UWAGA!

Mobi School. Strona dla szkoły dostosowana do współczesnych wymogów

 Mobi School. Strona dla szkoły dostosowana do współczesnych wymogów
Fot. Michał Skroboszewski

Elbląska firma Mobi School powstała po to, aby wspierać rozwój dialogu pomiędzy placówkami oświatowymi i jednostkami samorządowymi a ich odbiorcami. Co ważne, strony przez nią przygotowane spełniają wymogi obowiązującej ustawy o dostępności, które muszą spełniać samorządy i jednostki im podległe. - Chcemy wspierać szczególnie placówki oświatowe w naszym mieście i wychodzimy do nich ze specjalną ofertą stworzenia strony internetowej za... 0 zł - opowiadają Kamil Petynka, prezes zarządu Mobi School oraz Iwona Mickiewicz, kierownik działu wdrożeń i obsługi klienta.

- Państwa oferta skierowana jest przede wszystkim – choć nie tylko - do szkół. Dlaczego?

Kamil Petynka: - Nasze strony są przygotowywane zgodnie z ustawą o dostępności obowiązującą dla wszystkich podmiotów publicznych. Ukierunkowujemy się na szkoły, bo widać tam duże braki pod względem tych przepisów, gdy chodzi właśnie o strony internetowe. Z raportu przygotowanego przy użyciu naszego narzędzia wynika, że większość jednostek oświatowych w województwie warmińsko-mazurskim nie spełnia wymogów ustawy o dostępności. Jest tu dla szkół naprawdę szerokie pole do zmian, stąd najpierw "edukujemy edukację" w tym zakresie - przy wykorzystaniu naszego programu do walidacji stron.

Iwona Mickiewicz: - Bardzo ważna jest dla nas lokalna społeczność i w związku z tym, że jesteśmy firmą z Elbląga, chcielibyśmy, aby jednostki publiczne - szkoły, przedszkola, urzędy w naszym mieście - przodowały w rankingu jednostek, które posiadają stronę dostosowaną do wymogów ustawy. Dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę i wszystkie elbląskie placówki, które się do nas zgłoszą do końca roku, otrzymają swoją stronę za 0 zł oraz darmowe wdrożenie. A opłata za kolejny rok to tylko 500 zł.

Kamil Petynka: - Oczywiście także inne samorządy i podległe im placówki mogą skorzystać z naszych usług.

 

- Mogą... a dlaczego powinny skorzystać?

Kamil Petynka: - Wszystkie jednostki korzystające ze środków publicznych są zobligowane do stosowania się do wspomnianej ustawy, a za brak dostosowania strony internetowej do tych wymogów grozi kara od 5 do 10 tys. zł.

Iwona Mickiewicz: - Dodajmy, że strona ma być dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, zawierać między innymi szereg narzędzi, jak choćby dostosowywanie czcionki. Zdjęcia muszą być opisane, zamieszczone filmy mają mieć napisy lub transkrypcję itd.

Kamil Petynka: - Możemy również wykonać taką usługę dla organizacji pozarządowych, co jest dla nich korzystne, bo ułatwia pozyskiwanie środków na projekty. Oczywiście zapraszamy także osoby prywatne, by z naszą pomocą miały dostosowane strony internetowe do współczesnych standardów.

 

- Mobi School bierze udział w projekcie Startup House IV, którego ambasadorem jest PWSZ w Elblągu. Z jakimi korzyściami dla firmy się to wiąże?

Iwona Mickiewicz: Startup House IV umożliwił nam przede wszystkim skorzystanie z pomieszczenia biurowego z wyposażeniem. Jako firma we wczesnej fazie rozwoju otrzymaliśmy również wsparcie księgowe i prawne, mogliśmy też skorzystać ze szkoleń i mentoringu. W ramach projektu firma ma również swojego opiekuna.

 

- Jak po kolei wygląda Państwa współpraca z klientem?

  Mobi School. Strona dla szkoły dostosowana do współczesnych wymogów
Fot. Michał Skroboszewski

Kamil Petynka: - Dysponujemy narzędziem, które sprawdza, czy dana strona jest dostosowana do wspomnianej ustawy, a także czy nie zawiera innych błędów. W dwie minuty jesteśmy w stanie wygenerować raport, wiemy, ile jest tych błędów, co dokładnie jest nie tak. Potem tworzymy zupełnie nową stronę, która działa na naszej platformie w modelu abonamentowym. Podsumowując: wynajmujemy nasze autorskie narzędzie, a dana placówka dysponuje dzięki temu całkowicie dostosowaną stroną internetową, na którą może w pełni wpływać. Od strony graficznej klient może wybierać z szerokiego wachlarza skórek i szablonów. Strony są responsywne i zintegrowane z mediami społecznościowymi. Wcześniej przygotowujemy bezpłatną wersję demonstracyjną i klient może zdecydować, czy nasze rozwiązanie mu odpowiada. Przygotowanie wersji demo to kwestia maksymalnie jednego dnia, jeśli dysponujemy materiałami, np. z poprzedniej strony klienta.

Iwona Mickiewicz: - Cechą naszych stron jest łatwa dostępność i szybka konfiguracja. Wszystko jest bardzo proste w obsłudze, dodatkowo wcześniej szkolimy klientów w zakresie zarządzania stroną.

Kamil Petynka: - W żadnym momencie nie zostawiamy klienta. W każdej chwili można zadzwonić i poprosić o pomoc naszego eksperta.

 

- Mobi School to w takim razie również wygoda.

Kamil Petynka: - Przede wszystkim strona ewoluuje z rynkiem, ma wszystkie aktualizacje dostosowujące ją do obecnych wymagań sieciowych i sprzętowych, przeglądarek internetowych itd. Wszystko to robimy w ramach podpisanej umowy i wspomnianego abonamentu.

 

Mobi School

mobischool.com.pl

kom. 720 998 021

kontakt@mobischool.com.pl

– artykuł sponsorowany --

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie