpun po najlepsze zawodniczki, uzupełniając swoje składy, nasz klub wie doskonale kto rozmowy prowadzi, kto szuka klubu. Zarząd EKS chce kompletować skład na sezon 2021/2022 w wakacje ?
  • Wolna z końcem sezonu zawodniczka obiera kierunek dla siebie najlepszy. Gdyby miała podpis na nowym kontrakcie ze Startem tematu by nie było.
  • O jakim "Zarządzie"tu wspominacie?
  • No to teraz czas na "zarząd"bo zawodniczki mają gdzieś taki zespół. A może "drużyna"Startu będzie się składać ino z "zarządu"i "sztabu szkoleniowego"? A pan "ratuszowy"wskazał że piłka ręczna będzie priorytetem, tylko z kim i z czym? "pierwszy priorytet"piłka nożna co najwyżej III liga. Czyli pozostał tylko żal. ..
  • A naszego trenera nie kuszą jakieś zespoły z ambicjami ? Nie jest rozchwytywany na giełdzie nazwisk szkoleniowców piłki ręcznej. W CV trenerskim ma medal, dobre mecze w Challenge Cup i całkiem spore doświadczenie.
  • Aj wy wszystko wiedzący malkontenci! Pierwszym klubem Aliony w Polsce był wówczas pierwszoligowy Jarosław. A ja jestem zdania, że niech idzie, rozwija się a nie tkwi w tym bagienku elbląskim.
  • @Marcin40 - .. .i epizod w "seniorskiej"Gdyni.
Reklama