UWAGA!

Fotowoltaika – energia przyszłości

 Fotowoltaika - energia przyszłości

Jeśli jesteś ciągle zdenerwowana wysokimi rachunkami za prąd, mam dla ciebie wspaniałą alternatywę! Zdecyduj się na zamontowanie specjalnych paneli fotowoltaicznych, które skutecznie zamienią ten tradycyjny prąd na ten, pozyskiwany z energii słonecznej. Jest to idealny pomysł zwłaszcza dla osób, które mają dość płacenia rachunków. Oprócz oszczędzania na prądzie przyczyniasz się do ratowania środowiska. Czy trzeba wiele mówić o zaletach fotowoltaiki?

 

1. Jak to wszystko działa?

2. Gdzie i jak montuje się panele słoneczne?

3.Ile pieniędzy można zaoszczędzić na prądzie, decydując się na panele solarne?

4. Dofinansowania na fotowoltaikę

 

Jak to wszystko działa?

 

Mówiąc fachowo, z pomocą paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu mieszkania, dochodzi do konwersji promieniowania słońca. Energia pozyskiwana z naturalnego światła, zamienia się więc bardzo łatwo w prąd elektryczny. Przechodzi on kolejno do tzw. falownika, gdzie przemienia się na prąd zmienny, którego można używać w zamian za prąd pochodzący z elektrowni.  

 

Gdzie i jak montuje się panele słoneczne?

Aby można było właściwie zamontować instalacje solarne, brana jest na samym początku pod uwagę wielkość dachu, ale też kąt jego nachylenia, czy w końcu kierunek, pod którym się znajduje - na wschód czy na zachód. Osoby specjalizujące się w zakładaniu fotowoltaiki, dobierają panele słoneczne tak, by jak najlepiej emitowały prąd, korzystając ze słońca.

 

Ile pieniędzy można zaoszczędzić na prądzie, decydując się na panele solarne?

Założenie fotowoltaiki jest nieco kosztowne, ale raz wydana inwestycja może się zwrócić już po 7-10 latach. Jeśli panele mają dużą moc, to często to wystarczy i nie potrzebujemy już używać dodatkowego prądu elektrycznego. Warto wiedzieć, że prąd z fotowoltaiki pozyskiwany jest nawet w okresie zimowym, gdzie słonecznych dni jest znacznie mniej.

 

Dofinansowania na fotowoltaikę

Warto wykorzystać dotacje na fotowoltaikę, zgłosić się do odpowiednich organów tym zajmujących się i uzyskać pieniądze na zamontowanie paneli. Na lata od 2014 do 2020 rząd przeznaczył na dofinansowanie do fotowoltaiki 1,26 mld zł.

Należy zwrócić szczególnie uwagę na firmę EKO ENERGIA FOTOWOLTAIKA z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, która zajmuje się takimi instalacjami. Możesz zajrzeć do ich strony internetowej pod nazwą https://eeef.pl/ i skorzystać z ich usług. Firma ta stawia przede wszystkim na wysoką jakość. Posiada liczne rekomendacje od zadowolonych klientów. Wybierając ją, możesz liczyć więc na pełen profesjonalizm. Fotowoltaika jest więc nie tylko bardzo przyjazna naszemu środowisku. To również wspaniała inwestycja na długie, długie lata. Raz wydane pieniądze na pewno się zwrócą. 

---artykuł promocyjny---


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie