UWAGA!

Zawód w połączeniu z pasją - gdzie może pracować stylistka paznokci?

 Zawód w połączeniu z pasją - gdzie może pracować stylistka paznokci?

Stylistka paznokci to zawód, który w ostatnich latach zdobył dużą popularność. Świadczone przez nią usługi polegają na pielęgnacji i dbaniu o estetykę paznokci dłoni i stóp. Manicure i pedicure to złożone zabiegi wymagające odpowiednich umiejętności, wiedzy i narzędzi. Sprzęt, przybory i lakiery potrzebne do ich wykonania są dziś ogólnodostępne, jednak należy wiedzieć, jak z nich prawidłowo korzystać. Wykonywanie wymarzonego zawodu wymaga nauki podstaw, zdobycia doświadczenia i znalezienia miejsca pracy. Jak to zrobić?

Każdy może zostać stylistką paznokci

Akcesoria niezbędne do wykonywania manicure’u i pedicure’u można dziś kupić zarówno przez Internet, jak i w sklepach stacjonarnych i nie trzeba mieć do tego specjalnych kwalifikacji. Łatwa dostępność przyborów sprawia, że każda osoba z lampą i kolekcją lakierów może uchodzić za stylistkę paznokci. Praca ta wymaga jednak specjalistycznej wiedzy i umiejętności manualnych, ponieważ nieprofesjonalnie nałożona stylizacja może zaszkodzić zdrowiu klientki.

 

Co więcej, rynek szybko weryfikuje jakość usług i to nie tylko pod względem estetyki, ale i bezpieczeństwa. Zabieg manicure lub pedicure musi być przeprowadzany z użyciem sterylnych narzędzi i z wykorzystaniem technik dostosowanych do potrzeb klientki. Wiedzę na temat pielęgnacji i wykonywania stylizacji zdobywa się głównie poprzez doświadczenie, oczywiście po nauczeniu się absolutnych podstaw jako początkująca stylistka paznokci. Kurs oferowany przez Żaka trwa 10 miesięcy i ma charakter praktyczny. Aż 80% godzin zajęć na kierunku stylistka paznokci polega na ćwiczeniach i doskonaleniu umiejętności.

 

Postaw na naukę praktyczną

Osoby zajmujące się manicure’em i pedicure’em zwykle wykonują swój zawód z pasji i artystycznego zacięcia. Praca stylistki paznokci wymaga przede wszystkim odpowiednich umiejętności manualnych, dlatego warto wybierać takie kursy, które polegają głównie na ćwiczeniach praktycznych opartych na podstawowej dawce teorii. Nauka powinna obejmować kluczowe zagadnienia, takie jak:

 

- pielęgnacja stóp i dłoni,

- usuwanie starej stylizacji,

- metody przeprowadzania manicure’u i pedicure’u,

- techniki nakładania lakierów i wykonywania zdobień,

- kwestie zachowania higieny i bezpieczeństwa.

 

Zajęcia pozwalają na zapoznanie się z pracą na różnych materiałach, takich jak akryl, żel czy hybrydy. Co ważne, kurs na stylistkę paznokci w Żaku odbywa się we współpracy z marką NEONAIL, dzięki czemu słuchacze mają szansę skorzystać z webinarów i zdobyć dodatkowe certyfikaty.

 

Zarabiaj na pasji jako stylistka paznokci – jak zacząć?

Stylistka paznokci może pracować przede wszystkim w salonie urody, ale nie tylko. Jej umiejętności są przydatne również w charakteryzatorniach, gabinetach SPA, hotelach czy centrach odnowy biologicznej. To, ile zarabia stylistka paznokci zatrudniona na etacie, różni się w zależności od lokalizacji i doświadczenia. Średnie wynagrodzenie na umowie o pracę dla tego zawodu w Polsce wynosi około 3500 zł miesięcznie zgodnie z danymi ze stycznia 2023 roku.

 

Zarobki stylistki prowadzącej własną działalność mogą się znacznie różnić od przedstawionych danych. To dlatego w ramach kursu oferowanego przez Żaka kursanci uczą się, jak zarządzać swoim salonem. Na zajęciach poznają prawne podstawy prowadzenia działalności i zdobywają wiedzę na temat rozliczania spraw finansowych. Oprócz tego, dzięki praktycznemu charakterowi kursu, przyszłe stylistki nabywają ważne w tym zawodzie umiejętności interpersonalne i dowiadują się, jak pozyskiwać i utrzymywać przy sobie klientki. Po 10 miesiącach ćwiczeń kursanci mają dużą wiedzę i doświadczenie, co sprawia, że są gotowi do pracy w zawodzie.

 

--- artykuł sponsorowany ---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie