UWAGA!

Szansa na rozwój dla młodych informatyków

 Elbląg, Szansa na rozwój dla młodych informatyków
Fot. nadesłana

W Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu ruszają kolejne warsztaty informatyczne w ramach inicjatywy "Wyrównanie Szans", przeznaczone dla uczniów szkół średnich. 60 młodych informatyków z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu weźmie udział w zajęciach organizowanych przez Instytut Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu.

Prowadzącym i pomysłodawcą warsztatów jest Patryk Pieczarka, student III roku kierunku Informatyka, a opiekunem inicjatywy – dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor IIS ANS w Elblągu.

Głównym celem kursu jest ukazanie nawet laikom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w IT, iż informatyka nie jest taka straszna. W trakcie ponad 20 godzin zajęć uczniowie poznają podstawy informatyki oraz uzyskają wiedzę z zakresu sieci komputerowych i systemów operacyjnych. Ponadto w tej edycji kursu na młodych informatyków czeka również wiele nowości.

- Nowości to wirtualizacja oraz podstawowa gama usług, które winien opanować administrator sieci komputerowej. Zajęcia te nie tylko wyrównują szanse, ale poprzez naukę i ćwiczenia w Naszych salach laboratoryjnych kształtują przyszłych adeptów IT - mówi Patryk Pieczarka.

Gwarantem zdobycia umiejętności dostosowanych do posiadanej wiedzy jest odpowiednio zbalansowany program zajęć. Uczniowie znający podstawy informatyki w trakcie kursu poznają zagadnienia zaawansowane, zaś osoby dopiero wkraczające w świat IT, zdobędą fundamentalną wiedzę informatyczną.

– Warsztaty są tak przygotowane, by mogli wziąć w nich udział również uczniowie, którzy z informatyką nie mieli wcześniej nic wspólnego. Dajemy laikom świetną szansę na rozpoczęcie przygody z IT – mówi dr inż. Jacek Paluszak, Dyrektor IIS ANS w Elblągu.

Kurs ułatwi przyszłym studentom zrobienie pierwszych kroków w zawodzie. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na egzaminach zawodowych oraz na studiach i w pracy. Ponadto zyskają szansę na poznanie życia studenckiego.

Na zakończenie kursu uczniowie uzyskają certyfikat podstaw administracji systemami sieciowymi, który potwierdzi zdobyte doświadczenie i uzyskane umiejętności.

Dariusz Trzciński, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Świetna inicjatywa, oby się rozprzestrzeniła na inne uczelnie. A rząd i samorządy powinny zrobić wszystko, aby właśnie IT było dziedziną nr1 w tym kraju. I dosłownie pchać w nią wszystkie możliwe pieniądze, oraz rozwijać na wszystkich możliwych polach.
 • A coś dla studentów się znajdzie poza szkoleniami z (hehe) kołczingu albo z prowadzenia biznesu? Jakieś szkolenia UDT albo uprawnienia?
 • Oczywiście, że tak. W roku akademickim 2020/2021 oraz 2021/2022 na rzecz ponad 200 studentów przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu kompetencji zawodowych, komunikacji, pracy zespołowej czy zarządzania. Szkolenia kończące się uzyskaniem kompetencji i/lub kwalifikacji zawodowych m. in. j.angielski, obsługa programów AutoCAD, Solidworks, Revital Structure, szkolenie z zakresu kosztorysowania, kurs z nabyciem uprawnień SEP, analityk biznesowy, kurs dla kandydatów na księgowego, zarządzanie projektami (AgilePM, Scrum), Akademia Cisco, Google Analytics.
 • Fajna inicjatywa. Dobrze ze młodzież może się rozwijać. Oby tak dalej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Elblążanin2022(2022-04-13)
 • Świetna uczelnia, dla tych którzy mają dość monotonnego życia i szukają nowych dróg w życiu, albo podniesieniu kwalifikacji.
 • Spoko nauczyciel fajnie uczy. Dużo pracowaliśmy na kompach. Super zajęcia :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Uczenzsm(2022-04-13)
 • @ANS Elbląg - Kurs kursem, ale praktyka to jak i gdzie? ANS czyli nauki zastosowane w praktyce. To jak to ma się do rzeczywistości, bo słabo to widzę... Gama zawodów informatycznych jest wielka, ale trzeba się zdecydować na taki kierunek, w którym można przygotować wysokosprawnych fachowców. Np teleinformatyka leż ugorem, tylko klepanie drobiazgów...
Reklama