UWAGA!

Banki w Elblągu nadal przyjmują wnioski kredytowe

 Banki w Elblągu nadal przyjmują wnioski kredytowe

Zanim pojawiła się pandemia, popyt na kredyty hipoteczne w Elblągu był ogromny. Teraz część banków podwyższa wymagania wobec klientów lub żąda dodatkowych zabezpieczeń. Pamiętajmy jednak, że banki żyją z udzielania kredytów, na tym polega ten biznes. Banki w Elblągu nadal przyjmują wnioski kredytowe i nawet w pandemii udzielają kredytów na zakup mieszkania.

 

O komentarz do aktualnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych prosimy dziś przedstawicieli elbląskiej firmy Grupa Ekspertów Finansowych .

 

 

Zacznijmy od dobrej wiadomości. Kredyty na nowe mieszkania w Elblągu cieszą się niesłabnącą popularnością. Mimo aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem, deweloperzy nie zeszli z placów budowy, pojawiły się już informacje o następnych inwestycjach mieszkaniowych w naszym mieście. Pozytywną informacją dla osób starających się o kredyt mieszkaniowy może być fakt, że o ile zmienią się kryteria udzielania kredytów, warunki kredytów nie powinny ulec istotnym zmianom. Oznacza to, że choć trudniej będzie dostać kredyt, warunki, na jakich zostanie on udzielony (np. oprocentowanie) nie pogorszą się. Właśnie, dlatego nie wszyscy odkładają decyzje o zakupie mieszkania lub budowie domu.

 

Pamiętajmy, że banki przeszły duże zmiany organizacyjne. W bankach pracuje mniej osób, które są w stanie przeanalizować wnioski i inne dokumenty składane przez potencjalnych kredytobiorców. Część pracowników banków pracuje zdalnie, skrócono godziny pracy oddziałów. To oznacza, że klienci dłużej czekają na wydanie decyzji kredytowej. Przed pandemią ostateczną decyzję banki wydawały maksymalnie w czasie do 6-7 tygodni. Obecnie zakłada się, że okres ten może wydłużyć się nawet do trzech miesięcy. Dlatego właśnie teraz warto skorzystać ze wsparcia takiej firmy jak nasza - przygotowujemy całą dokumentację dla banków “pod klucz” i dajemy Klientowi aktualną informację, które banki najszybciej zajmą się naszym wnioskiem. Nasze biuro funkcjonuje normalnie.

 

Banki żyją z udzielania kredytów. Tak było, jest i będzie. W związku z pandemią żaden bank nie opublikował informacji “Wstrzymujemy udzielanie kredytów hipotecznych”. Wszystkie banki normalnie przyjmują wnioski składane przez klientów starających się o kredyty hipoteczne. Niewykluczone jednak, że będziemy obserwowali ograniczenie dostępu do kredytu dla niektórych grup zawodowych lub brak akceptacji wybranych typów dochodów klientów. Dlatego mając pewną pensję w branży nie dotkniętej pandemią oraz ciekawą nieruchomość do zbycia, warto właśnie teraz wrócić do pomysłu transakcji wiązanej. Sprzedaż starego mieszkania, dobranie kredytu i zakup nowego mieszkania od dewelopera. My jako Grupa Ekspertów Finansowych pomożemy wybrać bank z najprostszymi procedurami.

 

Grupa Ekspertów Finansowych

Armii Krajowej 7-8, I piętro

wejście od ul. Pestalozziego

82-300 Elbląg

www.grupaekspertowfinansowych.pl

www.facebook.com/kredytyhipoteczneelblag

tel. 691 157 533, 885 544 445, 602 573 522, 791 409 034 lub 607 910 667

Obsługa Klientów przez Messengera, FaceTime i Skype (napisz do Nas wiadomość)

 

 

--- artykuł promocyjny ---


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie