UWAGA!

Akt jakich mało

 Elbląg, Drogi do nowego mostu buduje Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Skanska za ponad 5,5 mln euro
Drogi do nowego mostu buduje Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Skanska za ponad 5,5 mln euro

Uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę mostu w ciągu ul. Brzeskiej. Pierwsze samochody przejadą przez nowy most w lipcu przyszłego roku.

“Działo się to w Elblągu, dnia 19 kwietnia, w drugim roku trzeciego 1000-lecia, za pontyfikatu Papieża Polaka Jana Pawła II, gdy godność Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej piastował Aleksander Kwaśniewski, a Urząd Premiera RP Leszek Miller – kiedyż czcigodni Ojcowie miasta, w osobach Henryka Słoniny – prezydenta, Andrzeja Kempińskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej dokonali wmurowania aktu erekcyjnego inwestycji zrealizowanej w ramach elbląskiego grosza publicznego oraz przy zaangażowaniu funduszy pomocowych Unii Europejskiej. Oby ten most i zbiegające ku niemu drogi dobrze służyły mieszkańcom miasta i wszystkim przyjezdnym na długie lata. Aby zaś pamięć o dzisiejszym wydarzeniu utrwaliła się w kalendarium historii Elbląga, przebieg uroczystości podpisami potwierdzają...” - tej treści akt erekcyjny wmurowano w sobotę pod budowę mostu przez rzekę Elbląg w ciągu ul. Brzeskiej. W uroczystości wzięły udział władze miasta, Andrzej Ryński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz przedstawiciele firm realizujących i nadzorujacych budowę.
     Do zakończenia inwestycji została jeszcze budowa odcinka trasy głównej długości 2300 metrów, remont 1600 metrów ul. Radomskiej i zakończenie prac mostowych. Przewidywany czas realizacji to lipiec 2003 roku, choć nie wykluczony jest termin wcześniejszy. Drogi do nowego mostu buduje Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Skanska za ponad 5,5 mln euro, z czego niemal połowa pochodzi ze środków pomocowych Unii Europejskiej.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wladze miasta chcą rozgłosu - niedługo wybory. Widocznie nie mają czym zapewnić czasu pracy. Przypomina mi się komuna, gdzie świętowano wszystko. Przy budowie mostu są tak duże opóźnienia, że wstydem jest nadawanie tej sprawie rozgłosu.
 • Wyżej zdarzyła się literówka. Wladze miasta chcą rozgłosu - niedługo wybory. Widocznie nie mają czym zapełnić czasu pracy. Przypomina mi się komuna, gdzie świętowano wszystko. Przy budowie mostu są tak duże opóźnienia, że wstydem jest nadawanie tej sprawie rozgłosu.
 • Pewnie nasz "kochany" prezydent widział jak ładnie wygląda obok most kolejowy. Wkońcu należy się mu już remont.
 • Prawdą jest, że gdy Elbląg należałby do Niemców ten most powstalby już bardzo dawno temu.
 • Osobiście uważam, że ten most powinien być zbudowany pod cztery pasy ruchu.
 • Już widze że most jest za wąski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dioskorides(2002-04-22)
 • Racja, wygląda jak kładka dla rowerów :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nermal(2002-04-22)
 • Dla rowerów? To bardzo mnie cieszy:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2002-04-23)
 • Wkońcu Elbląg jest ekologicznym miastem to i budują mosty specjalnie tylko dla rowerów. Brawo prezydent!
 • Może mi ktoś wytłumaczy,jak można wmurować akt erekcyjny mostu,jak most już dawno stoi tylko dróg nie ma????No ale każda bibka dobra!!!! Jeszcze pare miesięcy i ten most zacznie się sypać!!I drogi jeszcze gotowe nie będą!!!
 • przecież to nie jest most tylko kładka jak już jeden zasugerował- wąski, brzydki i wogóle do du...- jakby nie można było wybudować mostu na przynajmniej 100 lat- bo ten pewnie będzie stał z 3 lata bo po pierwsze będzie przeładowany, a po drugie szybko go rozbiorą gdyż ewentualni samobójcy jak wejdą na niego i się mu broń Boże przyjżą to bez wachania będą skakać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wlasciciel(2002-04-23)
 • Brawo web. Jeżeli ludzie na wysokich samorządowych i wojewódzkich szczeblach się ośmieszają to należy o tym pisać. Niedawno w Elblągu prezydent wraz z biskupem poświęcili remont lodowiska. Bankiet trwał 3 godziny . Mieszkamy w takim wesołym miasteczku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  de-bil(2002-04-24)
Reklama