UWAGA!

Elbląski sukces w "Zwolnionych z Teorii"

 Elbląg, Elbląski sukces w "Zwolnionych z Teorii"
Fot. nadesłana

Uczennice II LO w Elblągu cieszą się wynikami olimpiady Zwolnieni z Teorii. Niedawno odbył się finał tegorocznej edycji tego projektu edukacyjnego.

Earth Day Everyday to projekt przygotowany w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". Inicjatywa ma na celu promowanie ekologii. Jego autorkami są Mirella, Kamila, Laura i Klaudia, uczennice II LO w Elblągu.

- Za nami Wielki Finał olimpiady, podczas którego zdobyłyśmy wszystkie możliwe nagrody – relacjonuje Mirella Kłosińska. - Brązowego Wilka dla najlepszego projektu społecznego w instytucji, Srebrnego Wilka dla najlepszego projektu w województwie warmińsko-mazurskim, Złotego Wilka dla najlepszego projektu ekologicznego w Polsce – wymienia.

- Co więcej, jako jedyny projekt z 1000 otrzymaliśmy grant w wysokości 5000 zł na dalszy rozwój naszej inicjatywy oraz prężnie pracujemy nad założeniem stowarzyszenia, aby w przyszłości móc działać na rzecz ekologii i ochrony środowiska jako organizacja – relacjonują dziewczyny. - Zostałyśmy także wyróżnione w TOP30 prezentacji Pitch Contest, czyli prezentacji swoich projektów przed osobami z dziedzin mediów i biznesu.

- Ekologia jest dla nas bardzo bliskim tematem, którym się interesujemy. Dlatego postawiłyśmy na realizację projektu społecznego opierającego się na tej dziedzinie. W życiu projektu i na wszelkich platformach społecznościowych kierujemy się hasłem "My obchodzimy #dzieńziemicodziennie", stąd wzięła się nazwa. Głównym celem naszej inicjatywy jest szerzenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Poprzez edukację demonstrujemy, jak dbać o środowisko, aby poprawić jego obecne realia oraz uzmysławiamy, że nawet małe zmiany w codziennym życiu przyczyniają się do lepszej przyszłości naszej planety.

- Dzięki naszym prelekcjom chcemy pokazać młodym osobom, że ich codzienne decyzje mają wpływ na stan środowiska, a małe zmiany wpływają na lepszą przyszłość planety.

- Chcemy pokazywać ludziom, jakie zmiany w codziennym życiu mogą wprowadzić, aby było ono bardziej ekologiczne. Nasze wybory mają znaczenie i każdy, komu leży na sercu środowisko, może przyczyniać się do jego ochrony, wystarczy tylko trochę chęci i motywacji, co chcemy przekazywać, prowadząc nasz projekt.

- Znacznym atutem Elbląga jest to, że posiada dużo zieleni, parki większe czy mniejsze możemy znaleźć na prawie każdym kroku. Nasze miasto posiada również rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, opartą na taborze tramwajowym. Jest ona dużo bardziej ekologiczna od komunikacji autobusowej. Z pozytywów trzeba wymienić, że większość oświetlania ulic zostało wymienione na LED-owe. Ale niestety, jest zbyt mało koszy do segregacji odpadów w miejscach publicznych oraz PSZOK-ów, czyli Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – tak o swoim projekcie i o ekologii w ogóle opowiadały licealistki na łamach portElu.

O inicjatywie Eart Day Everyday pisaliśmy tutaj.

oprac. TB na podst. inf. Earth Day Everyday

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama