UWAGA!

Teraz ja - Gdzieś tu wyje pies...

Elbląg, Gdzieś tu wyje pies...

Od dłuższego już czasu, z jednego z bloków, słychać żałosny skowyt psa. Skowyczy tak żałośnie, że go po prostu żal. Tęskni zapewne za właścicielami, którzy są cały dzień w pracy, aby zarobić także na jego karmę. Właściciel jest dobrym Panem, bo nawet zostawia otwarte drzwi balkonowe, aby pies miał względną swobodę. Mimo to wyje...Dlaczego? Bo jest mu smutno.

Czy można temu zaradzić ?
       Można, ale nie wiem czy już w Polsce...
       Niedawno jechałem przez Szwecję i zobaczyłem pasące się na pastwiskach konie. Zawsze były co najmniej dwa konie. Spytałem Szweda, dlaczego ? Odpowiedział, że od lat funkcjonują przepisy, mówiące, że hodowca musi mieć co najmniej 2 konie. Stwierdzono w przeszłości, że samotnie chowany koń, popada w apatię, choroby nerwicowe i w ogóle bardziej choruje. Powodowało to znaczne koszty w leczeniu koni.
       Ale zaraz potem dodał, że właśnie weszły przepisy, z tych samych powodów, które mówią, że osoby zakupujące psy i koty (od dnia wejścia przepisu), są zobowiązane do utrzymywania co najmniej dwóch sztuk tych pupili w trosce o ich dobre samopoczucie i zdrowotność. W takim kraju jak Szwecja nie da się oszukać ustawodawcy...sąsiedzi doniosą....
       W tym kraju i chyba nie tylko, funkcjonuje także od dziesięcioleci zawód " wyprowadzacza" psów, w ciągu dnia, gdy właściciele pracują. Takie swoiste przedszkole edukacyjne dla pupili. Oczywiście pieski bawią się w odgrodzonych siatką miejscach, tak jak w Elblągu dzieci w Parku Kajki...A może, właściciel psa spróbuje nawiązać kontakt z sąsiadem, którego pies także zostaje sam w domu i dogada się, oby psy ten czas spędzały razem?
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.1 10 62

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W końcu jakiś artykuł bez zbędnego narzekania, brawo. Domyślam się, że jest to uciążliwe dla sąsiadów i tym bardziej gratuluję wyrozumiałości, i próby rozwiązania problemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jejejeje(2011-08-15)
 • myślał, myślał i wymyślił. .. .następny "artykuł", psi psycholog. .. .długo myślał, bo dawno nic nie nasmarował. Ja proponuje panu czerniakowi, żeby zajął się właśnie takim wyprowadzaniem psów, zostanie mu mniej czasu na myślenie. ..
 • jest w tym sporo prawdy, mój kot, po tym jak uciekła jego koleżanka stał się bardziej markotny i wieczory całe spędza na parapecie i miauczy. chyba będę musiał znów przejechać się do schroniska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jasność niezalogowany(2011-08-15)
 • A ja nawiąże kontakt z sąsiadami i zostawię mojego owczarka z ich yorkiem- większych bzdur dawno nie czytałem. Co innego, jak od małego sa dwa psy, koty, papużki, a co innego zapewnić im towarzystwo na siłę. Najwyraźniej choroba postępuje.
 • jasnosc, wykastruj kota, nie będzie myślał o bzykaniu. :)) A nie będziesz hodowle zakładał. Albo zaproś Sławka Cz. posmyrka kota po brzuszku i od razu mu sie lepiej zrobi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dżony(2011-08-15)
 • i znowu 111,11 zł wpadnie, a jak będzie dużo komentarzy to nawet 222,22 :P- będzie na podróż do krajów Skandynawii. Następnym razem proponuje tam zostać- dołożę sie do biletu :)
 • Autorze artykułu popracuj ze słownikiem ortograficznym i może spróbuj wypocić jakąś bajeczkę dla dziatwy przedszkolnej.
 • Artykuł, hmm. ., powiem tak, u nas nie przejdzie ostatnia propozycja podana przez autora tekstu, to co w Szwecji mnie sie podoba, osobiscie wysluchuje wycia jakiegoś Yorka, bo paniusia zajmuje sie nim jak znajdzie czas, reszte spedza na lansowaniu sie. Skowyt nie do wytrzymania. Sam adoptowalam psa ze schroniska a, ze wyrósł mi postury owczarka, pytalam sasiadów czy nie wyje jak jest pare godzin sam. Na sczeście sa dzieci chodza na różne godziny i nie czuje sie samotny i opuszczony. Ostatnio kupilismy kota i żyja sobie obydowje szceśliwie i zgodnie i tylko brac z naszych zwierzat przyklad. Zgadzam sie jednak z twierdzeniem, ze żadna istota ludzka nie powinna przebywac w samotności. Czy to człowiek, czy zwierzę.
 • I takim oto przypadkiem Elbląg po raz kolejny pokazuje "inteligentne" wypowiedzi na poziomie. Na Was zawsze można liczyć w kwestii dobrego humoru. Nie ma się o co czepnąć, to się przyj**iemy do autora o ortografię. Tandeta, prostota, otępienie i czarnogród. .. oto co sobą reprezentujecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ElblągPodjeżdżaTandetą(2011-08-15)
 • haha np. o koniu co stoi samotnie ma zryty łeb ma migrenę i jest nieszczęśliwy z powodu odejścia kobyły chorej na schizofrenię
 • zastanówcie się ludzie, jesteście nienormalni! najpierw piszecie artykuły że tylko same kupy po psach i nic więcej a teraz chcecie aby każdy miał po 2 psy w domu?! powinniście się co najmniej leczyć w zakładach zamkniętych z dala od łącz internetowych!
 • gościu ale ty głupie artykuły piszesz, dałeś czadu z obsmarowanymi gównem wózkami w marketach teraz to, może ty już nie pisz
Reklama