UWAGA!

Adamczuk ma zreformować ZBK

 
Elbląg, Artur Adamczyk i Jerzy Wilk
Artur Adamczyk i Jerzy Wilk (fot. AD)

Artur Adamczuk został dyrektorem Zarządu Budynków Komunalnych. – Jest to awans wewnętrzny, nominacja, która jest pochodną długoletniej pracy Artura Adamczuka w zarządzaniu nieruchomościami. Będziemy wspierali i dyrektora, i działania dyrekcji w sprawie reorganizacji funkcjonowania ZBK – zapowiada prezydent Jerzy Wilk.

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk przypomina również, że 1 stycznia 2014 r. zaczną obowiązywać obniżone stawki czynszu za mieszkania komunalne. Czynsz podstawowy będzie wynosił 6 zł za metr kwadratowy powierzchni lokalu (teraz wynosi 8,04 zł. Wszyscy mieszkańcy zasobów ZBK zostaną powiadomieni o obniżce na piśmie.
       – Po obniżce czynszów wpływy z czynszów ulegną obniżeniu. W ślad za tym prowadzimy działania polegające na obniżeniu kosztów funkcjonowania naszej firmy, żeby ta różnica była jaka najmniejsza – deklaruje Artur Adamczyk, od 1 października dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych.
       Adamczuk był dotychczas zastępca dyrektora ZBK do spraw technicznych (od 2008 roku). Stanowisko dyrektora ZBK było nieobsadzone po rezygnacji poprzedniej dyrektor Agnieszki Kozoń.
       – Pan Artur Adamczuk jest fachowcem, który pracuje w ZBK od wielu lat – mówi prezydent Jerzy Wilk. – Po tych roszadach, które miały tam miejsce – przypomnę, że pani Kozoń odeszła na własną prośbę – przez ten czas pan Artur pełnił obowiązki dyrektora ZBK, a z dniem 1 października jest dyrektorem. Jest to awans wewnętrzny, nominacja, która jest pochodną jego długoletniej pracy w zarządzaniu nieruchomościami. Będziemy wspierali i dyrektora, i działania dyrekcji w sprawie reorganizacji funkcjonowania ZBK. Ale podkreślam, nie ma żadnego ręcznego sterowania.
       W Zarządzie Budynków Komunalnych nie będzie jednak drastycznej redukcji zatrudnienia. To, co nastąpi, dyrektor Artur Adamczyk nazwał ograniczeniem zatrudnienia w sposób naturalny. – Szacuje się, że w przyszłym roku oszczędności z tytułu ograniczenia kosztów osobowych w ZBK wyniosą około 600 tys. zł.
       W planie dyrektora jest ograniczenie zatrudnienia o 20 proc., czyli o 18 osób. – Mamy osoby, które są u nas zatrudnione na czas określony, na zastępstwo bądź też na stażach. Są też pracownicy, którzy odejdą na emerytury – uspokaja dyrektor Adamczuk.
       – W Zarządzie Budynków Komunalnych jest obecnie siedemdziesiąt etatów, na koniec roku 2014 będzie ich pięćdziesiąt kilka – dodaje prezydent Wilk.
       Bardziej konkretny plan swych zamierzeń reformatorskich dyrektor Adamczuk ma przedstawić pod koniec października. Wczoraj zapowiadał je dosyć ogólnie.
       – Chcemy również w przyszłym roku, w miarę posiadanych środków finansowych, rozpocząć politykę remontową naszego zasobu – zapowiedział Artur Adamczuk. – Z przykrością muszę stwierdzić, że nasze budynki nie były nigdy tak kompleksowo remontowane, jak choćby budynki spółdzielni mieszkaniowych. Dodatkowo chcemy ubiegać się o dofinansowanie na różnego rodzaju remonty, m.in. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tu awansik wewnętrzny, tu też i tu i tam poproszę. .. .tu szybka zmiana w radzie nadzorczej i tu też po cichutku. .. .. tak to się robi - no nie Panowie z PiS????:):)- wszystko na jedną kartę- jak się uda wszędzie powciskać lud wdzięczny to i może się ostanie na kadencję następną. .. .. a jak na następną to i jeszcze jedną. .. .. - BRAWO. .. .. :):)!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  16
  janekzganek(2013-10-08)
 • Powodzenia na nowym stanowisku pracy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  kropla(2013-10-08)
 • janekzganek, ogarnij się człowieku, a czego byś chciał wcześniejszych ogłoszeń w prasie czy plakatów na bilbordach. Sprawa prosta, sprawdzenie kompetencji, zasięgnięcie opinii i nominacja, tak się to robiło i robi. Rządzący ma prawo dobrać sobie ekipę do współpracy taką która gwarantuje mu realizację założonych celów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  6
  miśnamiaręnaszychmożliwośc(2013-10-08)
 • zredukować obsadę o połowę i po krzyku
 • Wszystko oparte jest na tym, . .. że jeżeli, jak będzie nas stać. .. to ruszymy. To widać, że nic z tego nie wyniknie i nawet awans wewnętrzny tu nie pomoże. A 20% z 70 to jest 14,a nie 18.Szkoda Elbląga - rok w plecy.
 • No to jutro pan dyrektor będzie miał pierwsza sprawę trodna do wykonania. Czemu jutro? Bo w środy ZBK dyro przyjmuje interesantow-lokatorów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  /Alojzy/(2013-10-08)
 • DLACZEGO PRZY BUDYNKACH ZBK miejsca zwane śmietnikami nie są zabudowane i zamykane na klucz. KIEDY pojawią sie pojemniki do segregacji śmieci?????
 • Lepszym wyjściem byłoby zatrudnienie jakiegoś tancerza? Kogoś z zewnątrz? To najtańszy sposób powołania dyrektora, a że się zna na swojej robocie, to chyba plus dodatkowy. Więc nie rozumiem złośliwości, chyba, że niektórzy frustraci inaczej już nie potrafią. .. Panie Arturze trzymam kciuki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  łomatko(2013-10-08)
 • Szanowna Redakcjo. Idąc na konferencję warto się zapoznać wcześniej z ki m ona będzie i nie przekręcać nazwiska. Nowy dyrektor ZBK to p. Artur AdamczUk. Proszę to poprawić. oj nie ładnie. A panu Arturowi - wytrzymałości i powodzenia.
 • mam nadzieje że Pan Adamczuk wkońcu weżmie się za nierobów z ul. Hetmanskiej. Ciekawy jestem po co tam tyle ludzi pracuje i sie obija. Też bym chcial dostawać pieniadze za siedzenie 8 godzin za biurkiem
 • Wilk i cały elbląski PIS obsadza się swoimy ludzmy a jeszcze tak niedawno wrzeszczali ze PO to jedno kumoterstwo oj nieładnie p. Wilk a kiedy zacznie pan kopać przesmyk w skowronkach pamiętami i czekamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  9
  hekra(2013-10-08)
 • Co z lewandowskim i reszta świty ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  abolicja(2013-10-08)
Reklama