UWAGA!

Bezpieczne wakacje 2013

Elbląg, Bezpieczne wakacje 2013

Szybkim tempem zbliża się okres, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy - pora urlopu i zasłużonego wypoczynku - wakacje. Aby, nic nie przysłoniło tej radości policjanci w całym województwie w ostatnich dniach roku szkolnego odwiedzają dzieci i młodzież przypominając zasady bezpiecznego zachowania oraz zagrożenia z jakimi mogą się spotkać.

Wakacje to również czas, w którym wybierzemy się w dalekie podróże, zarówno własnymi środkami transportu, jak i autokarami. Dlatego również w tym zakresie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Wysyłając swoje dzieci na kolonie, zamówmy kontrole autobusu. Policjanci bardzo skrupulatnie sprawdzą stan techniczny i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości, uniemożliwią wyjazd takiemu pojazdowi. Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach działań "Bezpieczne wakacje" policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem na drogach i nad wodą. Już dzisiaj przestrzegamy o rozsądku podczas kąpieli w akwenach wodnych. Nie wchodźmy po alkoholu do wody.
       W ostatnich dniach roku szkolnego policjanci z całego województwa warmińsko-mazurskiego odwiedzali w szkołach uczniów przypominając o zasadach bezpiecznego zachowania oraz zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas wakacji. W klasach młodszych funkcjonariusze omawiali szczególnie treści z zakresu bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w podróży, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
       Ze starszą młodzieżą policjanci rozmawiali na temat zagrożeń wynikających z używania narkotyków, alkoholu, ucieczek z domu i innych ryzykownych zachowań, które w okresie wakacji mogą stanowić „atrakcję” dla młodzieży.
       Bezpieczeństwo nad wodą
       Ładna słoneczna pogoda i wysokie temperatury powietrza sprawią, że będziemy chcieli się ochłodzić. Niektórzy wybiorą się na lody, schłodzony napój ale większość z nas skorzysta z uroków jezior. Pamiętajmy więc, jeżeli to możliwe, korzystać z kąpielisk strzeżonych. Jeżeli pod Twoją opieką znajduje się młodsze rodzeństwo ani na chwilę nie spuszczaj go z oka – małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same. Gdy idziesz do wody nie proś o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – taka sytuacja często kończy się ich utratą. Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie – rób to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie skacz do płytkiej wody oraz o niezbadanym dnie – taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i często nieodwracalnym kalectwem.
       I najważniejsze - nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu. Od 1 maja br. w wodach na Warmii i Mazurach utonęło już 18 osób. Część z tych osób wcześniej piła alkohol.
       Przypomnijmy, że w okresie wakacji utonęło: w 2010 r.- 34 osoby, 2011 r.- 20, 2012 r.- 17.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • represje policyjne nazywane są bezpieczeństwem. Nawet za milicji tak nie było żeby nie mozna jednego piwa wypić w upale na ławce. O innych represjach typu totalna inwigilacja nie wspomnę. Wszystko można zakryć czapką pod pretekstem tzw. Bezpieczeństwa. Jeszcze tylko służby mogłyby zmienić nazwę na Urząd Bezpieczeństwa.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    analityk(2013-06-26)
Reklama