UWAGA!

Brakuje krwi

 Elbląg, Brakuje krwi
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

"W związku ze zmniejszeniem stanów magazynowych krwi" Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o wsparcie. Uzupełnienie braków jest ważne również z powodu zbliżającej się majówki...

- Mamy naprawdę trudną sytuację jeśli chodzi o krew grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-) - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. - Jeśli ktoś z Was ma taką grupę i może oddać krew, bardzo prosimy, abyście to zrobili. Również w obrębie innych grup zanotowaliśmy znaczny spadek naszych zapasów po tym weekendzie, dlatego apelujemy o Wasz najcenniejszy dar - czytamy w mediach społecznościowych RCKiK.

Jak podaje centrum, w związku ze zbliżającym się weekendem majowym i wzmożonym ruchem na drogach, potrzeba uzupełnienia zasobów krwi jest obecnie bardzo wskazana.

Potrzeby w zakresie poszczególnych grup krwi można sprawdzać tutaj, wymogi dla potencjalnych krwiodawców są na tej stronie. Krwiodawstwo w Elblągu znajduje się przy ul. Bema 80. Rejestracja odbywa się telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 12-14, tel. 55 235 22 13.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama