UWAGA!

Budowa chodnika przeszkadza kierowcom?

 
Elbląg, Budowa chodnika przeszkadza kierowcom?
(fot. Anna Dembińska)

Do 30 listopada mają potrwać prace związane z budową chodnika przy ul. Bema. Jest to projekt, który wygrał w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Niektórzy kierowcy skarżą się, że prace utrudniają dojazd na cmentarz.

– Fajnie, że coś robią, ale Bema jest wąska w tym miejscu i głównie w godzinach szczytu ciężko jest tu przejechać – mówi jeden z kierowców. - Szczególnie jadąc pod górkę.
       Nowy chodnik ma powstać od ul. Św. Floriana do ul. Reymonta 32. Teraz wielu elblążan jeździ tędy na cmentarz Dębica. Z pewnością prace nie ułatwią powrotów z cmentarza.
       - Teraz, kiedy jesteśmy przed Świętem Zmarłych wszyscy jadą na Dębicę. Korki się tu robią ogromne – opowiada inny kierowca.
       Sytuacji nie poprawia działająca sygnalizacja świetlna, która potęguje powstawanie korków, właśnie przed Wszystkimi Świętymi. 
       Zgodnie z harmonogramem robót chodnik ma być gotowy do końca listopada.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tego malkontenctwa to ja nie kumam ! Jeśli "kierowca" uważa, że prace budowlane można wykonać ot tak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to sam niech się teleportuje. Nie będzie miał wtedy problemów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Machupichcę(2014-10-31)
 • Skoro manewr wymijania na tej drodze jest dla jakiegoś kierowcy osobówki wyzwaniem to chyba pora oddać prawo jazdy i przesiąść się do autobusu.
 • niech pojedzie składem to pogadamy
 • A wiecie dlaczego kierowcom przeszkadza budowa chodnika? Bo przez to jezdnia jest (tymczasowo) węższa i żeby nie mieć stłuczki (np. z jadącym z naprzeciwka) to muszą ZWOLNIĆ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  ambroży(2014-10-31)
 • tam nie ma żadnego problemu z jazdą, kto dostał prawa jazdy od tatusia pocztą niech odda prawko albo omija tą ulicę, albo niech pomoże robotnikom szybciej skończą.
 • Nie chodzi o to, że jest wąsko tylko o to że prace te przeprowadza się w okresie wielkiego nasilenia ruchu na tej ulicy, a okresowo (gdy pracuje koparka) zamykany jest jeden pas i ruch odbywa się wahadłowo co prowadzi do olbrzymich korków. Przecież można to było przewidzieć i inaczej zaplanować prace.
 • nie robią źle, robią też źle, w nocy będą pracować to też będzie źle, może tylko w niedziele, też źle bo ksiądz się nie zgodzi.
 • Tytuł artykułu jest idiotyczny. To chyba jest jasne, że wszelkie utrudnienia w ruchu przeszkadzają kierowcom (i nie tylko kierowcom). I nie chodzi tu o "przeszkadzanie". Istotą problemu jest to, że prace powodują wyłączanie z użytku połowy jezdni akurat w okresie wzmożonego ruchu. To zresztą tylko jeden z wielu idiotyzmów na naszych drogach. Choćby remont jezdni na wjeździe od Malborka - czy naprawdę trzeba było akurat teraz to robić i "umilać" życie kierowcom w okresie wzmożonego ruchu przed Świętem Zmarłych?
 • Jak zwykle coś przeszkadza. .. .Ale jak bedzie potem fajny chodnik to zajebioza. .. .Logika cos za cos.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  kotul77(2014-10-31)
 • zamknąć ul. Bema od saperów do reymonta i przeprowadzic wszystkie prace jak nalezy a buraki elblaskie jezdzace swoimi powozami nie jeżdżą objazdami. Albo balonami!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  mam_wk...rw(2014-10-31)
 • Taka niby bieda w Elblągu ale samochodów coraz więcej i to jakie bryki pomykają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca45(2014-11-01)
 • niektórym elblązanom to wszystko przeszkadza, a budowa tego chodnika jest wyjątkowo nieuciązliwa. A, że w tym okresie cześciej jeżdzimy na Dębicę i jest więcej aut niż zwykle na Bema, to pretensje do prezydenta wilka, że wycofał się z budowy obwodnicy wschodniej / od Łęczyckiej do Marymonckiej i Miasto musi placić kary dla Skanskiej za zerwanie umowy przez wilka.
Reklama