UWAGA!

Uczniowie na szkoleniu u terytorialsów

 Elbląg, Uczniowie na szkoleniu u terytorialsów
(fot. 43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

W poniedziałek na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie odbyło się szkolenie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć. Zobacz zdjęcia.

„Kadeci klas wojskowych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu mieli niepowtarzalną okazję, by pod okiem doświadczonych instruktorów z 43blp w Braniewie doskonalić umiejętności zdobyte w trakcie zajęć z edukacji obronnej oraz zapoznać się ze sprzętem będącym na  wyposażeniu WOT. Takie zajęcia to nieodzowny element wsparcia procesu nauczania naszych uczniów -  mówi mjr SG rez. Dariusz Gocek, koordynator klas wojskowych ZST-I w  Elblągu. - Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, ciekawy sposób przekazywania podstawowej wiedzy żołnierskiego rzemiosła, a przede wszystkim ćwiczenia, dostosowane do wieku kadetów to świadectwo profesjonalizmu instruktorów WOT. Mam nadzieję, że dzięki naszej współpracy z 43blp, będziemy mogli częściej brać udział w takich zajęciach, co pozwoli nam zrealizować elementy szkolenia, których nie jesteśmy w stanie przeprowadzić na terenie szkoły 

Kadeci mieli możliwość zapoznać się m.in. z uzbrojeniem, które jest na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie. Szkolenie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii,  wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi  4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama