UWAGA!

Marcin Pilch nowym trenerem EKS Start

 Elbląg, Marcin Pilch nowym trenerem EKS Start

W końcu poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Startu, który zastąpi na tym stanowisku Andrzeja Niewrzawę. Marcin Pilch w ostatnim półroczu pomagał prowadzić I-ligowy KS Kościerzyna. - Zespół seniorski kobiet będzie dla mnie czymś nowym. Do tej pory skupiałem się na prowadzeniu zespołów męskich, młodzieżowych w Wybrzeżu i kadry narodowej - powiedział trener.

Ostatnie pięć sezonów trenerem elbląskiego Startu był Andrzej Niewrzawa, który z końcem czerwca zakończył pracę na tym stanowisku. Póki co nie rozstaje się z klubem, a będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego. Poszukiwania nowego szkoleniowca trwały dość długo. W końcu udało się podpisać kontrakt z Marcinem Pilchem, który bardziej znany jest z pracy z męskimi klubami.

Urodził się w 1976 roku, był zawodnikiem Spójni Gdańsk, Wybrzeża Gdańsk, Warszawianki oraz AWFiS Gdańsk. Występował także w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. Szkolił młodych adeptów piłki ręcznej w Szkole Mistrzostwa Sportowego, był także drugim trenerem reprezentacji Polski B oraz trenerem współpracującym z w reprezentacji juniorów. Marcin Pilch prowadził także grupy młodzieżowe w gdańskim Wybrzeżu. W minionym sezonie pomagał w prowadzeniu KS Kościerzyna, a praca z kobietami w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie dla niego nowym wyzwaniem.

- Do tej pory skupiałem się głównie na prowadzeniu zespołów męskich, młodzieżowych w Wybrzeżu, kadry narodowej. Propozycja, którą otrzymałem z Elbląga, z klubu seniorskiego jest dla mnie czymś nowym. Zdecydowałem się na Elbląg przede wszystkim ze względu na lokalizację. Nie jest to zbyt daleko od mojego miasta, w którym mieszkam, Gdyni. Na pewno prowadzenie klubu w najwyższej klasy rozgrywkowej, to nowe wyzwanie, nowe doświadczenie. Postanowiłem coś zmienić w swojej karierze trenerskiej. Ta propozycja skusiła mnie do tego, żeby spróbować - powiedział nowy trener EKS w wywiadzie dla strony internetowej Superligi kobiet.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Start został diametralnie przebudowany, pożegnano się aż z dziesięcioma zawodniczkami, a w ich miejsce zatrudniono młode perspektywiczne zawodniczki. Przed nowym szkoleniowcem dość trudne zadanie.

- Przede wszystkim będzie to praca trochę u podstaw, bo jest tu dużo nowych zawodniczek. Jest to młody zespół, także będę się skupiał na tym, żeby jak najlepiej przygotować zawodniczki do kolektywnej gry. Na pewno czeka nas dużo pracy w okresie przygotowawczym. Chciałbym, żeby to był przede wszystkim zespół, żeby to była dla nich pasja, to co robią, żeby one czuły się dobrze i ze mną i z tym co będziemy robić na treningach - dodał szkoleniowiec.

11 lipca Start rozpoczął przygotowania do sezonu 2021/2022. W składzie zabrakło trzech piłkarek, które biorą udział w mistrzostwach Europy w Macedonii Północnej.

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. .czyli niewiele się zmieniło. Jak za komuny. .. kop w bok. Gratuluję Pani Niewrzawie nowego stanowiska w Starcie. Za to Pana Plicha i dziewczyny trzymam kciuki
 • Czyli za rok I liga, a następnie dalszy spadek? A "zarząd"ma się dobrze? Czy nie lepiej byłoby aby to pani prowadząca juniorki Truso została trenerem Startu? Zawsze gdy elblążanie byli trenerami Start grał o medale.
 • Kolesiostwa ciąg dalszy. .Niewrzawy przyjaciel. .. Będzie chlanie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Stasiu i krzysiu(2021-07-13)
 • @kkk - Ten prognostyk to pochodna żenującego składu nie trenera. Chłop nie wie na co się pisze.
 • @Rozczarowanyy - A kogo tu widziałeś to ławce, żeby nie było pretensji Twoim zdaniem Kim Rasmussena ?
 • Żeby Pan Pilch miał do dyspozycji skład z ubiegłego sezonu to miałby pełny kredyt zaufania. A tak to on nic nie może, nie on ten śmieszny dziecinny skład kompletował. Co mecz będzie ta sama katarynka, przegrywamy bo zbieramy doświadczenie = czytaj baty na boisku, gramy młodym składem, nie oczekujmy wyników w pierwszym sezonie razem. Bla bla bla. .. .
 • Jak około trzech lat temu Niewrzawa i Zarząd wykopali Panią Stelinę tylko dlatego że nie pasowała do koncepcji /była z Elbląga i całe życie związana ze Startem i żeńską piłką ręczną/ to trzeba było sięgnąć kolesia Niewrzawy niejakiego Popowicza a ostatnio Kotwickiego bez licencji i wszystkim było dobrze mimo, że było dużo kontrowersyjnych komentarzy. Teraz Startem będzie zajmował się trener, który specyfikę żeńskiej piłki ręcznej zna tylko z obrazka. Jednym słowem można było na to stanowisko zatrudnić pierwszego lepszego z ulicy. Nie wiem czy było by lepiej ale na pewno nie było by kolesiostwa i układów.
 • No ale nie odkryłeś nic nowego. Kibice nożnej stękają na swojego prezesa, kibice nożnej stękają na swój zarząd, elblążkowo w pełnej krasie. Nowe zawodniczki naszego nowego trenera, żeńską piłkę w wydaniu Superliga znają tylko z ekranu TVP SPORT. Facet jest trenerem piłki ręcznej, nie trenerem ze specjalizacją męska ręczna, daj chłopu szansę chociaż na kilka kolejek. Kubeł pomyj wylejesz potem na zawodniczki one grają nie trener.
 • Elbląski sport z roku na rok stacza się na dno. Były czasy że byliśmy czołową ligą w kraju w wielu dyscyplinach. Piłka nożna, ręczna, kajaki, panczeny, boks, zapasy itd a teraz co raz niżej i niżej i niżej. .. Sponsorów brak ale to złodzieje z olsztyna dzielą obecnie kase na wielu płaszczyznach zarówno sportowych jak i gospodarczych. To stacza Elbląg na margines i zaściankowość. Czy ktoś może głośno powiedzieć temu DOŚĆ ?!.
 • @Darecki42 - Start nie potrzebuje trenera który będzie się uczył żeńskiej piłki ręcznej. Startowi potrzebny jest sukces bo w przeciwnym wypadku przysłowiowa "d.. blada". Z samego artykułu jednoznacznie wynika że w zawartym CV ten trener nie ma żadnych osiągnięć a już samodzielnie nie prowadził żadnego zespołu więc trudno na coś oczekiwać i liczyć.
 • @Darecki42 - Start nie ma czasu i nie może liczyć na bliżej nieokreślony cud. Startowi potrzebny jest jakiś sukces a z tego jaki ma skład i dodatkowo trenera bez żadnych osiągnięć to nawet o ten cud będzie trudno. Z artykułu wynika że CV trenera nie zawiera żadnych osiągnięć, dosłownie żadnych więc trudno szukać jakichkolwiek przesłanek aby "chłopu dać szansę".
 • Odp. .. .. ier. .. .. cie się od niezaszczepionych WON!!!
Reklama