UWAGA!

Będzie jeszcze więcej kontroli trzeźwości

 
Elbląg, Będzie jeszcze więcej kontroli trzeźwości

Policjanci z elbląskiej drogówki zapowiadają jeszcze więcej kontroli trzeźwości kierowców. W minioną sobotę podczas działań „Trzeźwy poranek” w jednym czasie zatrzymano, aż 5 kierowców po alkoholu. Policjanci reagują na każdy sygnał i zapowiadają również kontrole pod zakładami pracy.

W ciągu jednej akcji policjanci kontrolują kilkuset kierowców pod kątem alkoholu i narkotyków. Od początku 2019 roku funkcjonariusze ruchu drogowego z Elbląga sprawdzili aż 44 885 kierujących. Wśród nich 295 było pod wpływem działania alkoholu lub środka odurzającego.
       Pomimo częstych działań, restrykcyjnych przepisów i surowych kar, nadal zdarzają się ci, którzy nie boją się wsiąść za kierownice „po kieliszku”, czy po zażyciu narkotyków. Funkcjonariusze mają do tych kontroli odpowiedni sprzęt i w pełni go wykorzystują. Reagują na każdy sygnał, nawet anonimowy. Dzięki temu, wielu nietrzeźwych prowadzących, zostało wyeliminowanych z ruchu. W ten sposób policjanci chronią mieszkańców przed skutkami brawurowej jazdy takich nieodpowiedzialnych kierowców.
       Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi policjanci rozszerzają kontrole trzeźwości. Oprócz tradycyjnych badań na drogach i na ulicach, będą one odbywać się cyklicznie pod zakładami pracy, urzędami, instytucjami użyteczności publicznej.
       Przypominamy, że zawsze można zadzwonić pod 112 lub 997, a także powiadomić mailowo (policja@elblag.ol.policja.gov.pl) o podejrzeniach związanych z nietrzeźwym za kierownicą.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • pod urzędem miasta koniecznie niech staną bo tam po decyzjach podejmowanych widać, że pijom na umór i potem maisto wygląda jak patologia jedna
 • Wspaniała wykrywalność, rzędu 0,0066 % to jest 0,066 promila, a tyle sił i środków włożonych ale jak mordę ktoś drze to nie da rady, hulajnogę nie przynosić, włamanie do piwnicy mamy gdzieś. Życzę wam abyście się wzięli za inne uciążliwe rzeczy, a nie tylko łapanki na kierowców z marnym wynikiem, bo porządnie nawalonych było pewnie około 20-30% reszta (zresztą sami piszecie pod wpływem, a nie nietrzeźwych) czyli na pewno zdecydowana większość była wczorajszych. Ale bezpieczeństwo macie w dudzie tylko trzeźwy poranek i prędkość i j. ebanie kierowców, a piesi rowerzyści madki z bombelkami wtłaczające się be rozumu pod auta itp to nie ma komu.
 • Podelbąskie miejscowości brane są pod uwagę? Jeżeli nie to proszę wzięcie również pod uwagę. Inne akcje jak " akcja prędkość " też powinny być zdecydowanie częstsze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  alunia(2019-09-04)
 • Zresztą policja od wielu lat wyolbrzymia problem, który był dużym problem kilkanaście lat temu, podobnie z prędkością. A jak trzeźwy poranek ma się do narkotyków, skoro sprawdzacie trzeźwość i w jednej propagandowej notce prasowej wrzucacie kierowców pod wpływem alkoholu bez wskazania czy był po użyciu, nietrzeźwy oraz dodatkowo po narkotykach też nie podając czy byli pod ich wpływem czy spalili skręta 3 dni wcześnie bo THC jest wykrywane po kilku dniach. Czy policja przeprowadza przegląd oznakowania, czy jest zasadne czy zwróciliście się do władz o podwyższenie prędkości w miejscach gdzie najstarsze drzewa nie pamiętają zdarzenia drogowego śmiertelnego (przykład mazurska browarna 2 pasy) tylko stoicie z radarem, który nie ma homologacji. Tak samo stan techniczny samochodów sprawdzacie bez merytorycznego, już nie mówię wykształcenia, przeszkolenia, a sami poruszacie się wrakami. A tak z ciekawości podajcie ilu policjantów skontrolowaliście i z jakim skutkiem. Hipokryci. PS. na. pierre. dol. eni kierowcy najczęściej wpadają poprzez zgłoszenie innych osób a wy tylko spijacie śmietankę.
 • To grubo poniżej 1 procenta było pod wpływem czyli znacznie mniej niż na zachodzie Europy, gdzie dodatkowo dopuszczalne normy alkoholu są nawet ponad 2 razy wyższe niż u nas, ale pewnie jak zwykle napiszą, że u nas jest plaga pijanych kierowców. W Niemczech to przestępstwo popełnionia dopiero ten kto ma więcej jak 1 promil we krwi. A od 0,5 jest wykroczenie. To jak ciekawe jak urzędy w Polsce to porównują do krajów zachodnich.
 • ciekawe skąd wezmą tylu funkcjonariuszy jak co roku co raz większy brak chętnych w tej organizacji z wiadomych względów
 • propaganda jak zwykle
 • kiedy policjant z Elbląga kontrolował policjanta z Elbląga na zawartość alkoholu podczas prowadzenia prywatnie auta ? Jakieś dane są dostępne w jakimś biuletynie lub w statystykach ?
 • Pod zakladami pracy, urzędami itp czyli stajecie sie coraz bardziej uciążliwi dla ludzi pracujących, interesantów i innych ludzi zalatwiajacych codzienne sprawy a czemu nie pod kosciolami knajpami, sklepami, patologicznymi miejscami? Co brak odwagi, czycheci z patolami sie użerać? Najlepiej spijcie w krzakach a zwyklym ludziom nie zawracaj i d.. swoimi i społecznie mal akceptowalnymi akcjami.
 • ciekawe czy będą mieli odwagę stanąć pod sądem lub urzędem miejskim i kontrolować wjeżdżających pracowników w poniedziałek przed rozpoczęciem pracy. Stoję o zakład że nie ale za to gdzieś pod "Wójcikiem" albo dawnym ABB czy inną dużą firmą to będzie nie rzadki obrazek. Takie moje zdanie.
 • wystarczy stanąć w okolicy monopolowego 24h, stacji paliw lub wiejskiej oazy to statystyka pęknie
 • Kiedy Policja zrobi porządek z kierowcami z miejscowości Wikrowo i Wiktorowo????? Czerwony Golf III GND. .. .. z tej drugiej miejscowości, gówniarz szaleje ostro !!!!! Ile jeszcze czasu potrzebuje Policja, żeby zrobić w tamtym rejonie porządek???
Reklama