UWAGA!

Adam Jarubas chce progresywnego ZUS-u

 
Elbląg, Adam Jarubas (w środku) mówił w Elblągu o potrzebie rozwoju przedsiębiorczości
Adam Jarubas (w środku) mówił w Elblągu o potrzebie rozwoju przedsiębiorczości (fot. Anna Dembńska)

Adam Jarubas z PSL to kolejny kandydat na prezydenta Polski, który podczas kampanii wyborczej odwiedził nasz region. Do swojej kandydatury przekonywał dzisiaj m.in. w Elblągu I Braniewie.

Kandydat PSL na prezydenta Polski jest na co dzień marszałkiem województwa świętokrzyskiego, więc podczas wyborczych spotkań w naszym regionie podkreślał podobieństwa obu województw. - Mamy do czynienia z podobnymi problemami gospodarczymi, bezrobocia. Łączy nas też program Polski Wschodniej - mówił Adam Jarubas podczas konferencji prasowej w Elblągu.
       Zwrócił uwagę na brak działań w całym kraju na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. W swoim programie wyborczym zapowiedział walkę o "nową falę przedsiębiorczości". Proponuje m.in. obniżenie podatków oraz wprowadzenie 5-letniego programu progresywnego ZUS-u.
       - Wysokie koszty pracy zniechęcają do otwierania działalności gospodarczej. Proponuję tak zwany start-up, czyli pięcioletni okres dochodzenia do stawki podstawowej ZUS dla nowych firm - wyjaśniał Adam Jarubas.
       Marszałek świętokrzyskiego przyznał, że w naszym regionie często spędza urlop. Zwracał uwagę na sukces Małego Ruchu Granicznego. Nawiązał przy tym również do obecnej sytuacji geopolicznej kraju. Jego zdaniem niekórzy politycy swoimi wypowiedziami działają na szkodę naszych relacji z Rosją, z drugiej strony zaś jest za wzmocnieniem obronności kraju.
       - Należy zwiększyć liczebność żołnierzy "pod bronią", można by szkolenia finansować m.in. z funduszu pracy. Należy poprawić infrastrukturę wojska - podkreślał Adam Jarubas, który odniósł się także do pomysłu stworzenia baz NATO w Polsce wschodniej. - Powinny być zlokalizowane we wschodniej części kraju, a nie w Szczecinie, bo czego oni mieliby tam bronić - dodał kandydat na prezydenta RP.
       Adam Jarubas to czwarty kandydat na prezydenta RP, który odwiedził Elbląg w trwającej kampanii wyborczej (wcześniej byli Andrzej Duda, Janusz Korwin-Mikke i Janusz Palikot). W naszym mieście kandydat PSL miał spotkać się z mieszkańcami, by przekonać ich do głosowania na siebie. Tymczasem na spotkaniu w hotelu Arbiter byli obecni przede wszystkim działacze PSL i osoby związane z ugrupowaniem.
       W najbliższy poniedziałek Elbląg odwiedzi kolejny kandydat na prezydenta RP – Paweł Kukiz.
ZJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a progresywnego KRUSu nie chce? a co mu przeszkadza w tym ?
 • Ciebie cale PO i Tfuska to smieciara narod na gnojownik powinien wywiesc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Pawel6(2015-04-14)
 • Szkoda, ze pojawił sie w Elblągu bez wczesniejszej zapowiedzi. Zresztą tak jak i dwaj pozostali kandydaci. Wygląda na spokojnego, rozważnego i mądrego człowieka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  KKKWWW(2015-04-14)
 • dlatego, że miałby przeciw sobie całą hołotę wiejską !!!
 • Może nie jestem jego fanem, ale podoba mi się jego styl wypowiedzi - spokojnie i merytorycznie, a nie opowiadając o rzeczach, które zwykłego człowieka w Polsce mało dotyczy.
 • Może stopniowo elita polityczna powinna się wymieniać na ludzi z młodszego pokolenia - ale pod warunkiem, że zanim trafi do władz centralnych powinien mieć wcześniej doświadczenie jako prezydent dużego miasta, burmistrz lub marszałek województwa, a nie tak że pojawi się nieznana nikomu osoba, może i ładna, ale bez doświadczenia w kierowaniu choćby samorządem lokalnym, ale promowana przez swoją grupę, bo nie ma nikogo lepszego. Pomysły i obietnice przedwyborcze można wypowiadać bardzo różne, ale czy tej osobie wystarczy energii i umiejętności, aby je zrealizować? Ludzie do wszelkiej kariery powinni dochodzić poprzez awans zaczynając od niższych szczebli.
 • PSL przyjechal do Elblaga???? czyli to prawda, ze nasze miasto to wiocha :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  pslwiesniaki(2015-04-14)
 • Polska i Ukraina to 80 mln chłopa i tego rosja sie boi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  historyk(2015-04-14)
 • Żuławianie! Na waszym miejscu walczył bym z całych sił o przekop i kanał. Jest to inwestycja o niewyobrażalnych zyskach, które generowć będą same pozytywne efekty - zmniejszenie bezrobocia, odbudowę przemysłu i innych gałęzi gospodarki, turystyki itp. TEJ SZANSY NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ. MIERZEJA TEZ JEST ZA I NAWET KRYNICA - TYLKO BOJĄ SIE PRZYZNAĆ. ALE I KRYNICZAN MOZNA PRZEKONAĆ TYLKO TRZEBA Z NIMI ROZMAWIAĆ.
 • Bul tylko czeka bysmy głosowali na innych niz Duda - chce przejść w pierwszej turze. Nie zróbmy tego błędu -głosujmy na DUDĘ!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  ZASADZKA(2015-04-14)
 • a czemu nikt nie wiedział że przyjedzie kandydat odwiecznych złodzieji i aferzystów z PSL-u którzy doją rolników!!!
 • orać i siać na szczaw wypad nie do rządzenia PSL.
Reklama