UWAGA!

Bezpieczeństwo w oczach dzieci

Już po raz trzeci elbląska policja organizuje konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Prace można składać do 20 maja w komendzie policji przy ul. Królewieckiej.

Konkurs jest adresowany do dzieci uczących się w klasach 1-3. Technika wykonania jest dowolna. Należy tylko zachować format A-3 lub A-4, ponieważ najlepsze prace będą skanowane.
     - Wśród wszystkich prac wybierzemy prace najpiękniejsze i najciekawsze - mówi Alina Zając z Komendu Miejskiej Policji w Elblągu. - Z tych prac wybieramy jeszcze kolejne 12, które zostaną opublikowane w specjalnym kalendarzu wydawanym przez policję.
     Z każdym rokiem konkurs cieszy się coraz większą popularnością. Dwa lata temu do policji przysłano około 200-300 prac, a w roku ubiegłym - już prawie 500.
     - Każdego roku komisja konkursowa ma ciężki orzech do zgryzienia - dodaje Alina Zając. - Twórczość dzieci jest tak piękna, że bardzo trudno jest tu kogoś wyróżnić. Kierujemy się głównie tym, co pokazuje rysunek, czyli jak dziecko widzi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
     Na pracach z poprzednich lat najczęstszym motywem jest policjant podczas pracy. Dzieci rysują także jak nie powinno się zachować na jezdni i jak powinno.
     - Rysunki przedstawiają zatem jazdę na sankach w pobliżu ulic, ślizganie się po ulicach czy przechodzenie w miejscach nieodpowiednich - tłumaczy Alina Zając. - Ale widnieją na nich także dzieci, które przekraczają jezdnię na zielonym świetle i w miejscach oznaczonych.
     Na autorów najpiękniejszych prac czekają nagrody niespodzianki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca podczas policyjnego festynu.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama