UWAGA!

Teraz ja - Mówię Partia, myślę...

 Elbląg, Mówię Partia, myślę...
fot. Sławek Czerniak

Za "nieboszczki komuny" było chwytliwe hasło: Mówię Partia, myślę Lenin... i na odwrót. Minęło sporo lat, gdy niedouczona aktoreczka powiedziała w mediach, że komunizm w Polsce się skończył...(w Polsce był tylko socjalizm).

Dzisiaj w wolnej Polsce mamy kilka partii, w tym dwie wiodące, wodzowskie. Mamy demokrację. Definicja demokracji według, świętej pamięci, mojego Ojca to: " z przodu łata, z tyłu łata, a w środku demokrata..." i to się zdecydowanie sprawdziło. Ordynacja wyborcza jest nadal w myśl zasady: "wybierali jak chcieli, wybrali kogo trzeba...".
       My, nie mając wyboru, głosujemy na partie, do których podczepiają się różne "osobowości", a w zasadzie osobniki. Z biegiem czasu jak naiwne dzieci, zauważamy, że hasła głoszone przez te partie, bledną, w zasadzie się walą (jak na załączonym zdjęciu). Tak, jak witano niegdyś poborowych - na bramie widniał napis : "Witamy poborowych", a z drugiej strony : " Mamy was ...je".
       Zmierzam do tego, że na podstawie transmisji z obrad Sejmu i rozmów z dziennikarzami, tak w "Warszawce" jak i w Elblągu praktycznie nie ma relacji z tego, jak nasi elbląscy parlamentarzyści działają na rzecz Polski, a tym samym dla Elbląga.
       Kiedyś widoczni na plakatach wyborczych, a teraz gdzieś zniknęli. Są chyba nawet poza banerem swoich ugrupowań, bo nie widuję ich w asyście wodzów partii. Nieznane są także ich indywidualne działania na rzecz Polski, nie mówiąc o Elblągu, skąd dostali mandat. Wiem, że trudno konkurować z Błaszczakiem, czy Milerem. Ale tu - w elbląskich mediach powinni okresowo składać relacje ze swojego działania.
       Także nieznane nam są ich deklaracje ideowo-programowe w myśl zasady "O co walczymy i dokąd zmierzamy" (niegdysiejsza deklaracja ideowa PZPR). Niektórzy posłowie z Elbląga wiedzą, o co chodzi... tylko, czy chcą "walczyć"?
       Uważam, że nie, bo oderwali się od bytu ziemskiego, tym samym od elbląskiego i tak jak niektórym hierarchom, Betlejem myli się im z Bentleyem...
       Trochę optymizmu - niedługo wybory...
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.5 2 26

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W oryginale, autorstwa Majakowskiego, w tłumaczeniu bodajże Broniewskiego brzmiało to tak: "mówimy Lenin, a w domyśle Partia, mówimy Partia, a w domyśle Lenin". A tak naprawdę, to w naszym kraju nie ma demokracji. Odsyłam szanownego Autora do ustawy"ordynacja wyborcza", w której znajdzie Pan potwierdzające to zapisy - od woli wyborców ważniejsza jest rekomendacja partii, bez niej nie można być kandydatem na posła. Zatem, to odpowiedni partyjni kolesie (przewodniczący?), decydują o tym, na kogo będziemy głosować.
 • Nie było komunizmu powiadasz, tzn. , że PZPR nie była partią komunistyczną i nie realizowała ideologii marksizmu-leninizmu? Mam wrażenie, że lepiej jest jednak gdy parlamentarzyści siedzą cicho, bo nie zajmują się zmianą prawa ale jego uszczegółowianiem a co za tym idzie rośnie liczba zakazów, nakazów a akta prawne stają się niezrozumiałe dla ludzi. Przykładem jest posłanka Bublewicz, która chce zmusić kierowców do zmiany opon na zimowe, by rowerzyści zatrzymywali się na ścieżce przed samochodami nawet wtedy, gdy mają zielone światło czy też proponuje zmianę tablic rejestracyjnych na plastykowe.
 • Wszystko wina pisowców i poowców !!!
 • Oj naiwni - naiwni jak dziecko we śnie - śpiewał p. Kaczmarek z wrocławskiej Elity. To stwierdzenie które dotyczy Nas wszystkich - wszystkich dorosłych. Dzieci i młodzież mają - z racji wieku zniżkę. Wolno Im być naiwnymi. To przywilej młodości. To czas - braku rozczarowań i zwątpienia. Ale czas złudny minie - nieuchronnie się zbliża. Nastąpi za lat kilka. I znajdzie się kolejny '' Sławek '' który - miejmy nadzieję prawdziwie zaniepokojony przyszłością Państwa - swojego miasta - na portalu zada pytanie na które nie ma prostej odpowiedzi. Ja osobiście nie tęsknię za tym aby - za pośrednictwem portalu ktokolwiek - łącznie z władzą lokalną - udzielał jakichkolwiek odpowiedzi czy komentarzy. Nie w tym celu powołany został portal. Zresztą ten sposób komunikowania się z człowiekiem - który ma na celu kogokolwiek reprezentować - załóżmy - że to radny - jest niezbyt elegancki. Są ku temu lepsze okazje - choćby dyżury radnych. Demokracja najgorszy system z możliwych - również nie przewiduje pogawędek typu - A mnie to się nie podoba - Panie Prezydencie ! Co Pan na to ? Jedyna skuteczna rada - to właściwy wybór przy urnie. A kierować się trzeba zawsze tym - czym sami się kierujemy przy własnych wyborach. Tak zwanych - życiowych. Choćby w wyborze żony. Ja wiem - że niektórzy wybrali tak - że już za życia są świętymi. Męczennik z oczu Im patrzy. Ale widziały gały - co brały ?! To teraz - siedź i płacz !
 • Do przedmówcy - a weź mi k. .. .wyjaśnij dlaczego nie mam iść i powiedzieć że coś mi się nie podoba ? Nie podoba się mi. .. .Radny skoro mu się to podoba to za tym głosuje a ja nie będę milczał bo ty tak chcesz. Sam s i do radnego ale po co mi radny bezradny co jeździ po miesicie autobusem ? Dyżur ? Weź se ten dyżur i wsadź go sobie tam gdzie lubisz. Radni układają się o stołki i etaty. Nie interesuje ich miasto i mieszkańcy. Mam czekać jeszcze dwa lata i głosować jeszcze raz ? A gdzie odpowiedzialność tu u teraz ? Za dwa lata będę w Norwegii Austrii lub w Dablinie jeśli ta władza zostanie. .. .To już nie są żarty to już arogancja posunięta do granic absurdu to pazerność na stołki kasę i władzę a zero za tą władzę odpowiedzialności, ,, Czekaj se sam ja wolę działać żeby ta ekipa poszła do urzędu pracy po zasiłek a wtedy zobaczy co zgotowała temu miastu marnując dwa lata i miliony złotych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-11-23)
 • Oj panie Czerniaku- obśmiałam się jak norka z tej "niedouczonej aktoreczki"Ile w panu nienawiści. .. ojojoj. .. Proszę choćby w Wikipedii poczytać, gdzie i kiedy ta "aktoreczka"się uczyła. .. dziwną mam pewność, że więcej niż pan. Mam pytanie-po co pan pisze? Hm?
 • A pan umie czytać? Przecież o działalności elbląskich polityków można poczytać. Nie wiem czemu służyć miał ten dziwny artykuł. Można przecież lepiej wziąc tabletkę i już świat jest piękny, proszę pana autora. Zalecam, i poem proszę napisać coś.
 • A ja zrozumiałem co napisał ''cz ''. To prawda - że są ludzie nierozumiejący co się do Nich mówi. Tak - wyjazd choćby na krótko - to pomysł przedni. Tylko naiwność zabierz z Sobą.
 • "rthd", to dlaczego jest aż tak dobrze, że jest aż tak żle. .. ? A Joasia Szczepkowska, senatorówna, mimo wspaniałego wykształcenia ( aktorskiego a nie politycznego) gdzieś przepadł jako aktorka.
 • Przepraszam że uderzyłem w demokrację i politykę. .. Autor
 • Najpierw Pan zrobił co zamierzał, a teraz ''przepraszam'' ?! A krokodyle łzy - to nie łaska ?
 • Panie Czerniak zawsze piszesz pan pierdoły, to takie zwykłe i prostackie wkładanie kija w mrowisko, wstawiasz pan coś tam o partiach i domysłach ( szalone sny pijanego Majakowskiego ) potem atakujesz tą niby demokracje a na koniec bijesz się w piersi " mea culpa " jak już być to. .. konsekwentnym do końca, demokracji u na nie ma tak jak nie było jej za pana ukochanej " nieboszczki komuny ", sram na taką demokrację gdzie mogę głosować na tego kogo chcę tylko na tego kogo chcę tylko na tego kogo rekomendował i wpisał na listę lider jednej z partii ( banda czworga ) mało tego, ten wybrany przez wyborców i tak nie będzie głosował tak jak oni by pragnęli tylko tak jak każe mu jego góru; ) wszystko jest winą ordynacji wyborczej która nie dopuszcza do wejścia nowych sił zezwala tylko na stary układ i ewentualną zamianę miejscami co kadencję.
Reklama