UWAGA!

Start szuka nowego trenera

 Elbląg, Start szuka nowego trenera
fot. Anna Dembińska

W najbliższą sobotę (21 maja) zawodniczki EKS rozegrają ostatni mecz w sezonie 2021/2022. Będzie to zarazem ostatnie spotkanie, które poprowadzi trener Marcin Pilch, bowiem szkoleniowiec zdecydował się rozstać z elbląskim klubem.

Marcin Pilch został trenerem Startu w lipcu minionego roku, zastępując na tym stanowisku Andrzeja Niewrzawę, który z kolei objął funkcję dyrektora sportowego. Dla trenera Pilcha praca z kobietami w najwyżej klasie rozgrywkowej miała być nowym wyzwaniem. - Do tej pory skupiałem się głównie na prowadzeniu zespołów męskich, młodzieżowych w Wybrzeżu, kadry narodowej. Propozycja, którą otrzymałem z Elbląga, z klubu seniorskiego jest dla mnie czymś nowym. Zdecydowałem się na Elbląg przede wszystkim ze względu na lokalizację. Nie jest to zbyt daleko od mojego miasta, w którym mieszkam, Gdyni. Na pewno prowadzenie klubu w najwyższej klasy rozgrywkowej, to nowe wyzwanie, nowe doświadczenie. Postanowiłem coś zmienić w swojej karierze trenerskiej. Ta propozycja skusiła mnie do tego, żeby spróbować - mówił na początku sezonu szkoleniowiec. Trenera czekało trudne zadanie, bowiem Start został diametralnie przebudowany, pożegnano dziesięć zawodniczek, a w ich miejsce zatrudniono młode, perspektywiczne piłkarki. Podstawowym zadaniem szkoleniowca było utrzymanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej, swoje zadanie spełnił, bo drużyna ostatecznie zajmie szóste bądź siódme miejsce na koniec sezonu. Wiemy już, że Marcin Pilch zdecydował się rozstać z elbląskim klubem. - Zdobyliśmy dwadzieścia jeden punktów i mamy spokojne utrzymanie. Różnica do Kielc jest duża. Liczyłem na to, że spokojną pracą i cierpliwością dążyć do tego, żeby mieć komfort do końca sezonu i nie jechać na mecz do Kielc i walczyć o życie. Może nie zagraliśmy w tym sezonie dużo super spotkań, ale podejmowaliśmy wyrównaną walkę nawet z tymi najlepszymi zespołami. Styl, który próbowałem tu narzucić wymaga dużo pracy, cierpliwości. To proces, który nie trwa osiem miesięcy, tylko trzy-cztery lata. Kiedy byłem zawodnikiem czy to w Spójni, czy w Wybrzeżu, czy AZS, to cykl dojścia do poziomu medalowego trwał z reguły trzy-cztery lata. Zakładaliśmy sobie, że tu też tyle to potrwa, ale niestety mój czas w Elblągu dobiega końca. Moja wizja i wizja klubu jest rozbieżna i podziękowałem za współpracę - powiedział trener w wywiadzie na luzie przeprowadzonym przez Klub Kibica.

Klub poszukuje nowego szkoleniowca. - Są prowadzone rozmowy z kandydatami mogącymi zastąpić Marcina. Na prośbę zainteresowanych nie ujawniam nazwisk, z powodu ich dotychczasowego zatrudnienia. Do końca maja będziemy chcieli mieć to już zamknięte - powiedział Andrzej Niewrzawa.

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Intranetowa portEl.pl

Anna Dembińska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dyrektor Andrzej przemówił. Zniszczy ten sport w Elblągu. Podobaly im sie te same zawodniczki i nie mogli sie dogadac
 • Koniec wycieczki? Tylko jeden czy obu? PKS do trojmiasta odjezdza spowrotem. Kto się cieszy najbardziej?
 • Chyba jest to najlepsze rozwiązanie dla Startu. Po jednym sezonie trzeba rzetelnie ocenić, że trener nic nowatorskiego nie wniósł jako szkoleniowiec a zawodniczki jakimi dysonował raczej się nie rozwinęły a wręcz cofnęły się w rozwoju. Dobitym przykładem może być Pani Kopańska, która na początku sezonu była postrachem i trudno ją było zastopować ale z każdym kolejnym meczem zaczęła coraz gorzej grać.
 • rozwiązać tą zbieraninę wzajemnej adoracji.
 • I niestety mimo starań były zawodniczki które niewiele graly i takie co przy 10 błędach dalej zajmowaly boisko
 • Trener mądrze mówi, klub nie ma żadnej wizji, chrzanią coś o rozwoju a cofną się w rozwoju. No i brakuje opinii klubu. Co w wizji trenera mija się z wizją klubu ? A Klub to zarząd nie eks trener. Ale widać kto rozdaje karty w tym klubie.
 • Coś czuję, że tą deportację załatwiły mu zawodniczki. Łażą i nadają Niewrzawie. Bo trener wymaga. On zadanie wykonał ale czy one mogą powiedzieć o sobie, że w każdym meczu dały z siebie 100%.
 • Niewrzawe wywalić i dziadków lesnych
 • A któż by inny ? Te dziewuchy jeszcze będą żałować. Bez ambicji i szacunku do samych siebie. Dla Dyrektora są tylko zabawka. Czego się spodziewać wystarczy poczytac jsk sie wypowiadaja i czego NIE pokazyja ma boisku
 • To raczej po stronie zawodniczek leży samorozwój, ambicja sportowa i wyniesienie czegoś z miesięcy treningu na boisko itp. Na parkiecie odpowiedzialność się rozmywa. Jedne zostaną, inne odejdą. Przyjdzie nowy trener i znowu będą miały tą samą śpiewkę, poznajemy się i zgrywamy się cały stracony sezon... Trener nie wniósł nic nowatorskiego ? W ręcznej już wszystko zostało wymyślone. Ręczna to ręczna, nie innowacyjna i nowatorska dyscyplina nauki.3 rozgrywające, 2 skrzydłowe i koło. Jaka jest wizja Zarządu ? Co roku nowy trener i oczekiwanie na cud ? Z takim składem montowanym na łapu capu ?
 • Start nie tylko powinien szukać trenera ale i przede wszystkim zarządu. A czy nie powinno rozwiązać tę drużynę i zgłosić do rozgrywek dziewczyny z Truso wraz z panią trener? Dadzą radę w tej "śmiesznej" lidze w której konkuruje 8 / słownie osiem / drużyn.
 • Za każdym razem jak słyszę, ze w tym klubie jest Zarząd to jestem rozbawiony. Ten tzw. Zarząd to w rseczywistosci: starzec odklejony od rzeczywistości i babulenka polityk. Wspiera ich zdegenerowany Dyrektor, który był bardzo słabym trenerem. To sa amatorzy, zwykły beton, hamulcowi wszelkiego rozwoju. Od lat bez wizji rozwoju klubu i zespołu. Dopóki w tym klubie będzie szkodnik Niewrzawa żaden trener nic nie ugra.
Reklama