UWAGA!

Superliga w Elblągu niezagrożona?

 Elbląg, Superliga w Elblągu niezagrożona?
fot. Anna Dembińska

W marcu rozpoczął się proces licencyjny PGNiG Superligi kobiet na sezon 2020/2021. Wiemy, że bierze w nim udział elbląska drużyna, zatem raczej nie powinniśmy się obawiać, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy na parkiecie piłkarek Startu.

Sezon 2019/2020 przedwcześnie dobiegł końca. Jeszcze kilka tygodni temu, kiedy nikt się nie spodziewał skutków nadchodzącej epidemii, rozpoczął się proces licencyjny na kolejny sezon. PGNiG Superliga Sp. z.o.o. rozesłała do klubów informacje o jego przebiegu i wytycznych. Najważniejszą kwestią jest zmiana wysokości gwarantowanego budżetu, który został pomniejszony z 1,4 do minimum 1 mln złotych netto. Poza tym kluby muszą posiadać uregulowane zobowiązania wobec zawodników, trenerów, pracowników klubu i administracji państwowej oraz dysponować odpowiednią halą. Zarząd EKS od razu rozpoczął pracę nad wnioskiem licencyjnym i zapewniał, że chce utrzymać Start w najwyższej klasie rozgrywkowej, o czym zapewniał prezes Startu:

- Obniżenie wymaganego budżet to plus nie tylko dla nas, ale też dla ligi, bo ten nowy limit pozwoli klubom I-ligowym awansować. Wiemy, że taką chęć wyrażały np Kielce, Kościerzyna czy Tczew. Obniżenie budżetu to jest znaczna ulga dla klubów. Oficjalnie nie ma informacji o powiększeniu ligi, jednak jest mało zespołów i być może tak będzie, że jednak zostanie powiększona. Dla klubów nieco biedniejszych jest szansa, by uzbierać milion i wystartować. Robiliśmy przymiarki do uzbierania wymaganego budżetu i nie powinno być z tym problemu. Wszystkie kwestie finansowe muszą być złożone do 30 kwietnia. Nie przerwaliśmy swojej pracy z powodu koronawirusa - powiedział Stanisław Tomczyński, prezes EKS Start.

Proces licencyjny na sezon 2020/2021 będzie trwał do 30 czerwca i zakończy go wydanie decyzji licencyjnych dla klubów.

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Anna Dembińska

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 8 zespołowa "superliga"śmiechu warte. Obniżenie budżetu? Widać jak organizatorom ligi zależy, aby to coś się kręciło.
 • Może byście napisali ile wcześniej trzeba było mieć funduszy. Jak zwykle przygotowanie zerowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Niesmi(2020-03-27)
 • a co z niewykorzystanymi karnetami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  klient_nasz_pan(2020-03-27)
 • Ktoś niezłą kasę na tym robi, i nie lokalsi tylko warszawka taki wał żeby jakaś pseudo liga działała :(stawiam że to jakiś prominent z pisu ma w tym swój udział
 • @PoxiPolska - Wszyscy robią. W Starcie myślisz jest inaczej. Tak naprawdę nikt nie przejmuje się miejscem na koniec sezonu, Najważniejsze są dotacje z miasta, które pozwolą dziewczynom i grupce "działaczy"żyć kolejny rok na koszt podatników
 • PGNiG Superliga Kobiet powinna liczyć 10 zespołów. Korona Kielce czy Sambor Tczew od strony sportowej bez problemu by sobie poradziły, zwłaszcza Korona gra ciekawą piłkę ręczną.
 • Start musi wyciągnąć wnioski z tego sezonu. Liczba kontuzji była bardzo duża a skład niezbyt liczny. Jest trochę czasu na przeanalizowanie przydatności do zespołu poszczególnych zawodniczek. Jest też czas na poszukanie wzmocnień i wartościowych wypożyczeń tych najzdolniejszych piłkarek z niżej notowanych zespołów. W Koszalinie doszło do zmiany na stanowisku trenera (przyszedł A. Struzik)i będzie to raczej dla Koszalina zmiana na lepsze. W Piotrkovii kolejne wzmocnienia (przyszła rozgrywająca M. Drażyk). Ciężko w przyszłym sezonie będzie Startowi w rozgrywkach jeśli prześpi teraz ten okres.
 • EKS Start potrzebuję wzmocnień i bardziej liczniejszego składu. Zmiany muszą też nastąpić w przygotowaniach do sezonu bo ta niespotykana wręcz liczba kontuzji nie wzięła się przypadkowo.
 • Aktualny sezon pokazał, że z budżetem 1,4 mln nie umiemy stworzyć zgranej i wartościowo sportowej drużyny. Wiec cieszymy się jak dzieci że budżet obniżono. Wypisz wymaluj, zagramy nowy sezon za 40% niższy budżet to gdzie szukać jakości gry i wartościowych zawodniczek. Kto nie ma miedzi ten cichutko w domu siedzi i się nie wychyla.
 • Nie można stworzyć solidnego zespołu, kiedy wszystko zmienia się każdego roku …
 • Pseudozawodowa liga z amatorskimi zespołami już nad przepaścią. Komuś jednak bardzo zależy żeby ten chłam się kręcił. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kaskę.
 • Według mnie nie powinno być takiej kwoty na licencje do grania
Reklama