UWAGA!

Zawód: doradca

 Elbląg, Zawód: doradca
Fot. Michał Skroboszewski

Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu (do niedawna: PWSZ) podsumowała dziś (15 marca) projekt "Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi". Celem inicjatwy było m. in. "przygotowanie i realizacja wysokiej jakości usług poradnictwa edukacyjno–zawodowego".

- Projekt był realizowany wspólnie przez naszą uczelnię i przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli - mówił podczas dzisiejszej konferencji dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor ANS w Elblągu. - Jest to moim zdaniem bardzo istotny projekt dla naszego województwa – stwierdził. Dodał, że w ramach inicjatywy powstała sieć doradztwa zawodowego i wiele osób zdobyło w zakresie doradztwa kwalifikacje. - Doradztwo zawodowe jest często niedoceniane, a to bardzo ważne działanie na rzecz młodych ludzi – mówił rektor. Apelował do władz samorządowych, aby dalej angażowały się w rozwijanie punktów doradztwa.

- Projekt był realizowany w ramach konkursu naszego Urzędu Marszałkowskiego - podkreślała dr Danuta Oleksiak, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Przybliżyła zebranym m. in. genezę projektu i osoby w niego zaangażowane. - Głównym celem projektu (...) było nic innego jak przygotowanie i realizacja wysokiej jakości usług poradnictwa edukacyjno-zawodowego szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe – tłumaczyła.

Do zadań ujętych w projekt należy m. in.: uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych doradcy edukacyjno-zawodowego w ramach bezpłatnych studiów podyplomowych, podnoszenie kompetencji zawodowych doradców, wewnętrzne wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, czy wreszcie: tworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery ("SPInKa", miało ich powstać 60).

- To miejsca pracy doradców edukacyjno-zawodowych w szkołach - wyjaśniali podczas konferencji inicjatorzy projektu.

W związku z projektem kwalifikacje w zakresie doradztwa zawodowego miało uzyskać minimum 48 nauczycieli. Działania wspierające doradztwo zawodowe w szkołach miały obejmować m. in. wykłady, konkursy, spotkania pracodawcami, targi pracy i edukacyjne...

W programie dzisiejszej konferencji znalazły się wykłady. O "kompetencjach jutra" i "pracownikach przyszłości" opowiadała dr Irena Sorokosz, prorektor ANS. O "Doradztwie bez schematów" mówiła dr Danuta Oleksiak.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe, projekt opiewał na 5,2 mln zł, a dofinansowanie to 4,7 mln zł. Dodajmy, że projekt "Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi" rozpoczął się 2 października 2017 r.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli proces dalszej "Produkcji"Julek i Brajanów
 • Uuuuuaaaaa mądry mędrzec by doradził doradcy, że Elbląg to nie Warmia i Mazury. Słupnik doprowadził do patologi w każdej dziedzinie życia w naszym mieście, nie referendum ale teraz taczka i wywieść z ratusza, takiej miernoty dla szuwar to ja nigdy bym nie zakładał, jak wojny na Ukrainie, ale niestety wszystko dzieje się naprawdę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Stop Słupnik i kolesie.(2022-03-15)
 • kochani żadna praca tylko robić dzieci w ilościach hurtowych, jest wtedy faktycznie możliwość wygodnego poukładanego finansowo życia i przede wszystkim spokój bytu, żadnych kredytów i innych tego typu sytuacji, mieszkanie, samochód, wakacje i generalnie wszystko się wtedy należy za sam fakt bycia rodzicem tej 6-8 dzieci, emerytura też, jest kompletna głupotą robić teraz cokolwiek innego niż dzieci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  5
  Początkujący dzieciorób(2022-03-15)
 • @Początkujący dzieciorób - Z uwagi na obecną politykę socjalną, nagradzajaca wierny elektorat PiS, systematyczne powiększanie rodziny to jest jakiś plan na życie, tyle, że krotkowzroczny. Inflacja stopniowo podgryza 500 plus, a ponadto, jeśli zmieni się władza, inne benefity mogą się mocno skurczyc albo zniknąć. Co wtedy? Hashtagi: #Beta
 • Nooooo super. Zrównaliśmy się z Krakowem. U nich AGH, Akademia Górniczo Hutnicza. U nas ANS, Akademia Nauk Stosowanych. Już nie jesteśmy zaściankiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Blumenbauer(2022-03-15)
 • Zniknie 500 plus, bo inflacja całkowicie je pochłonie, z emeryturki też nie wiele zostanie ale przecież zostaną dzieci- duma i nadzieja naszego narodu bose, głodne, w beznadzieji jutrzejszego dnia ale roszczeniowe jak ich rodzice
 • ja prdl, jakie tłumyy, czemu ten pożal sie boze projekcik miał służyc? dramat. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  krytycznym okiem(2022-03-15)
 • róbcie dzieci jak jarosław
 • MariuszLewandowski-Fc No cóż frekwencja faktycznie powala i szkoda bo wychodzi na to że para nawet do gwizdka nie doszła. Niestety zmiana nazwy nie idzie w parze ze zmianą metod. Skoro przyszłym doradcą nie chce się przyjść na konferencje to moim zdaniem na 999 promili nie będzie im się chciało doradzać. Może zamówić bufet w Amore Mio - wtedy frekwencja pewna przynajmniej na przerwie kawowej. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  MariuszLewandowski-Fc(2022-03-15)
 • Ktoś się zawstydził frekwencja, projekt za po zd 5mln i 15 osób na sali. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Miły gość(2022-03-15)
 • Pytanie jak organizator zadbał o frekwencję i czy uczestnicy i wszyscy realizatorzy dostali zaproszenia. Kto był liderem projektu? Najważniejsze, że lans 1 osoby z długopisem został zrealizowany. Szkoda.
 • Projekt jest PWSZ. Pomysł miał Walczyk i szukał osób do realizacji. Taka była kolejność.
Reklama