UWAGA!

Amatorzy picia pod chmurką

Policjanci zatrzymali już 39. osób spożywających alkohol w miejscach publicznych. Amatorzy picia pod chmurką pojawili się wraz z ładną pogodą.

Wraz z ładną pogodą w miejscach publicznych pojawili się amatorzy spożywania alkoholu pod chmurką. W środę policjanci zatrzymali kilkunastu mężczyzn spożywających alkohol w takich miejscach, jak parki, skwery, place zabaw, targowiska. W czwartek liczba zatrzymanych wyniosła 22 osoby, z czego sześć trafiło do izby wytrzeźwień.
     Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 28 maja 1998 roku w Elblągu obowiązuje zakac spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych, za wyjątkiem obiektów lub ich części, w których na podstawie zezwolenia prowadzona jest sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczona do spożycia w miejscu sprzedąży. Na osoby nieprzestrzegające tej ustawy policja lub straż miejsca może nałożyć mandat karny (od 10 zł do 500 zł) lub skierować wniosek do kolegium.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • co za obłuda. a gdzie są pijalnie??? za moich czasów była, jedna bo jedna, ale TEXSAS!
 • jest klawo, muchy nie latają,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siedzący byk(2001-04-07)
 • To skandal, aby spokojny za wypicie jednego piwka na zacisznej ławeczce dostał mandat, albo wniosek do kolegium, gdy tymczasem banda " łysych " może pić do woli pod chmurką , bo policja i straż trzęsie portkami. A tak w ogóle ten przepis rady miejskiej to po prostu kolejna BZDURA! Dlaczego nie mogę wypić piwka, jeżeli nie naruszm porządku i zachowuję się przyzwoicie. Co za kraj. Co za miasto!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin(2001-04-07)
 • małe jasne,pod murem zlanym uryną,sam miód!
 • Wraz z ładną pogodą - tralalala - to zimą ich niby nie było? Mam to szczęście, że niemal codziennie przechodzę przez park i znam wielu "amatorów spożywania alkoholu pod chmurką". Często podchodzą i bez krempacji pytają czy dam na piwo, wino czy inny interesujący ich trunek. Wraz z ładną pogodą to my ciepłolubni wychodzimy pod chmurkę i ich zauważamy. Nagle zaczyna nam przeszkadzać ich toważystwo, więc pojawiają się również funkcjonariusze policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-04-08)
Reklama