UWAGA!

9,5 mln złotych trafi do Elbląga

 
Elbląg, Droga wojewódzka 504 przebudowana została w latach 2011-2014,
Droga wojewódzka 504 przebudowana została w latach 2011-2014, fot. AD (arch. portEl.pl)

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął dziś decyzję o przyznaniu blisko 9,5 miliona złotych refundacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. To pieniądze, które Elbląg otrzyma za przebudowę drogi wojewódzkiej 504.

Ubieganie się o środki na ten cel prezydent Wróblewski zadeklarował w lutym podczas konferencji prasowej. Wniosek złożony do samorządu województwa przeszedł pomyślną ocenę formalną i merytoryczna, a dziś już wiadomo, że pieniądze zasilą miejską kasę.
       Przypomnijmy, droga wojewódzka 504 przebudowana została w latach 2011-2014. Wartość projektu pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego drogi wojewódzkiej nr 504 – ul. 12 Lutego w Elblągu” wyniosła 15 752 941,90 zł, w tym przyznana dziś kwota dofinansowania, to dokładnie 9 475 965, 49 zł. Dzięki refundacji udało się pozyskać dodatkowe środki, które będzie można przeznaczyć na rozwój Elbląga.
       - Jestem zadowolony z decyzji Zarządu i cieszę się, że dzięki moim staraniom do kasy Miasta trafi blisko 9,5 miliona złotych. W napiętym tegorocznym budżecie te dodatkowe środki będzie można wykorzystać na wkłady własne dla nowych inwestycji, które przygotowujemy w nowej perspektywie unijnej – skomentował dzisiejszą decyzję władz województwa prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • nie trafi do miasta tylko pójdzie gdzies na jakieś modrzewiny, a mieszkańcy będa mieli z tego podniesione podatki bo trzeba będzie jeszcze wiecej dopłacac do tych nieudacznych pomyslow
 • ale zasługa, przecież to była naturalna kolej rzeczy że miasto otrzyma refundację tylko akurat trafiło na niego. teraz nośmy go na rękach i całujmy w stopy.
 • Super wiadomość- gratuluję sobie i miastu, mądrego gospodarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  13
  Bomil(2015-03-17)
 • Tylko dzięki zaradności Wróblewskiego jest GŁĄBIE zwrot pieniędzy, a nie żadna kolej rzeczy. Poprzedni prezydenci nawet nie pomyśleli o takiej możliwości.
 • w Gdańsku zmienili bieg Wisły bo się opłacało teraz wiercą pod Martwą Wisłą bo się opłaca, przekop mierzei i pogłębienie zalewu oraz pełnomorski port w Elblągu dla mieszkańców Trójmiasta i na pewno się nie opłaca. Są wały przeciwpowodziowe, trochę inżynierii i można kontenery składować. Mózgu trochę bo niedługo same biedronki, żabki i banki tu zostaną.
 • Teren zalewu Suchacz-Tolkmicko oraz port od Nowakowa do Elbląga na pewno się opłaca, tylko żeby wpływały największe jednostki to przekop musi być konkretny a pod nim tunel. To jest myśl!
 • kompletnie nic nie znaczaca informacja, ile tej kasy by nie było i tak nic korzystnego dla miasta i jego mieskzańców obecne władze nie wymyślą bo to powtórka po 20 letnich rządach postkomuny, oni duzo pijaru tworzą, dużo gadają a miasto sie wyludniło i dalej bedzie się wyludniać, a oni dalej będa tworzyć strefy, wylęgarnie biznesu i takie inne komusze wynalazki na marnowanie pieniedzy, ani tego na infrastrukture nie wydadzą ani na sensowny rozwój, ot przewalą jak to w ich zwyczaju na bzdury
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  fddffd(2015-03-17)
 • może ktoś poda nazwę ulic, a nie tylko 504,czy to znowu będzie remontowana 12-lutego?
 • wielka mi łaska szukają poklasku dla tego co jest ich zwyczajnym obowiązkiem!
 • dziwna sprawa, marszałek nie chciał oddać Wilkowi, bo nie warto było go wspierać w wyborach a po roku oddał Wróblewskiemu. Nie zmienia to faktu, że to prezydent Wilk zakończył remont 12-tego Lutego. Przypisywanie sobie cudzych zasług to wstyd. Mieszkaniec Elbląga
 • do czwartego komentarza: kim był wcześniej pan wróblewski - "wcześniej jako wicemarszałek województwa kontrolował inwestycje warte miliardy złotych"(cytat z wcześniejszego artykułu). To co nie mógł wcześniejszym prezydentom podpowiedzieć co zrobić. Tak działał wcześniej dla naszego regionu jako wicemarszałek, czy dopiero teraz jak objął urząd to wie jak pozyskiwać środki. kpina
 • kiedy ruszymy z inwestycjami na przykład za kanał tam tez mieszkaja ludzie
Reklama