UWAGA!

Rynek nieruchomości – praca w czasie epidemii

 Rynek nieruchomości – praca w czasie epidemii

  Czas, w jakim przyszło nam obecnie funkcjonować, zaskoczył nas wszystkich. Jeszcze kilka tygodni temu większość z nas rozporządzenie o ograniczeniu wychodzenia z domów zaliczyłaby do opowieści science fiction. Część z nas swoje plany związane ze zmianą miejsca zamieszkania, poprawieniem warunków lokalowych odłożyła w czasie. Niestety dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy na pewno to dobra decyzja, jak długo będzie trwał ten stan albo jaka będzie cena nieruchomości po zakończeniu pandemii COVID-19. Obecnie w najtrudniejszej sytuacji znajdują się osoby, które kończą transakcje albo z ważnych powodów zmuszone są tę transakcję wykonać i rozpocząć proces sprzedaży mieszkania czy domu. Firma Freedom Nieruchomości opracowała specjalny program obsługi.

W stanie zagrożenia epidemiologicznego, podczas realizacji transakcji najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Musimy podjąć wszelkie możliwe kroki, aby z jednej strony dokończyć lub wykonać transakcję, z drugiej strony zminimalizować ryzyko choroby. Nasz dom to symbol bezpieczeństwa i ochrony, dlatego Freedom Nieruchomości opracowało niezbędne procedury tak, abyście mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas dokonywanych transakcji na rynku nieruchomości. Wszystkie działania wykonujemy zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia.

 

Sprzedaż online. To rozwiązanie stosowane dotychczas tylko w wyjątkowych sytuacjach, od dzisiaj będzie stosowane powszechnie. Jak przeprowadzić ten proces? 

 

Spotkania

Uruchomiliśmy bezpłatne konsultacje online, gdzie nasi agenci wyjaśnią wszystkie szczegóły dotyczące sprzedaży i na podstawie zebranych informacji przedstawią wstępną wycenę. Spotkanie z naszym agentem może się odbywać za pomocą wielu aplikacji: Skype, Messenger, Zoom. Wszelkie druki niezbędne do zawarcia współpracy będą dostępne w formie elektronicznej. Podczas przygotowania dokumentacji zalecamy stosowanie elektronicznej platformy ePuap. Jeżeli jest niezbędny osobisty kontakt z naszym klientem, również przygotowaliśmy taką procedurę. Podpisanie dokumentów odbędzie się w pomieszczeniu do tego wyznaczonym, wywietrzonym i zdezynfekowanym. Przy takich czynnościach posługujemy się maseczkami, rękawiczkami ochronnymi, jednorazowymi długopisami, wszelkie dokumenty przekazywane są w foliowej koszulce.

 

Przygotowanie do sprzedaży

W celu uniknięcia niekontrolowanych wizyt w mieszkaniu czy domu, narażaniu siebie i bliskich na niepotrzebny stres, najlepiej jest zaufać profesjonalistom. Nasi agenci dbają o to, by podczas spotkania osoby przebywały w odległości minimum 1,5 metra od siebie. Wszelkie aktywności w mieszkaniu klienta dokonywane są przy minimalnym zaangażowaniu do tego procesu właściciela. Takie czynności jak np. sesja fotograficzna poprzedzone i zakończone są dokładną dezynfekcją i wietrzeniem pomieszczenia. Do celów home stagingu użyjemy wyposażenia i sprzętu dostępnego na miejscu.

Elbląski oddział Freedom Nieruchomości jeszcze przez czasem epidemii był prekursorem wykorzystywania nowych technologii, filmy wideo, wirtualny spacer czy zdjęcia z drona. To narzędzia, bez których dzisiaj  nie będzie się mogła odbyć profesjonalna prezentacja nieruchomości. Oględziny nieruchomości odbywają się za pomocą opisanych powyżej narzędzi, a ostateczna wizyta odbywa się zawsze bez udziału właścicieli. Na czas zagrożenia odeszliśmy od dni otwartych, a prezentacje odbywają się z pojedynczymi klientami. Po odwiedzinach nieruchomości dezynfekujemy klamki, włączniki oraz miejsca, z którymi mogli mieć kontakt klienci. Negocjacje i ustalenia warunków transakcji odbywają się za pomocą spotkań online lub za pomocą druków specjalnie przygotowanych do tego celu.

 

Finalizacja transakcji

Zamknięcie transakcji to również gromadzenie i zbieranie dokumentów w formie elektronicznej. Współpracujemy tylko z kancelariami notarialnymi, które przestrzegają zasad higieny i bezpieczeństwa. Biura wyposażone w środki dezynfekcji, jednorazowe długopisy, dużo miejsca dla klientów, strony w oddzielnych pokojach i w dużej odległości od notariusza. Z treścią podpisywanych dokumentów zapoznajemy się wcześniej drogą elektroniczną, aby zminimalizować czas przebywania w kancelarii notarialnej i szybko zakończyć transakcję.

 

Agent – zawodowiec

W obecnej sytuacji zakończył się czas, gdy na rynku działały firmy bez doświadczenia. Dzisiaj konieczna jest pomoc profesjonalnego, znającego sytuację na rynku doradcy, który posiada wiedzę na temat procesów i zasad bezpieczeństwa, jednocześnie mającego niezbędne narzędzia i dostęp do technologii. Doradca posiadający wsparcie dużej i prężnej organizacji. Wiedza doradców Freedom Nieruchomości jest oparta na doświadczeniu ponad 300-osobowego zespołu w całej Polsce. Ich wiedza to nie tylko informacja o rynku nieruchomości, ale dzięki współpracy z Notus Finanse wiedza na temat bieżącej sytuacji w bankach, pracy urzędów czy notariuszy. W czasie pandemii i zagrożenia skorzystanie z usług zawodowych agentów to jedyne właściwe rozwiązanie.

 

Wyjątkowo nie zaprosimy Was do biura na Aleję Grunwaldzką 31 w Elblągu. Wszyscy nasi doradcy pełnią stały dyżur telefoniczny i online – ich lista i kontakty dostępne są na naszej stronie.Zawsze można skontaktować się z asystentką biura pod numerem 55 233 25 39, która skieruje do właściwego agenta. Oczywiście dostępni jesteśmy również na stronie Facebooka – Freedom Nieruchomości Elbląg.

 

--- artykuł promocyjny ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie