UWAGA!

Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

 Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

Wybór projektu domu zawsze powinien być dobrze przemyślany. Teraz jednak nie trzeba już zlecać przygotowania projektu na indywidualne zamówienie. Wystarczy zakupić gotową dokumentację projektową domu jednorodzinnego, którą można dostać od ręki także w internecie. Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu? Oto 5 najważniejszych zalet takiego rozwiązania!

Szeroka gama gotowych projektów domów do wyboru

Gotowe projekty domów cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród dostępnych propozycji znajdują się różne warianty planów, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb, gustu, a także do wymiarów posiadanej działki.

Z ofertami można zapoznać się już teraz na stronach internetowych biur projektowych sprzedających gotowe projekty domów. Katalog jest bardzo duży – to nawet kilkaset propozycji, dzięki czemu każdy inwestor może dobrać taki plan, który spełni jego wymogi.

 

Do wyboru są między innymi:

- projekty domów parterowych,

- projekty domów z użytkowym poddaszem,

- projekty domów piętrowych,

- projekty domów bliźniaków,

- projekty domów na wąską działkę

 

Przy wyborze projektu przez internet można również skorzystać ze specjalnych filtrów, które pozwalają na selekcję wariantów pod kątem preferowanej powierzchni, rodzaju dachu, typu konstrukcji (murowana, szkieletowa, drewniana), a także stylu, na przykład nowoczesnego, klasycznego, dworkowego. Na stronach poszczególnych projektów można także zapoznać się z orientacyjną wyceną przygotowaną przez autora projektu. To pomoże w wybraniu budynku mieszczącego się w wyznaczonym budżecie. Co ważne, gotowe projekty domów można także modyfikować, by dopasować je dokładnie do swoich wymogów. W pewnym zakresie można robić to bez konieczności uzyskania zgody od autora projektu.

 

Sprawdzony projekt domu

Kolejnym atutem gotowych projektów domów jednorodzinnych jest możliwość sprawdzenia, jak dany plan będzie prezentował się już po zakończeniu budowy. Jak to możliwe? Pracownia projektowe prowadzące sprzedaż takich projektów nie tylko publikują rzuty i komputerowe wizualizacje budynków, lecz również fotografie już zrealizowanych inwestycji. Na tej podstawie można dowiedzieć się, jak dany dom wygląda na żywo. Dodatkowo, niektórym projektom towarzyszą dzienniki budowy w formie blogów oraz pomocne porady tych osób, które zdecydowały się na ich wykonanie.Możliwość sprawdzenia wyglądu domu z danego projektu po jego zakończeniu ogranicza wtedy ryzyko zakupu takiego planu, który może w rzeczywistości nie spełnić wszystkich wymagań klienta.

 

Cena niższa niż za projekt na indywidualne zamówienie

Bardzo dużą zaletą gotowych projektów domów jest ich przystępna cena. W większości przypadków koszt zakupu kompletnej dokumentacji to od 2 do 4 tysięcy złotych. Więcej trzeba zapłacić tylko za bardziej złożone plany. To bardzo niski wydatek w porównaniu z projektami na indywidualne zamówienie, których ceny wynoszą najczęściej od 8 do 25 tysięcy złotych. Dokładne koszty oraz skład pakietu dokumentacji prezentowane są na stronach internetowych biur sprzedających gotowe projekty, co pozwala na łatwe porównanie ich ze sobą i dobór najkorzystniejszej cenowo oferty.

 

Najczęściej dokumentacja projektowa zawiera:

- projekt architektoniczny,

- projekt konstrukcyjny,

- projekty instalacji,

- zestawienia materiałów,

- charakterystykę energetyczną

 

Można także otrzymać dodatkowo płatne dodatki do projektu zwiększające jego funkcjonalność, bądź wygodę przyszłych mieszkańców, na przykład projekt instalacji solarnej, pompy ciepła, "inteligentnego domu", projekt ogrodu. Za opłatą można zamówić też kosztorys inwestorski zawierający zestawienie cen materiałów i robocizny. Pakiety włączają również bezpłatne dodatki, na przykład tablicę informacyjną, dziennik budowy, poradniki budowlane i wykończeniowe, dostęp do programów przeznaczonych do aranżacji wnętrz, a także bony rabatowe do partnerów.

Warto pamiętać, że gotowy projekt domu musi być poddany adaptacji w biurze projektowym przez architekta adaptującego. Celem adaptacji jest dopasowanie projektu do warunków panujących na działce i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. To koszt około 1,5-2 tysięcy złotych.

 

Projekty przygotowywane przez renomowane pracownie architektoniczne

Niska cena gotowego projektu domu jednorodzinnego wcale nie oznacza, że otrzymamy niedopracowaną, niepełną dokumentację. W pakiecie znajdują się kompletne, zoptymalizowane dokumenty, pozwalające na budowę domu jednorodzinnego zgodnie z polskim prawem. To przekłada się na bezproblemową, tańszą, a także mniej stresującą budowę.

Projekty tego typu przygotowywane są przez renomowane biura architektoniczne takie jak MGProjekt, posiadające wieloletnie doświadczenie w branży. To pewność, że otrzymany projekt domu będzie zawierał wszystko to, co konieczne do realizacji swoich marzeń o wybudowaniu własnego domu.

 

Dokumentacja projektowa dostępna od ręki

Bardzo dużą zaletą korzystania z gotowych projektów domów jednorodzinnych jest także czas otrzymania gotowej dokumentacji. To możliwe nawet w przeciągu paru dni od złożenia zamówienia! Portale internetowe prowadzące sprzedaż gotowych planów domów realizują zamówienia na bieżąco, dzięki czemu można skrócić całkowity czas inwestycji nawet o kilka miesięcy, które wymagane są do przygotowania indywidualnego projektu architektonicznego.Kompletne dokumenty można otrzymać z darmową wysyłką, za pośrednictwem firmy kurierskiej. Co ważne, istnieje możliwość skorzystania z prawa do zwrotu projektu, najczęściej w terminie 30 dni, a także jego wymiany, gdy okaże się, że chcemy jednak zmienić swoje plany i wybudować inny dom.

 

Zatem, czy warto wybrać gotowy projekt domu? Zdecydowanie tak, ponieważ zakup takiego planu związany jest z wieloma zaletami. To niższa cena za profesjonalną, pełną dokumentację od renomowanego biura, oszczędność czasu, a także mniejsze ryzyko dotyczące tak ważnej decyzji, jaką jest budowa wymarzonego domu. Z dostępnymi propozycjami można zapoznać się nawet w tym momencie na stronie https://www.mgprojekt.com.pl

 

---- artykuł promocyjny ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie