UWAGA!

Będą rozmowy z kandydatami

 Elbląg, Mirosław Siedler jest dyrektorem elbląskiego teatru od 10 lat
Mirosław Siedler jest dyrektorem elbląskiego teatru od 10 lat (fot. WS, arch. portEl.pl)

 Na początku października na stronie internetowej portalu e-teatr ukazał się anonimowy list, w którym autorzy zarzucają dyrektorowi elbląskiego teatru sytuacje, w których dochodziło do "mobbingu, nepotyzmu, zastraszania oraz psychicznego nękania pracowników teatru" i proszą o przeprowadzenie konkursu na to stanowisko. Do tej pory jednak urząd marszałkowski nie podjął decyzji w tej sprawie.

Cała sytuacja wiąże się z decyzją zarządu województwa warmińsko- mazurskiego, podjętej w oparciu o ustawę o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, która odnosi się do zamiaru powołania na kolejny okres dyrektorów pięciu instytucji (obecne kontrakty kończą im się w grudniu), w tym Mirosława Siedlera, bez ogłaszania konkursu.
       W odpowiedzi na tę decyzję na stronie e-teatr.pl pojawił się anonimowy list podpisany  "Zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu". Padają w nim mocne zarzuty - mobbing, nepotyzm, zastraszenie oraz psychiczne nękanie pracowników. Z takim postawieniem sprawy nie zgodziło się 53 pracowników Teatru, którzy wystosowali kolejny list, w którym piszą, że za kadencji dyrektora Siedlera "Teatr rozkwitł, ugruntował swą pozycję na mapie kulturalnej kraju, zaistniał także w świadomości wielu europejczyków. Instytucja została oddłużona, pozyskujemy środki zewnętrzne, realizujemy projekty krajowe i unijne, wystawiamy spektakle uznawane za wydarzenia artystyczne. Działania firmowane przez dyrekcję są wynikiem wytężonej pracy wszystkich działów pracowniczych Teatru". Z tym z kolei nie zgodził się autor bądź autorzy kolejnego anonimowego listu, w którym piszą  m.in., że „osoby, które nie chciały go podpisać zostały narażone na naciski i rozmowy z dyrekcją”.
       – W cywilizowanym świecie anonim wyrzuca się do kosza, dziwię się, że został on opublikowany na stronie e- teatr.pl – odpowiadał na konferencji prasowej dyrektor Siedler. 
       W efekcie urząd marszałkowski postanowił zasięgnąć opinii m.in. związków zawodowych - te zostały już przesłane, jednakże póki co nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie.
       - Na razie zarząd województwa nie podjął w tej sprawie decyzji, jeżeli ona już zapadnie poinformowane zostaną wszystkie zainteresowane podmioty, w tym media. Planuje się przeprowadzenie rozmów z kandydatami - informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. 
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jest dobre wyjście. Należy- całą Dyrekcję Teatru - zawiesić w czynnościach służbowych. Robotę teatralną można w Elblągu wznowić, ale z nowym zespołem ludzi, którzy potrafią budować nowoczesny Teatr.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  12
  wida(2013-11-21)
 • A po co? Zamknąć tę budę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  16
  przyszłybezrobotny(2013-11-21)
 • Mirosława Siedlera czas pożegnać temat mobbingu w teatrze jest nagłaśniany od 2005 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  8
  teatromanka(2013-11-21)
 • hahaha cenzura działa i kasowanie komentarzy
 • To że obecny dyrektor jest dobry to nie znaczy, że nie ma lepszych. Jak wygra konkurs to będzie dyrektorem i kropka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  ....,,,,(2013-11-21)
 • skoro jest mobbing należy pana pożegnać w trybie natychmiastowym i do tego z wyrokiem skazującym oraz zakazem sprawowania funkcji kierowniczych
 • Anonimy powinny iść do kosza. I tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  10
  WWig.(2013-11-22)
 • www.e-teatr.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  ludwyklęty(2013-11-22)
 • mobbing też jest w bibliotece Elbląskiej i co ? dyrektor założył sobie drugie związki zawodowe składające się z przyd. .pasów z których zrobił kierowników i dobrze ich opłaca. Ten pseudo zw. zgadza sie na wszystko co tylko wymyśli dyr. i pieje peany jak to dobrze sie pracuje w bibliotece. Poprostu wstyd żeby w cywilizowanym kraju w srodkowej Europie taka Białoruś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  momo@wp.pl(2013-11-22)
 • Łubu Dubu, Łubu Dubu !. I tak niestety wszędzie w kulturze elbląskiej, bo, ,zorganizowani'' kreatorzy mają przecież genialność i poparcie wieczne, któż inny zrobiłby to lepiej? Normalność w kreowaniu jest zbyt niebezpieczna, każdy zorganizowany musi karmić swoje EGO -nieważne jak. Pozdrawiam wszystkich idealistów!!
Reklama