UWAGA!

Jaki ekspres do kawy wybrać?

 Jaki ekspres do kawy wybrać?

Wyobraź sobie, że siedzisz we własnym ogródku lub na balkonie i pijesz świeżo zaparzoną kawę z ekspresu. Jest to doskonały sposób na relaks i miłe rozpoczęcie dnia. Do przyrządzenia aromatycznej kawy będzie Ci potrzebny ekspres, który wyróżnia się odpowiednimi parametrami technicznymi i ciekawym designem. Jak kupić dobry ekspres do kawy?

Istnieje kilka rodzajów ekspresów do kawy, które oferują możliwość szybkiego przygotowania cappuccino, latte lub espresso. Wśród popularnych propozycji znajdziesz ekspresy przelewowe, kolbowe, automatyczne i kapsułkowe. Polecanym modelem automatycznym jest na przykład ekspres ciśnieniowy Delonghi Dinamica Ecam 350.55 B. Sprawdź, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje ekspresów do kawy!

 

Ekspresy przelewowe – prosta konstrukcja i łatwa obsługa

Do ekspresów przelewowych najczęściej wsypuje się kawę zmieloną, ponieważ nie mają wbudowanych młynków. Tę czynność najlepiej wykonać bezpośrednio przed zaparzeniem kawy. Ekspresy przelewowe są wyposażone w zbiorniki, w których woda jest podgrzewana do pożądanej temperatury, a następnie przepuszczana przez pojemnik z filtrem, w którym znajduje się kawa. Urządzenie pozwala na wygodne zaparzenie dużej ilości kawy w stosunkowo krótkim czasie.

 

Ekspresy kolbowe – idealne do parzenia espresso

Ekspresy kolbowe to rodzaj ekspresów ciśnieniowych. Przeważnie są wykorzystywane do parzenia espresso, chociaż nowsze modele mogą być też wyposażone w system do spieniania mleka, który pozwala na przygotowanie aromatycznej kawy mlecznej.

 

Ekspres kolbowy składa się z kolby, czyli specjalnego miejsca, w którym umieszcza się sitko ze zmielonymi ziarnami kawy, a następnie ponownie montuje w ekspresie. Podczas parzenia gorąca woda pod ciśnieniem przepływa przez kolbę i spływa prosto do filiżanki. Jest to dobry wybór dla osób, które czerpią dużą przyjemność z procesu przygotowywania kawy.

 

Ekspresy automatyczne – szeroka gama napojów za jednym naciśnięciem

Ekspresy automatyczne to zaawansowane technologicznie ekspresy ciśnieniowe wyposażone w szereg praktycznych funkcji. Z ich pomocą możesz przygotować najpopularniejsze rodzaje kaw. Proces parzenia jest całkowicie zautomatyzowany.

 

Ekspresy automatyczne są wyposażone we wbudowany młynek, system do spieniania mleka, pojemnik na ziarna, pojemnik na wodę oraz pojemnik na odpadki. Przygotowanie kawy jest bardzo proste – wystarczy wybrać rodzaj kawy i wcisnąć odpowiedni przycisk. Urządzenie samo poinformuje Cię o konieczności dodania ziaren, dolania wody lub opróżnienia pojemnika na odpadki.

 

Ekspresy kapsułkowe – kompaktowe wymiary i minimalistyczny design

Ekspresy kapsułkowe to ekspresy ciśnieniowe, które nie mają wbudowanego młynka, a do zaparzenia w nich kawy wykorzystuje się specjalne kapsułki. Tego rodzaju ekspresy są małe i zgrabne, a jednocześnie umożliwiają przygotowanie wielu rodzajów kaw. Minusem korzystania z ekspresów kapsułkowych jest konieczność stosowania kapsułek jednej marki oraz ich stosunkowo wysoka cena.

 

Mnogość rodzajów ekspresów sprawia, że każda osoba bez problemu wybierze dla siebie urządzenie, które będzie najbardziej odpowiadać jej gustom i przyzwyczajeniom. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na moc urządzenia, jego wielkość oraz dodatkowe funkcje, które ułatwiają codzienne użytkowanie.

 

---art. sponsorowany---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie