UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W edukacji stawiają na eksperyment

 
Elbląg, Elbląska Szkoła Eksperymentu powstanie na parterze budynku przy ul. Rawskiej
Elbląska Szkoła Eksperymentu powstanie na parterze budynku przy ul. Rawskiej (fot. Anna Dembińska)

Przy ul. Rawskiej powstanie Elbląska Szkoła Eksperymentu. Mają z niej korzystać uczniowie elbląskich szkół ponadpodstawowych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzisiaj władze miasta podpisały z wykonawcą umowę na prace modernizacyjne.

Elbląska Szkoła Eksperymentu powstanie na parterze budynku po Gimnazjum nr 6 przy ul. Rawskiej i zajmie około 300 metrów kwadratowych. - W wyremontowanych salach powstaną laboratoria fizyki, chemii, biologii, matematyki oraz ciemnia do zajęć z optyki. Wyremontowany zostanie również korytarz, klatka schodowa, szatnie, łazienki, wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna i teletechniczna – wymienia Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Wykonawca inwestycji – Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Markiewicz został wyłoniony w drugim przetargu. Dzisiaj władze miasta podpisały umowę na wykonanie prac o wartości 516 tysięcy złotych.

- Cieszę się, że wygrałem ten przetarg,bo dla mnie będzie to taka podróż sentymentalna. Kończyłem w tym budynku szkołę podstawową, gdy istniała tutaj „dwudziestka”. Od tego czasu tu praktycznie nie byłem, więc odświeżę stare kąty, które kiedyś szlifowaliśmy jako uczniowie. Miło mi będzie tam wrócić – powiedział Mirosław Markiewicz przy podpisaniu umowy z władzami miasta.

  Elbląg, Dzisiaj podpisano umowę na prace budowlane. Od lewej: Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji, wiceprezydent Michał Missan i wykonawca Mirosław Markiewicz
Dzisiaj podpisano umowę na prace budowlane. Od lewej: Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji, wiceprezydent Michał Missan i wykonawca Mirosław Markiewicz (fot. Anna Dembińska)

Ta umowa obejmuje jedynie prace budowlane, które mają potrwać cztery miesiące. Cały projekt pod hasłem Elbląska Szkoła Eksperymentu wart jest ponad 4,3 mln zł, z czego 4 mln to unijne dofinansowanie i ma być zakończony do sierpnia 2022 roku.

- Naszym celem jest stworzenie warunków dla czterech liceów ogólnokształcących do nauki w zakresie matematyki, nauk przyrodniczych w formie eksperymentu. To kontynuacja nowoczesnego nauczania, którego przykładem jest m.in. rozbudowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Bema – dodaje Michał Missan. - Za ponad trzy miliony złotych zostanie kupione wyposażenie do laboratoriów przy Rawskiej oraz sal dydaktycznych poszczególnych szkół. Reszta kwoty zostanie przeznaczona na doskonalenie nauczycieli oraz zajęcia dla uczniów, a także rodziców.

W sumie projektem zostanie objętych 600 uczniów z czterech elbląskich ogólniaków, 30 nauczycieli i 60 rodziców.

Paweł Bogdański, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama