UWAGA!

Bilety tańsze od soboty

 
Elbląg, Bilety tańsze od soboty
(fot. AD)

W najbliższą sobotę (28 września) zaczną obowiązywać nowe, niższe ceny na przejazdy elbląską komunikacją miejską. Bilet podstawowy w wersji papierowej i elektronicznej tanieje o 20 groszy. Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie obniżenia cen biletów na sesji 29 sierpnia, na wniosek Prezydenta Miasta.

– Rada Miejska podjęła tę uchwałę znaczną większością głosów – przypomina prezydent Jerzy Wilk. – Następnie ta uchwała została przez organ nadzoru, czyli Pana Wojewodę, uznana za zgodną z prawem i wchodzi w życie w sobotę 28 września. Od tego dnia bilety komunikacji miejskiej będą tańsze dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.
       Bilet podstawowy w wersji papierowej będzie tańszy o 20 groszy (obniżka z 3 zł na 2,80 zł), bilet elektroniczny również o 20 groszy (obniżka z 2,80 na 2,60 zł).
       – Obniżka jest jeszcze większa, jeśli chodzi o bilet elektroniczny na bardzo krótkie przejazdy, do dwóch przystanków – zwraca uwagę dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej Zbigniew Orzech. – Będzie kosztował 2,20 zł. To taka próba zachęcenia mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej również na krótkich odcinkach, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej.
       Obniżenie cen za przejazdy komunikacją miejską było głównym powodem przygotowania nowej uchwały Rady Miejskiej, ale nie jedynym.
       – Do tego dochodzi kwestia uproszczenia taryfikatora – wylicza Zbigniew Orzech. - Jest mniej różnych kategorii biletów, dodatkowo powrócono do biletów okresowych, miesięcznych, 30-dniowych, likwidując jednocześnie bilety wieloprzejazdowe. Równocześnie z tymi zmianami postanowiliśmy zmienić szatę graficzną biletu papierowego, który od soboty będzie trochę inaczej wyglądał.
       Nowe wzory biletów mają się pojawić w sprzedaży jutro, najpóźniej w środę.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama