UWAGA!

Studenci PWSZ bronili się online

 Elbląg, Studenci PWSZ bronili się online

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu z Instytutu Ekonomicznego obronili prace licencjackie w domu, przed monitorem swojego komputera. To pierwsze takie wydarzenie w historii uczelni i efekt zawieszenia zajęć na uczelniach na czas kwarantanny w związku koronawirusem. Zaliczenia, egzaminy i obrony prac dyplomowych online stają się faktem. Uczelnie muszą radzić sobie w nowej sytuacji.

Pierwsza obrona pracy dyplomowej online w historii PWSZ w Elblągu odbyła się dzisiaj (19 maja) o godzinie 9:40. Martyna Statek, studentka kierunku ekonomia w zakresie ekonomika procesów logistycznych, zalogowała się i połączyła się z komisją egzaminacyjną. Obrona trwała około 20 minut, studentka otrzymała ocenę bardzo dobrą.

- Nie ukrywam, że obawiałam się przeprowadzenia egzaminu w formie zdalnej. Bałam się problemów natury technicznej oraz stresowałam się samą obroną, ponieważ jest to ważny etap w życiu każdego studenta. W trakcie obrony było jednak miło, emocje opadły, wszystko przebiegało sprawnie - mówi świeżo upieczona pani licencjat.

Absolwentka jest zadowolona ze studiów z PWSZ w Elblągu, bo po odbyciu obowiązkowych praktyk studenckich w jednej z elbląskich firm już w trakcie studiów otrzymała propozycję pracy.

19 maja w Instytucie Ekonomicznym odbyły się jeszcze 4 wideoobrony studentów ze specjalności media społecznościowe w biznesie. Wśród nich znalazł się Mateusz Burzyński, który obronił się również na ocenę bardzo dobrą.

– Był to mój pierwszy egzamin w systemie zdalnym. Myślę, że towarzyszył mi stres, jak przy normalnej obronie, ale atmosfera była miła i wszystko wypadło dobrze. Dużo pomogło nam szkolenie sprzed dwóch tygodni  na temat posługiwania się platformą - powiedział po egzaminie.

Jak podkreśla wicedyrektor Katarzyna Olszewska, dyrektor Instytutu Ekonomicznego i przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, realizacja takich obron nie różni się proceduralnie od klasycznej obrony.
       - Wszyscy zainteresowani logują się do platformy w wyznaczonym terminie. Komisja pojawia się wcześniej, aby dograć kwestie formalne. Przede wszystkim zwracamy uwagę na merytoryczne przygotowanie studenta oraz na wyczerpujące odpowiedzi udzielane na zadane pytania - powiedziała. 

Przeprowadzenie obron w trybie zdalnym było możliwe, dzięki  zaleceniom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i innym obowiązującym przepisom prawa. 

PWSZ Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bronili się, tylko po co?. Zderzenie z rynkiem. pracy będzie bolesne.
 • Pracuje w 3 miescie: pustki w knajpach, niby otwarte ale zero ludzi, sklepy zero, nawet w barach mlecznych zero ludzi. .. Dostanie sie wszystkim, popyt wewnetrzny zmalał, turystów brak, hotele pomimo otwarcia swieca pustkami. .. Przykry widok. Sa jeszcze oszczednosci ale na jak dlugo jak kazdy wstrzymuje sie z inwestycjami. Ma ktos pomysł? Jdynymi wygranymi sa ci ktorzy wstrzymali sie z zakupem nieruchomosci, poczekaja pare miesiecy i beda do przodu kilkadziesiat procent. ..
 • @smutna historia - Jeśli ludzie mniej wydają pieniędzy, to to jest korzystne dla gospodarki, a nie szkodliwe. Podobnie jak w domu nie trwoni się pieniędzy, tylko oszczędza, to jest do dobre (w rozsądnych granicach). Dzięki temu kapitał się akumuluje, powstają większe możliwości ulokowania go w miejscach produktywnych i dających rozwój, zamiast przejadać go w restauracjach, sklepach czy trwonić na chińskie świecidełka. Korzyści oczywiście są długofalowe i niełatwe do zobaczenia na pierwszy rzut oka
 • No własnie nie rozumiesz co to znaczy popyt wewnetrzny. .. wytłumacze ci: produkujesz drewniane stołki dla dzieci, kupujesz drewno ktos zarabia, kupujesz klej, gwozdzie ktos zarabia, sprzedajesz dalej zarabiasz ty, placisz podatek(panstwo ma na emeryturke twojej babuni czy mamusi)dalej sklep jak ten stolek sprzeda to ma na pensje dla twojej malzonki, malzonka pozniej ma na fryzjera a fryzjer jak zarobi to ma pieniazki na kupno w sklepie stolka ktory ty wyprodukujesz. .. Jak czytam taki bełkot o oszczedzaniu na potege bez przesady. Za 10 lat bedziesz starym ramolem i co najwyzej pójdziesz za te swoje oszczednosci kupic nowy samochod w salonie który po roku bedzie 30% tanszy. .. To jest wlasnie taka prymitywna logika. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  recem opadają(2020-05-19)
 • Do Tksam: Zeby wiecej takich madrali bylo, to by polowa sklepów zbankrutowała. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  litosci(2020-05-19)
 • Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  staraprawda(2020-05-19)
 • Ręce opadają-. bardzo obrazowo tlumaczysz, wręcz łopatologicznie, ale po co przy okazji obrażasz drugą osobę. Może ona nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat, co nie znaczy, że masz okazywać swoją wyższość, więcej pokory zalecam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Beta25(2020-05-19)
 • a po co im te studia, co roku pwsz wypuszcza 60-70 licencjatów z ekonomii, gdzie jest dla nich praca? Chyba że to takie hobby te studia to rozumiem
 • Nikogo nie obrazam, ludzią wydaje się, że jak na potege oszczedzaja to tylko na plus. .. nie mylcie z marnotrastwem i chorym wydawaniem, ale co jest zlego w tym, ze zaspokajasz swoje potrzeby??? Najgorsze jest to co napisałem na koniec, wszyscy oszczedzamy ardziej lub mniej i wszyscy bedziemy ramolami, najgorsze dla mnie to to, ze ktos cale zycie oszczedza a pozniej oszuka go taki zlodziej od garnków za 10 kola ktore kupisz za 300 stowki na alllegro. .. :)gorzej to tylko wpasc na oszusta "wnuczka"mam nadzieje ze do ciebie tez to dotarlo. Nie mamy pojecia co nas czeka, przejdź sie do cerfura i porównaj wtorek dziś a 3 miesiace temu o tej samej godzinie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  recem opadają(2020-05-19)
 • @christo - No jak to gdzie. .. w urzędzie i podległych jednostkach miejskich? Przykład dyrektora MOSIR i byłego dyrektora od sportu i w urzędzie. Im też się na pewno uda. Może kiedyś zostaną na podobne stołki. .. powołani.
 • absolwentka jest zadowolona ze studiów z PWSZ w Elblągu, bo po odbyciu obowiązkowych praktyk studenckich w jednej z elbląskich firm już w trakcie studiów otrzymała propozycję pracy - jak wujek załatwia praktyke to wie co robi
 • Masz licencje to może satysfakcja i nic z tego nie masz poza satysfakcją TAKIE są uczelnie wyższe na poziomie Elbląga ij uż
Reklama