UWAGA!

Łoś na Żeglarskiej (aktualizacja)

 Elbląg, Łoś na Żeglarskiej  (aktualizacja)
(fot. Czytelniczka)

 To nie jest fotomontaż. W niedzielę rano po ulicy Żeglarskiej wędrował łoś. Został schwytany przez służby i wrócił do lasu. 

- Pomyślałam że podzielę się z Państwem zdjęciami młodego łosia, który biegał dziś rano pod moimi oknami przy ul. Żeglarskiej. Widok niecodzienny- zwierzak wyglądał na wystraszonego. Spiesząc się do pracy zadzwoniliśmy w drodze z mężem na policję, ponieważ nic lepszego nie przyszło nam do głowy, aby pomóc. Nie mam pojęcia, czy zwierzak został zabezpieczony, ale trzymam z całej siły kciuki, że wszystko skończyło się dla niego dobrze! - napisała do nas pani Agnieszka, wysyłając zdjęcie. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 6 rano. Jak poinformował nas kom. Krzysztof Nowacki, łoś po interwencji mieszkańców został schwytany przez służby weterynaryjne i wywieziony do lasu.  

  Elbląg, Łoś został uśpiony i przewieziony do lasu
Łoś został uśpiony i przewieziony do lasu (fot. Ośrodek Jelonki)

 

Aktualizacja: O wydarzeniach z niedzielnego poranka szerzej dzisiaj informuje Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, który uczestniczył w akcji. "W niedzielę rano zadzwonił do nas weterynarz, Pan Maciej Makuła z pytaniem czy pomożemy odłowić biegającego po Elblągu łosia. Pojechaliśmy od razu na podaną ulicę w centrum Elbląga. Faktycznie, ulicami miasta przechadzał się roczny samiec łosia. Gdy udało się łosia zapędzić na w miarę bezpieczną i spokojną ulicę, Pan Doktor strzelił środkiem usypiającym do zwierzaka. Po chwili zwierzę zasnęło i dzięki szybkiej pomocy Straży Pożarnej i Policji udało się go bezpiecznie załadować na przyczepę. Po szybkim załadunku ruszyliśmy pod eskortą straży pożarnej i policji w kierunku pobliskiego lasu. Musieliśmy działać szybko i sprawnie, żeby zwierzę się nie wybudziło podczas transportu. Gdy dojechaliśmy na miejsce z dala od miasta, sprawnie rozładowaliśmy zwierzę, układając je bezpiecznie na trawie. Poczekaliśmy jeszcze kilka minut żeby łoś bezpiecznie się wybudził. Gdy środki usypiające przestały działać, zwierzę wstało i spokojnie poszło w las. Dziękujemy Panu Doktorowi i naszym niezastąpionym Strażakom i Policji za pomoc, bez was nie dalibyśmy rady bezpiecznie odłowić i przewieźć łosia - informuje Ośrodek Jelonki na swojej stronie na Facebooku, gdzie zamieszcza też film z załadunku zwierzęcia. 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama