UWAGA!

Teraz ja - Taczka

 Elbląg, Taczka
fot. nadesłana

Taczka to urządzenie, które w historii Polski Ludowej odegrało wiekopomną rolę. Początkowo pomogło w odgruzowaniu kraju, potem w jego odbudowie, a na końcu stało się postrachem na dyrektorów i innych prezesów których przesłanie "pracując dla kraju pracujesz dla siebie" nie trafiało do przekonania robotnikom. W ostateczności na taczkach wywożono dyrektorów a przywożono "nowy powiew historii..."

Ostatnie informacje medialne, w tym i na PortElu, donoszą, że ten zapomniany rekwizyt z czasów socrealizmu ma zostać odkurzony i zastosowany do "wywózki" Prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Ogłosił to obywatel Kazimierz Falkiewicz, jako pełnomocnik około 20 osób z tzw. Grupy Wolny Elbląg. Odbyć to się ma na zasadzie referendum mieszczan z frekwencją 10 tys. osób. Zarzuty podstawowe to: wyjazdy zagraniczne, szpital, opłaty, czynsze, bilety ZKM itp.
       Nie jestem fanem obecnego Prezydenta i także mam wiele uwag, co do form i efektywności działania Ratusza. Potrafię natomiast racjonalnie myśleć i analizować to, co w Elblągu się dzieje.
       W mojej ocenie największym grzechem  Prezydenta jest ucieczka od przedsiębiorców elbląskich i zbytnie zaangażowanie się w jednostki budżetowe, typu szkoły, szpitale, świetlice, które nie przynoszą dochodu, a utrzymywane mają być przez tych pierwszych. Głosując na jego kandydaturę miałem nadzieję, że skoro liznął trochę pracy w EB, będzie wiedział, że zanim się coś dzieli, to trzeba najpierw wyprodukować.
       Drugi mój zarzut jest taki, że jako mieszkańcy otrzymujemy zakamuflowane wyniki finansowe działalności Ratusza. Wydaje mi się, że nie najlepiej to świadczy o inicjatorach referendum, którzy zarzucają Prezydentowi drobnostki, a pomijają sprawy zasadnicze.
       Grupa Wolny Elbląg, to moim zdaniem fałszywi "pionierzy", nie znani większości mieszczan. Ich pełnomocnik nijaki Kazimierz Falkiewicz (lat 54) jest osobą niewiarygodną i nie mającą za sobą żadnych sukcesów i doświadczeń . Dzisiaj jest likwidatorem PHU " Noe" sp. z o.o . w Elblągu i kojarzony jest ze spółka Falkwater. Sam nie zamierza kandydować na Prezydenta, ale kogoś ma w zanadrzu, tylko nie chce powiedzieć kogo. Nie znany jest też program Wolnego Elbląga.
       Tak więc, zanim zdeklarujemy się w referendum (o ile się ono w ogóle) odbędzie, oczekuję od Wolnego Elbląga informacji personalnych z rekomendacjami i programu, zaś od Ratusza kwartalnych czytelnych sprawozdań w publikatorach na temat realizacji planu budżetu, działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców (w tym tworzenia stanowisk pracy), działań na rzecz pozyskiwania inwestorów oraz działań naprawczych w zarządzaniu Ratuszem.
       W przeciwnym razie taczka faktycznie będzie mogła zostać użyta... tak w stosunku do jednej, jak i drugiej strony.
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
1.8 5 60

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Całkiem zgrabny artykulik. Podoba mi się sposób przedstawienia problemu. Bo poruszony temat referendum - to fakt bezsporny. Mimo to można w ironiczny sposób - bez zacietrzewienia - a równocześnie nikomu nie przynosząc ujmy przedstawić swoje widzenie problemu. Może to jest sposoby na Nasze nadęcie. Na zbyt pochopne - nie do końca przemyślane decyzje. Może warto czytać więcej tego rodzaju artykułów. Które nie nawołują do szarży - lecz do przemyśleń. Zanim podejmiemy decyzje - która nie zawsze jest lekiem na wszystkie zło.
 • Trzeba taczkę umieścić na cokole przed każdym urzędem. Niech na cokole widnieje napis : Nie pytaj dla kogo tu stoję stoję dla Ciebie ! To będzie przypominać każdemu kto ma służyć społeczeństwu o zmienności losu.
 • A to nie Palikotowcy z niejakim Rafałkiem z PiS organizują to referendum ? Widziałem na innym portalu zebranie pod Bramą Targową. ..
 • I znów wróciły wspomnienia. Nie wiem jak mam Panu dziękować p. autorze artykułu o taczce. Kiedy zobaczyłem to zdjęcie i Ją na nim - rzewne łzy popłynęły mi z oczu. Ach miłe wspomnienia trwajcie ! To co dla jednych bezdusznych ludzi jest narzędziem - kawałkiem blachy z kółkiem przyspawanym dla mnie to pojazd olśniewający. Pamiętam dobrze bo nie zwykłem zapominać przeżyć cudownych. To jakby wczoraj było. Kiedy unoszony pod pachy przez tłum - zbuntowanych robotników - niczym falami morskimi zostałem wrzucony jak dziecko do kołyski - na taczkę przez Tych co wiecznie są niezadowoleni. A to - że buty robocze są z dermy - a to kombinezon się po pół roku rozleciał i mydło jakoś dziwnie pachnie. I - że ścierka to nie ręcznik. Urwanie głowy z Nimi było. Wtedy właśnie pierwszy raz zobaczyłem i poczułem nagły przypływ miłości do kabrioletu. I ten kolor. Czerń - niczym sadza. Coś przecudnego. Dziś mam kilka samochodów - ale jako tradycjonalista wszystkie czarne niczym taczka. Kiedy wróciłem do zakładu - już jako jego właściciel - opozycję całowałem po rękach - aż im skóra z rąk schodziła. Jak panienkom po opalaniu na słońcu. Bo gdyby nie Oni - ich reformy dalej bym dyrektorował. A tych co mnie wrzucili do taczki - zwolniłem natychmiast. Nie jestem pamiętliwy - ale nie lubię być nikomu coś winien. Taki już jestem. Ja mam alibi na każdy dzień. Chciałem powiedzieć - pomysły na każdy dzień.
 • U 7 masz rację. Język nienawiści jaki jest w Polsce w tym w Sejmie, partiach, rządzie i jest wynikiem : chamstwa, pieniactwa, niekompetencji i fałszywego katolicyzmu. To przenosi się na sporą część narodu który jest niedoinformowany, a wręcz mamiony drugorzędnymi sprawami, żeby przykryć ważniejsze sprawy. Weźmy przykładowo " Smoleńsk" - sprawa została wyjaśniona już po odczytaniu " czarnych skrzynek". Na filmie o katastrofach lotniczych, pilot jednego z samolotów usłyszawszy wybuch w kabinie pasażerskiej zdążył krzyknąć : " wybuch " ( 6 liter ). Pilot św. p. Protasiuk, jako pilot wojskowy też chyba rozpoznałby huk wybuchu i też krzyknąłby " wybuch". .. On niestety, przypominam krzyknął " o kurwa ! " ( też 6 liter ). Ten " męski" okrzyk wydają najczęściej kierowcy którzy np. potrącili pieszego na przejściu, lub zrobi się jakąś inną głupotę - przywali młotkiem w palec. .. Dlaczego na przestrzeni tych lat nikt nie ustosunkował się do tego newralgicznego faktu ? Bo łatwiej jest manipulować niż mówić prawdę.
 • Właśnie rozmawiałem z Panem Falkiewiczem i w jego imieniu oświadczam że jest gotów spotkać się z Panem Czerniakiem w dogodnym dla niego czasie i miejscu i odpowiedzieć mu na wszystkie pytanie i wątpliwości na tel jego osoby. Co do programu to jako sygnatariusz wniosku informuje że jeszcze takiego nie ma ale redakcje w tym i Portel otrzymały dwa dni temu moje osobiste stanowisko i moje wobec Prezydenta zarzuty. Wzywam zatem Redakcję w szczególności Redaktora Naczelnego do publikacji materiałów jakie przesłałem. Wniosek o sale na spotkania grupy z mieszkańcami jest u Prezydenta. Szybciej się nie da bo Prezydent ma na udzielnie odpowiedzi 30 dni zgodnie z KPA zresztą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Mariusz Lewandowski(2012-12-01)
 • A teraz coś prywatnie od siebie - po pierwsze to jesteś Pan w błędzie że ktoś tu gra rolę Pioniera drażni mnie też słowo fałszywy. .. Ale co mi tam rozumiem młodość górna chmurna czasem durna. Piszesz Pan program a dokładnie kościec programu za odwołaniem Prezydenta co znaczy że widzisz Pan to co ja widzę od dawna a większość mieszkańców dostrzega teraz - ta władza chleba im nie da. Pani jak rozumiem daje. Super. To ja też chcę. Jestem gorszy od Pana ? Mam mniej włosów nie znaczy że wyżyje z zasiłku dla bezrobotnych. Jak wyczytałem jest Pan członkiem zarządu OPGIK a więc instytucji silnie związanej z Urzędem Miasta ale jako geodeta wiesz Pan zapewni co się w mieści buduje i gdzie. Ja nie wiem. Chętnie przekwalifikuje się na geodetę wiec jeśli masz Pan dla mnie etat to nawet w poniedziałek udam się do PUP po środki na odpowiedni kurs zawodowy. Jeśli nie masz Pan takich propozycji pracy to nie zawracaj mi Pan głowy głupotami. Ja wierzę w to że Pan Nowaczyk ma jednak na tyle poczucia honoru że sam poda się do dymisji. I razem z nim cala Rada Miasta i Wszyscy Dyrektorzy. Tak va banke. Albo coś zrobią ale dla mnie a nie dla siebie. Bo ja jestem gotów Pana Nowaczyka wynieść na własnych placach i żadna taczka nie będzie mi do tego potrzebna a największy w tym mieście z pewnością nie jestem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Mariusz Lewandowski(2012-12-01)
 • Tak jak napisałem, wszystkie informacje na temat Wolnego Elblaga nalezy opublikować w lokalnych masmediach - kandydaci, program itp. Umiem czytać i spotkanie ze mna jedna osoba nic tu nie da. Tylko w ten sposób mozna przekonac do swioch racji. A na madginesie, felieton jest z przymróżeniem oka i tak na niego trzeba patrzyć. Pozdrawiam Autor
 • Sądzę Jorguś że wchodzisz na bardzo niestabilny i śliski grunt wszak obecna władza nie bardzo potrafi się znaleźć w roli uzdrawiacza "dorobku socjalistów"' którym dwa lata temu odebrano nareszcie władzę, a elbląscy abolicjoniści to tylko nieustająca rewolucja w stylu polskim bo po ewentualnym osiągnięciu celu real i jego wszystkie odmiany będzie jak zwykle przypominał równię pochyłą i radosną twórczość rodem ze snu idioty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  AborygenMiejscowy(2012-12-01)
 • O, bez fałszywej skromności. Jesteś Pan niewątpliwie największym w tym mieście, ostatnimi czasy. .oryginałem. To nie ulega żadnej wątpliwości ! A jednak jest trochę prawdy w powiedzeniu : od sprzątacza do. .no właśnie ? do czego ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Teżczytam(2012-12-01)
 • A kiedy zwyciężywszy p. Nowaczyka, wodzem zostanie p. Lewandowski wrócimy do jaskiń i będziemy jeść mamuty na surowo. To się nazywa prowadzić hulaszczy tryb życia, Ciebie Pinokio czeka. .. ale to niespodzianka ! Jeśli to Pana tekst to wyjaśniam że zamierzam zostać Prezesem PKN Orlen. A co może się nie nadaje ? Nowaczyk też się nie nadaje o pensje bierze. .. .. Mi też się uda. Spoko spoko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Mariusz Lewandowski(2012-12-01)
 • Słuchajcie radio Eska Elbląg. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6 rano nas antenie "propagenda sukcesów" Nowaczyka. Ile UM płaci za czas antenowy z pieniędzy podatników nas mieszkańców, rozgłośni tegoż radia za fałszywe informacji? Czemu nie POcacie na antenie, ze Nowaczyk zadłużył Elbląg na 260mln. zł + 200 tys. zł na wycieczki z biurem POdróży "NOVACZYK TRAVEL"? A jak tam rodzice Grzesią? Już zaczynają sie wstydzić za synka niedorajdę? Mam jeszcze ten list rodziców Nowaczyka do wyborców. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Alojzy(2012-12-01)
Reklama