UWAGA!

By dzieci czuły się bezpiecznie

 
Elbląg, By dzieci czuły się bezpiecznie
fot. policja

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny 2017/2018. Dla policjantów ruchu drogowego oraz dzielnicowych początek roku to pracowity okres. Na drogach zwiększa się ruch pojazdów, jest także więcej osób pieszych. Ten czas to początek policyjnej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jak co roku będzie ona realizowana przez policjantów dzielnicowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz strażników miejskich. Policjanci dzielnicowi wspomagani przez prewencję będą pełnić dyżury w obrębie szkół podstawowych ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych znajdujących się przy szkołach. Dodatkowo policjanci ruchu drogowego będą mierzyli prędkość samochodów, które przejeżdżają w obrębie szkół. Tam zazwyczaj są wprowadzone ograniczenia prędkości do 40 km/h złamanie tego zakazu pociągnie za sobą konsekwencje mandatowe.
       Niektóre przejścia dla pieszych w obrębie szkół otrzymały także nowe oznakowanie. Tak jest m.in. przy ul. Nowowiejskiej. Ma to poprawiać bezpieczeństwo zarówno dzieci jak i dorosłych, gdyż w tym miejscu panuje duże natężenie ruchu.
       Ponadto policjanci będą przeprowadzać kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół, gdzie badane będą stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie takiego pojazdu.
       - Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się przede wszystkim rodzice – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Upominajmy swoje pociechy, by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię a w przypadku dzieci z młodszych klas zapewnijmy dziecku odpowiednią opiekę w drodze do szkoły.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Krzysztof Nowacki jeździsz starymi motorami to może nie przejdzie jak grochem o ścianę. Zwrócę uwagę na te nowe znaki poziome przy szkołach. Powtarza się to co było ze śliską farbą na przejściach dla pieszych. Jest to śmiertelnie niebezpieczne dla kierowców jednośladu. Wystarczy mżawka, nie mówiąc o przymrozku i w tym miejscu robi sie lodowisko dla kół motocykla a utrata przyczepności to norma. Poprawiono pasy na przejściach nakładając inną szorstką warstwę niż poprzednia śliska farba "olejna" to teraz to samo jest na nowych znakach poziomych przy szkołach, do tego nowe znaki są wypukłe. Co za idiota za tym stoi ? Radzę szybko zareagować póki [pierwszy motocyklista na tym nie zaliczy gleby a po moim wpisie zaczną się roszczenia o odszkodowania za ten bubel drogowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Motocykiel(2017-08-31)
 • 3 ( słownie trzy ) dni tej "nagonki " przy szkołach a potem, jak w poprzednich latach, nie przestrzeganie prędkości przez kierowców w poblizu szkół i nie tylko i co. .. .ano nic, po staremu. Pozdrawiam a dzieciom zyczę bezpiecznych dróg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  postaremubędzie(2017-08-31)
 • Czy policjant dzielnicowy i dzielnicowy to to samo?
 • Panie i Panowie motocykliści. Jak to mówi stare powiedzenie? "Złej baletnicy to i. .. .. Mogę się rozpisywać na temat, że przeszło 20 lat spędziłem na motocyklu od schyłku lat 90-tych, na różnych maszynach, z dużym rocznym bagażem kilometrów i zwiedzeniem połowy Europy. W czasach kiedy poziome oznakowanie było malowane najgorszą, śliską farbą. I żyję, nie zrobiłem sobie i NAJWAŻNIEJSZE - nikomu krzywdy. Cieszy to, że świeżo namalowane znaki już zaczynają działać. "Mistrzowie prostej" z dużą uwagą będą dojeżdżali do przejść, na których moģą być dzieci.
 • cbr, złe rozumowanie. Mistrzowie prostej mają to gdzieś. Ktoś kto ma świadomość zagrożenia tych znaków na jezdni przejedzie ostrożnie ale nawet świadomy motocyklista jadąc te dozwolone 40 KTÓRE JEST PRZY KAŻDEJ SZKOLE może mieć kłopot a zagrożeniem zdrowia i życia dla każdego w pobliżu jest nieodpowiednia farba. To jest to samo co mata poślizgowa na której uczy się na się niektóre kategoria prawa jazdy np C i jak wyjść z poślizgu czy opanować pojazd. Tu chodzi o zwrócenie uwagi na zagrożenie szczególnie tym którzy te zagrożenie w bezmyślny sposób zaakceptowali i się pod tym podpisali. Idiotów nie sieją, sami się rodzą.
 • Może najlepiej podyskutujmy na temat skuteczności elbląskiej policji drogowej. W punktacji od 1 do 6 stawiam na 2 i to z wykrzyknikiem. Nie zmienimy nic jak nie będzie skutecznej policji a bezsensowne doraźne (tylko pod publikę) działania to oni mogę sobie wsadzić w cztery literki. Jedno trzeba powiedzieć, że jest coraz gorzej i nie można liczyć na stróżów prawa, zresztą opłaconych z podatków wszystkich obywateli.
 • @Motocykiel - Czyli jadąc 40km/h na prostej drodze półmetrowy znak poziomy jest śmiertelnym zagrożeniem dla ciebie? Większych bredni nie czytałem jeszcze.
 • @Motocykiel - - Wiesz czemu półmetrowy znak poziomy? Bo kierowcy (większość) ich nie widzi, mając kolokwialnie przepisy w du. ie, szczególnie motocykliści. Zresztą na pewno doskonale wiesz jak jest.
Reklama