UWAGA!

Bezpieczne ferie - w trosce o bezpieczeństwo

 
Elbląg, Bezpieczne ferie - w trosce o bezpieczeństwo
fot. nadesłana

W ramach programu „Bezpieczne ferie” policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu przez najbliższe dwa tygodnie poprowadzą spotkania z najmłodszymi.

Będą się one odbywały m.in. na zorganizowanych w mieście półzimowiskach. Pierwsze takie spotkania odbyły się już w szkołach podstawowych. Funkcjonariusze przeprowadzili 78 prelekcji, w których wzięło udział 1792 osoby.
       Dzieci podczas takich spotkań dowiedzą się od mundurowych jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać. Policjanci przypomną najmłodszym o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty akwen nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach. Policjanci powiedzą również o tym, by pod nieobecność rodziców nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. W trakcie spotkań omawiane będą sprawy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tutaj radą będą służyć policjanci z drogówki. Apelujemy do rodziców, by przypominali swoim pociechom o noszeniu światełek odblaskowych. Widoczne dziecko na drodze i znajomość podstawowych zasad ruchu drogowego poprawia jego bezpieczeństwo. Wizyta policjantów na szkolnych półzimowiskach z pewnością będzie dla najmłodszych atrakcyjnie spędzonym czasem. Poza tym dzieci uczą się, tego że policjant zawsze służy radą i pomocą jeżeli ktoś tego potrzebuje. Pierwsze takie spotkania odbyły się już w szkołach podstawowych. Funkcjonariusze przeprowadzili 78 prelekcji, w których wzięło udział 1792 osoby.
       Podczas akcji kontrolowany będzie także stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierowców. To jednak nie wszystko. Policjanci sprawdzą również, czy z dziećmi jedzie opiekun, czy wszystkie mają miejsca siedzące oraz czy autobus jest odpowiednio wyposażony. Funkcjonariusze kontrolują również to, czy kierowca przewożąc dzieci nie przekracza dozwolonej na drodze prędkości i czy autobus jest odpowiednio oznakowany.
       Policjanci zwracają się z prośbą o wcześniejsze informowanie o kontrolach autobusów, nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko ze względu na liczne wyjazdy i związane z tym kontrole. Każdy organizator może również dzwonić do Inspekcji Transportu Drogowego, ci funkcjonariusze również skontrolują autokar.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " Będą się one odbywały m. in. na zorganizowanych w mieście półzimowiskach. " Co poza miastem dzieci już nie ma, czy są gorsze?
Reklama