UWAGA!

Biegiem i z pieśnią na ustach

 
Elbląg, Elbląg będzie świętować niepodległość w barwach biało-czerwonych
Elbląg będzie świętować niepodległość w barwach biało-czerwonych (fot. arch. portEl)

Tak będą wyglądały obchody 780. rocznicy założenia Elbląga oraz Narodowego Święta Niepodległości. 10 listopada Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert ze wszech miar przepełniony muzyką polską, zaś dzień później biegacze będą czcili Niepodległą. Co jeszcze miasto ma w planie?

- 780-lecie Elbląga oraz Narodowe Święto Niepodległości to dobre okazje, byśmy mogli spędzić ten czas razem - mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - A myślę, że oferta jest interesująca.
       Co się będzie działo? 10 listopada Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert pt. "Elbląg dla niepodległej", który odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.
       - Zagramy najpiękniejsze polskie melodie. Popłynie m.in. "Polonez" Wieniawskiego, "Orawa" Kilara, "Mazurek" Paderewskiego, będą też pieśni Karłowicza , a także muzyka filmowa - motywy znane m.in. z seriali: "Polskie drogi", Czarne chmury", Janosik" oraz filmu "Ogniem i mieczem" - zapowiada Bożena Sielewicz, dyrektor EOK. - Nasi kameraliści towarzyszyć będą solistom.
       Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejściówki będzie można odebrać w miejskich instytucjach kultury: w Galerii EL, Bibliotece Elbląskiej, Muzeum, w sekretariacie EOK, w punkcie informacyjnym UM, a także w obiektach sportowych - na basenach, w HWS przy al. Grunwaldzkiej i na lodowisku.
       - 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 11 mszą świętą w intencji Ojczyzny w katedrze pw. św. Mikołaja - mówi Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Po mszy ustawimy się w kolumnę i 50-metrową flagą pomaszerujemy ulicami miasta na Plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie o godz. 13 rozpoczną się oficjalne uroczystości.
       O godz. 13.30 wystartują biegacze.
       - IV Elbląski Bieg Niepodległości będzie rekordowy jeśli chodzi o liczbę uczestników - twierdzi Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR w Elblągu. - Na liście startowej widnieje 990 nazwisk, a pewnie zawodników będzie jeszcze więcej. Wystartują w trzech kategoriach: bieg główny na 1000 m, odbędzie się rywalizacja trzyosobowych sztafet (także rodzinnych) oraz wyścigi dla dzieci do 13. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid.
       Radny Platformy Obywatelskiej Michał Missan apeluje, by tego dnia Elbląg przystroił się w barwy biało-czerwone.
       - Świętujmy ten dzień pod flagą niepodległej - zachęca mieszkańców.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama