Ważna wygrana Startu

Elbląg, Ważna wygrana Startu

W niedzielne popołudnie (27 listopada) piłkarki ręczne Startu pokonały w elbląskiej hali Młyny Stoisław Koszalin 25:22 i zainkasowały komplet punktów. Dla elbląskiego zespołu było to ważne zwycięstwo, bo pozwoliło powiększyć dystans do koszalinianek do sześciu oczek i umocnić się na szóstym miejscu. Zobacz zdjęcia.

Zespoły PGNiG Superligi kobiet wróciły do ligowej rywalizacji, po ponad miesięcznej przerwie związanej ze zgrupowaniem kadry i udziałem Polek w mistrzostwach Europy. Pojedynek Startu z Młynami Stoisław Koszalin zamykał 7. serię gier.

W tej kolejce ogromną niespodziankę swoim kibicom sprawiły zawodniczki z Gniezna, które w sobotę, po rzutach karnych, pokonały MKS Lublin. Start również bardzo liczył na ogranie koszalinianek, bo dzięki zwycięstwu nie straciłby dystansu do Galiczanki i odskoczyłby już na sześć oczek koszaliniankom.

Gospodynie przystąpiły do spotkania w dużo szerszym składzie niż ostatnio. Po kontuzji wróciła Nikola Szczepanik, Nikola Owczarek oraz Wiktoria Kostuch.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Paulina Stapurewicz. Co prawda na tablicy wyników kilkukrotnie widniał remis, jednak to przyjezdne cały czas musiały gonić wynik. W 8. minucie było 5:5 i był to ostatni remis w tym spotkaniu. Od początku meczu elbląskiej bramki strzegła Małgorzata Ciąćka, która nie pozwoliła na zmianę wyniku, gdy jej drużyna zmuszona była grać w osłabieniu, broniąc rzut karny.

Oba zespoły miały problemy ze skutecznością i notowały liczne straty. Częściej jednak piłkę w siatce umieszczały gospodynie, które po kwadransie gry prowadziły 8:6, a po trafieniu Pauliny Stapurewicz odskoczyły na trzy gole. Chwilę później wspomniana rozgrywająca przechwyciła piłkę, a kontratak wykończyła Wiktoria Kostuch. Koszaliniankom nie udało się zmniejszyć dystansu i zespoły udały się na przerwę przy wyniku 13:9.

Po zmianie stron między słupkami zameldowała się Aleksandra Hypka, która bardzo szybko zanotowała skuteczną interwencję. Rywalki pierwszego gola w drugiej odsłonie zawodów zdobyły dopiero w 35. minucie. Gospodynie były skuteczne w ataku, dobrze asystowała Marta Gęga, a jej koleżanki nie marnowały swoich szans. W 39. minucie po trzech bramkach z rzędu, EKS prowadził 18:12.

Trener Młynów próbował wybić elblążanki z rytmu, proszą co przerwy. Jego zawodniczkom udało się zniwelować część strat, jednak piłkarki Startu kontrolowały mecz i utrzymywały bezpieczny dystans. Co prawda przez blisko pięć minut nie udało się zdobyć bramki, jednak rywalki w tym czasie trafiły tylko raz. W 59. minucie Nikola Szczepanik przypieczętowała zwycięstwo Startu. Koszalinianki dołożyły jeszcze dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 25:22.

EKS Strat Elbląg - Młyny Stoisław Koszalin 25:22 (13:9)

Start: Ciąćka, Hypka - Stapurewicz 5, Weber 4, Gęga 4, Dworniczuk 3, Costa 3, Szczepanik 2, Tarczyluk 1, Kostuch 1, Głębocka 1, Knezevic, Owczarek, Stefańska.

Młyny: Filończuk, Nowicka, Zimny - Mączka 7, Kubisova 4, Bayrak 2, Żmiejewska 2, Urbaniak 2, Rycharska 2, Lipok 1, Choromańska 1, Reichel, Jura, Kowalik.

Zobacz tabelę i terminarz PGNiG Superligi kobiet.

Kolejne spotkanie elblążanki zagrają na wyjeździe 3 grudnia z MKS Lublin.

• W końcu było widać pracę zespołową. Bramkarki super, dalekie podania dolatywaly zazwyczaj tam gdzie powinny i nie było widać strachu przed wzięciem odpowiedzialności za rzut. Niezły mecz, takiego Startu nam potrzeba. Brawo dziewczyny!
  • Za to następny mecz pewnie w..... l I do domu
  • Byłem widziałem. Zwycięstwo cieszy - gratulacje. W sobotę o punkty z Lublinem będzie trudno, ale powalczyć należy. Powodzenia.
  • @marek 2323 - Gniezno wygrało. Kwestia jakości zespołu.
  • @Machu Picchu - No i znalazł się pierwszy pryszczaty pseudo znawca sportu siedzący przed kompem i z zazdrością patrzący na Zawodniczki... nie pewnie nie oglądał, bo akurat budował kolejny poziom w Minecraft albo lego... :) Jaka ta wiara jest śmieszna, myślą że ich komentarz jest ważny i ktoś się przejmie.. Ja nie mogę przestać się śmiać, musiałem coś napisać :) No... dawać następni hejterzy! Tylko co tu pisać... Wygrały...
  • Bardzo ważna. Stabilnie pilnować dolnej części tabeli żeby nie upaść niżej.
  • Nie staram się być wybredna ale takiej padliny jaką zaprezentował w dzisiejszym meczu zespół Startu jak i drużyna z Koszalina to już dawno nie oglądałam i był przykład anty piłki ręcznej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Brak słów aby cokolwiek o tym meczu napisać poczynając o nieudolności sztabu trenerskiego Startu kończąc na większości poszczególnych zawodniczek. Jedyne w Starcie które zasługiwały na pochwałę to wyłącznie obie bramkarki bo tylko ich postawa pozwoliła zdobyć komplet punktów.
  • @MarcinS. - A skąd wiesz, że pryszczaty. Razem budujecie wirtualny świat Minecraft. Mitomanem jesteś chłopczyku bajdurzysz kto jest kim. Olej wymień we łbie lalusiu. One na pewno w sobotę się złoża pod siebie. Wtedy Ci korki wywali i argument wygrały z ogórkami się skończy...
  • Po poprzednim sezonie i grze, której nie dało się oglądać. Punktach zdobytych na beznadziejnych Kielcach (nawet tam udało się przegrać) i punktach na zdziesiątkowanym Koszalinie. Jest zbudowana, bo może dzisiaj nie było to cudowny mecz, ale można to było oglądać, walka, zaangażowanie, dynamika. Koniec gry na stojąco i to bez Wołoszyk i Kopańskiej. Będę oglądała każdy mecz w tym sezonie!
  • "Uderz w stół "... Dawaj więcej komentarzy, mamy tutaj ubaw po pachy... Czyli trafiłem z tymi pryszczami i Minecraftem. Super!
  • @MarcinS. - Pocieszny jesteś to fakt. Urojenia się leczy chłopczyku. Banda stulejarzy podjaranych jak panienki ganiają za piłką.
  • Jakoś nie było widać referendalnych "zbieraczy" pod/PiS/ów, czyżby już mieli komplet?