UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyniki matur w Elblągu: słabiej niż rok temu, przodują licea

 
Elbląg, Tak wyglądał tegoroczny odbiór świadectw w I LO
Tak wyglądał tegoroczny odbiór świadectw w I LO (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Znane są już szczegółowe wyniki matur w Elblągu. Niestety, zdawalność jest niższa niż w zeszłym roku.

Do matury w naszym mieście podeszło 1075 abiturientów, zdało ją 73 proc. piszących. W tegorocznych egzaminach znacznie lepiej wypadli uczniowie liceów (572 osoby), zdało ją 87 proc. licealistów. Spośród 503 absolwentów technikum maturę zdała ponad połowa, dokładnie 58 proc. uczniów.

Warto zwrócić uwagę na wyniki w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów: w tej szkole do matury podchodziło 26 uczniów i wszyscy mogą cieszyć się zdanym egzaminem. Dużą zdawalność notują też większe licea, na drugim miejscu pod tym względem uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi (97,7 proc., 174 zdających), podium zamyka I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego (96,4 proc., 140 zdających). Wynikami powyżej 90 proc. mogą cieszyć się również Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi (92,3 proc., 13 zdających), Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia przy ZPSM (91,7 proc., 12 zdających), III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II (91,6 proc., 95 zdających).

Jeśli chodzi o technika, najlepiej maturę napisali absolwenci Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych (72, 4 proc., 125 zdających) i Technikum im. Flagi Polski w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących (66,7 proc., 96 zdających). Trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Technicznych (53,5 proc., 75 zdających).

Należy zaznaczyć, że tegoroczne wyniki matur w mieście są, niestety, gorsze od tych z 2019: wtedy maturę zdało 82 proc. uczniów z Elbląga, o czym pisaliśmy tutaj. Dodajmy, że rok temu maturę w województwie zdało 77,3 proc. uczniów, w tym: 69,1 proc. (łącznie 8858 absolwentów szkół średnich).

- Maturzysta, który uzyskał mniej niż 30 procent punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych (w części pisemnej), może przystąpić do egzaminu z tego przedmiotu w sesji poprawkowej we wrześniu - informuje dr Marcin Smolik, dyrektor CKE. - Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 8 września o godz. 14.

 

Szczegółowe wyniki matur w Elblągu można znaleźć tutaj.

oprac. TB na podst. inf. OKE Łomża
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama