UWAGA!

12 lipca druga tura wyborów. Na kogo oddasz głos?

 Elbląg, 12 lipca druga tura wyborów. Na kogo oddasz głos?
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Sondaż portElu

Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich w drugiej turze?
Andrzej Duda 26.5%
Rafał Trzaskowski 67.8%
oddam głos nieważny 1.6%
Jeszcze nie wiem 1.5%
Nie pójdę na wybory 2.5%
Liczba głosów: 855. Sondaż został zakończony.

Druga tura wyborów na prezydenta RP odbędzie się 12 lipca. Kto wygra? Zachęcamy Czytelników portEl.pl do udziału w anonimowej sondzie. Na kogo oddacie swój głos? Sonda potrwa do 9 lipca do godz. 12. 

W pierwszej turze Andrzej Duda otrzymał 43,50. proc głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. W Elblągu wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej jednym punktem procentowym. Obaj kandydaci ruszyli w Polskę, by przekonywać do siebie kolejnych wyborców. Liczą na poparcie tych, którzy oddawali swoje głosy na Szymona Hołownię, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia, a także na tych, którzy w ostatnią niedzielę jednak do urn nie poszli. 

Czy w niedzielę, 12 lipca, zostanie pobity kolejny rekord frekwencji? Czy w szczycie sezonu wakacyjnego wiele osób jednak na głosowanie nie pójdzie? I wreszcie, kto wygra? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero za dwa tygodnie.

Nasza redakcja zaprasza do udziału w anonimowej sondzie (przy artykule), w której pytamy Czytelników portEl.pl, na kogo oddadzą głos w drugiej turze. 

Przypomnijmy, że w poprzedniej sondzie przed pierwszą turą  trafnie przewidzieliśmy zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w Elblągu i kolejność poszczególnych kandydatów w głosowaniu w naszym mieście. 

 

By ograniczyć możliwość manipulacji wynikami, głos można oddać po zalogowaniu się, a dane konto musi być aktywne przed 29 czerwca.  Ponieważ kont takich mamy zarejestrowanych kilkadziesiąt tysięcy, to baza wydaje się być wystarczająca do przeprowadzenia takiego badania. Jednocześnie zastrzegamy, że wyników sondy nie należy traktować jako reprezentatywne. To nie jest sondaż wyborczy, jaki przeprowadzają profesjonalne sondażownie. 

Nasza sonda potrwa do 9 lipca do godz. 12. 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama